• 12
    nasıl dünya şampiyonu oldu anlayamadığım oyunculardan. bu şekilde bir de stuart "little" bingham efendi var. mark williams böyle değil mesela. adam ezelden beri iyiydi, geldi bir de veteran haliyle şampiyon oldu. zaten henüz yeni oyuncuların hiçbiri, belki biraz judd hariç, eskiler kadar zirveye yaklaşamadı. hala masters finalinde gönüllerimizin bir numarası ronnie'yi izliyoruz. ki o ronnie, birden çok defa dünya şampiyonu olacaktır dediği ding'i yendi geldi.

    bu arkadaşımızda da müthiş falsolu vuruşlar, müthiş bir kuvvet, müthiş bir uzanma kapasitesi var. mesela benim rest ile zorlanacağım vuruşları boyu sağ olsun rahat yapıyor. aynısı ryan day efendide de var. neil şampiyon olduysa ryan day de olur bir gün. benim evladım kyren wilson da anca ona buna tokatlansın. ah be kyren.

    neyse neil'a dönelim. sanırım en son kendisini çocukken kızıl gördüm. bir ara gençliğinde kabarık, seksenleri andıran saçları vardı. o hali bile sarıydı. yani ben de, aa bu oğlan kızıldı sahi dedim, o kadar da takip ederim oyunu.

    dönersek, pek haz etmediğim oyunculardandır. ama saygı duyarım. kafası oyundayken, yani dünya şampiyonu olduğu dönem ve ondan önceki 1, sonraki 1 sezon boyunca gerçekten kendi yeteneklerini iyi kullanıyordu. sonra okuduğum kadarıyla problemler yaşadı.

    bir gün marvel'daki grandmaster gibi milleti kendi turnuvamda kapıştırırsam neil'a karşı sadece sol elini kullanacak ronnie'yi izlemek isterim. 3 frame, 2 olan kazanır. kapışın!