• 852
  kendisinin satılması üzerine haberler yoğunlaştı, ne kadar gerçek onu bilemiyoruz tabii ama konuşulan rakamlar da hiç öyle tatmin edici rakamlar değil. galatasaray ffp kıskacında, bunun acısını çekiyor diye kendisini üç beş kuruşa bırakacak değiliz. ozan dahil galatasaray altyapısından çıkan her oyuncu satılmadan önce mutlaka ama mutlaka en az 2 sene a takımda oynamalıdır.

  futbolcu yetiştirmek kolay değil, fabrikasyon üretim yapmıyoruz, tohum ekip onu bile hasat etmiyoruz. bunların hiçbirine benzemiyor futbolcu yetiştirmek. dedim en az 2 sene a takımda oynamalıdır diye çünkü oyuncuyu satmadan önce hem yönetim hem oyuncular kendine bu gözle bakıp sürekli kendilerini geliştirmeli bu şekilde de herhangi bir oyuncumuzdan edeceğimiz maksimum karı etmeliyiz tabii bu sırada da altyapıdan satılacak olan oyuncunun ikamesi de a takıma hazırlanmalı. bu ancak böyle olur.

  şimdi tekrar ozan'a dönecek olursak hem gerçekler hem de taraftarın vicdanını rahatlatacak olan satış baremleri benim için aşağıdaki gibidir.

  7-10 milyon euro+%35
  10-15 milyon euro+%25
  15-20 milyon euro+%15
  20+ milyon euro+(belki %10)

  edit: yukarıdaki denklemler gerçeklik sınırları içinde gerçekçi ve mantık süzgecinden geçirilerek yazılmıştır yoksa ben de isterim ozan 30, 40 milyona gitsin ama baktığınız aman 30-40 milyona satan her takımın ve ülke piyasasının o fiyatlara oyuncu satabilmesini sağlayan geçmiş referansları var.