• 1
    gün itibarıyla hatayspor'un teknik direktörüdür.

    2016/2017 sezonu ortasında devraldığı takımına play-off oynatmış ve geçtiğimiz sezon da ligi şampiyon tamamlayarak takımını bir üst lige* taşımıştır.

    düzen dışına çıkmayı pek sevmeyen, doğru yerleşmeyi ilke edinmiş bir anlayış benimser genellikle. ki alt liglerde bu kriterler yeterli olup fazlaca kritere de gerek yoktur başarı için. futbol doğru oynandığında, düzenin keskin şekilde içinde kalındığında pek de keyif vermez esasında izleyene.* ancak ilhan palut'un takımı alt liglerin fakir futboluna çok çok fazla bir oyun gücüne ve oyun ezberine sahip. dolayısıyla son iki senenin birinde play-off oynatıp birinde şampiyon yapıyorsa oynattığı futbol, 2018/2019 sezonunda yeni çıktığı ligde son 11 maçtan yalnızca bir tanesini kaybediyorsa, ilhan palut'u başarıya götüren ana faktör de bu oyun ezberine sadık kalmasıdır diye düşünüyorum.

    tarz olarak aykut kocaman takımlarına benzetmek çok da yanlış olmaz sanırım. fakat oyuna onun kadar katı ve sıkışık bakmadığını da ifade etmek lazım. üzerine koyar, ki kendisi henüz 42 yaşında, futbol aklını hücum anlamında da çeşitlendirirse türk futbolu sağlam bir teknik direktör kazanacaktır.