• 36
    çok zor bir maç olacaktır ama başımızda bu maçlara hazırlanmasını iyi bilen bir hoca var. ben bu sene* tüm büyük maçlara iyi planlarla çıktığımızı düşünüyorum. ancak takımın sezonun ilk yarısındaki fiziksel yetersizliği ve bireysel hatalar sebebiyle pek iyi sonuçlar alamadık.

    şimdi ise fizik olarak kısmen toparlanmış bir takım var ortada. pozisyon verme konusunda 10 şubat 2019 galatasaray trabzonspor maçı referans olmamalı. trabzonspor'un orta sahadaki eksikleri sebebiyle yoğun bir önde pres yapmamız bu pozisyonlardaki temel etkendi. benfica maçında çok daha dengeli oynayacağız büyük ihtimal. luyindama ve marcao ikilisi takımın kompakt durduğu her an büyük avantaj sağlayacaktır bize. çünkü havadan ve yerden etkili yırtıcı bir tandem kurduk. orta saha, feghouli ve onyekuru'nun topun arkasına geçmesi, alan daraltmasıyla duran toplar harici zor pozisyon vereceğimizi düşünüyorum.

    benfica şu an avrupa'nın en formda takımlarından biri de olsa içeride gol yemeden alacağımız bir galibiyet turu bize getirir biz de bunu yapacak yeterliliğe sahibiz.