• 2736
    nurettin kanterelli ile bir nebze toparlanmasının ardından serbest düşüşe geçmiş mağazalar zincirimiz. kesinlikle yeniden piyasada başarılı olmuş bir ceo ve ekibi* getirmek ve şirketi profesyonelce yönetmek şart. perakende giyim şirketleri gibi bir politika belirlenmesi gerekiyor. mesela ben hemen hemen bütün tişörtlerimi mavi'den alıyorum. çünkü mavi benim verdiğim paranın karşılığını bana verebiliyor. veya lsv ucuz olduğu için gidip bir şeyler alıyorum. bizim storda durum şöyle; kalite olarak lcv ama fiyatlar navi ile yarışır vaziyette. taraftar nasıl olsa alacak diye mi düşünülüyor, yoksa birileri galatasaray üzerinden zenginliğine zenginlik mi katıyor bilmiyorum. bildiğim tek şey galatasaray gibi ülkenin en büyük tanınan yüzünün marka değerini pazarlayamamak, hadi yurt dışı bir yana, milyonlarca taraftarına rağmen senelerdir zarar etmeyi başarmak büyük bir beceriksizlik.

    transfer beklerken sıklıkla hesap yapıyoruz. falanca futbolcu gelse şu kadar ürün satılır. bilmem kimin maaşı için bilmem kaç bin tane forma satılması lazım gibi. işte stor hiç olmasaydı belki daha rahat transfer yapılabilecekti çoğu zaman. ironi değil. senelerdir saçma sapan şekilde zarar etti stor. üstelik ürün kalitesi yerlerde sürünürken yazıldı bu zararlar. 50 liraya tişört alıyoruz; iki kez yıkanıyor, sonra bir bakıyoruz ki validenin elinde temizlik bezi olmuş. gündelik hayatta giyebileceğim herhangi bir şey bulmak çok zor. maça giderken bile giyilmeyecek tasarımlar var. bunlar çoğunluk maalesef. en çok satılacak ürünlerle yeteri kadar ilgilenilmezken, ıvır zıvır kaynıyor site. misal: https://www.gsstore.org/...nahtari-pka-17a.html veya https://www.gsstore.org/...k-koltuk-571375.html kim alır kullanır bilmem. diyeceksiniz ki dursun, her kör satıcının bir alıcısı vardır. ama kazın ayağı öyle değil. bu tür satılmayan ürünler depoda bekliyor ve durduk yere yer işgal ediyor. depolama maliyetleri çok yüksek.

    trendyol, kendi sitemizden daha ucuza ve daha fazla ürüne sahip kampanyalar yapıyor. bunun önüne tamamen geçilmeli ya da profesyonel bir firma ile ortaklık anlaşması yapılmalı. bu keskin bir tercih. artısı eksisi var. uygulanabilirliği düşünülüp harekete geçilmeli. onların altyapıları, bizim marka değerimiz birlikte daha çok kişiye ulaşabilir. yine mağazacılık için türkiye genelinde satış yapan firmalarla anlaşmalar yapılıp daha çok kişiye daha rahat ulaşılabilir. mesela eskişehir'de stor açamazsınız.* avm'lerden birine açsanız taraftar o poşetle rahat rahat gezemez. sıkıntı yaşayabilir. ama başka bir mağazanın içinden alabilir. bunlar daha önce denendi. ben daha kapsamlısını düşünüyorum. birebir ortaklık gibi. nike ile formada çalıştığımız gibi tişörtte başka bir firma ile çalışabiliriz. kar bölünür ama en azından kalite azalmaz. 5 sene önceden kalan ürünleri satmak için uğraşmaya gerek kalmaz vs.

    sitemiz muadil sitelerden halen çok geride. bütün ürünler tek tek mankenle fotoğraflanmış. diğer kulüpler ışığı ve çekim hizasını doğru ayarlamışlar ve mankene gerek kalmamış. daha hoş ve sade duruyor. var olan ürünü de pazarlamakta iyi değiliz. avrupalı rakiplerimize bakıyorum. taraftarı olmadığım ve sempati duymadığım halde alışveriş yapasım geliyor. bizim ürünlerde bu nike kategorisinde oluyor. gerisi malum. siteye giren yabancı müşteri için dil desteği yok. millet yedi sekiz dil seçeneği sunmuş müşterisine. bizde ise eu sitesine yönlendiriyor. orada da almanca ve ingilizce var. nagatomo'nun hayranı japon taraftar nasıl alışveriş yapacak? uzak doğu'da taraftar kazanmak fena olmaz diyoruz ama adam istese de alışveriş yapamıyor. siteye baktığımda böyle bir şeyi istiyor veya düşünüyor muyuz emin olamıyorum.

    hülasa benim sayın başkan mustafa cengiz ve ekibinden en büyük beklentilerimden biri storun ihya edilmesi. yapılacak çok iş var storda. uefa başımıza demokles'in kılıcı gibi sallanırken ve kar etmemiz şartken storun hiç olmadığı kadar iyi yönetilmesi şart. kendisine güveniyoruz. umarım stor kulübümüzün ve taraftarımızın iftihar ettiği bir mertebeye çıkar.