• 32111
  "kimseyi suçlamadım ama zaman zaman fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum. ne korkuturum, ne kandırırım, ne de yalan söylerim. felsefem bu ama bunu yaparken fikirlerimi söylediğimde çarpıtılarak farklı yerlere getirildiğini biliyorum."

  "yabancı sınırı konusuyla alakalı çok spekülasyon oldu. uefa toplantısında siz yoktunuz tabii. yönetimlerle gezen basındaki arkadaşlar, keşke o toplantıya da gelseydi. hadi beni adam yerine koymadınız, mourinho'yu, arsene'i, hepsini görür konuşurdunuz."

  "konuştuklarım o kadar çok çarpıtılıyor ki... yabancı konusu hiç yoktu ki orada gündemde. herhalde tartışılacaktı ki benim üzerimden tartışılmayı uygun buldular. hiç alakam olmadığı konunun benim üzerimden tartışılması, bana değer verildiğini gösteriliyor."

  "kriterler koyulmuştu hatırlarsınız. bana hiç sorulmadı o ayrı. o günleri unutmuyorum. yaşlandım ama hafızam yerinde. 14 neyin sayısı, birinin doğum tarihi mi dedim."

  "yabancı konusunda suçlanacak biri değilim ama suçlandığım için de rahatsız olacak değilim. çünkü yanlış yapmadım. socrates'i evinden almaya geldiklerinde eşi, 'kocamı haksız yere götürüyorsunuz' demiş. socrates de 'ya haklı yere götürselerdi?' demiş."

  "4 maçta 7 puan aldık, bu bir başarısızlık ve bu başarısızlıkta sorumluluk bana ait. ne yapacağız? çalışacağız, başka çare yok."

  "kaliteli yabancılar ve üretime ihtiyaç var. çok sayıda yabancı olduğunda yaşanan ekonomik zorlukları siz de biliyorsunuz. 'sen de yabancılarla oynuyorsun' diyorlar bana. oynamayayım o zaman tamam."

  "eski köye yeni adet getirmek zorundayız çünkü futbol büyüdü, bir iş kolu oldu. ben bundan heyecan duyuyorum. kulüp yapılarını yeniden gözden geçirmek gerek."

  "tüm görev tanımları yeniden yapılmalıdır. teknik direktör takımı yönetir ama kulüp yönetmek bizim işimiz değil. asla böyle bir şey yapmadım, yapmam da. bana başkanlık teklifi çok geldi ama benim anladığım iş teknik direktörlük."

  "iyi niyet suistimal edilmemeli. bunun edildiğini görüyorum kamuoyunda. güven duyulan ve güven duyan biri olmak isterim. güven duymuyoruz, şüphe üzerine yaşıyoruz."

  "14 yabancının fazla olduğunu düşünüyorum ben. yetkililer ne karar alırsa uyarım ama fikrimi açıkça belirtirim. türkiye'ye gelen yabancı oyuncular kaliteli olmalı, belli kriterleri taşımalı."

  "yerlisi, yabancısıyla karma metottan yanayım. üretimi yapmalıyız, kriterler konulmuş şekilde yabancı oyuncu da getirebiliriz."

  şenol güneş

  edit: ekleme
App Store'dan indirin Google Play'den alın