• 1055
    3 milyon euro hem fazla, hem de az.

    fazla çünkü bir sene sözleşmesi kalmış, yaşı 32, inter zaten kadrosunda düşünmüyordu. bizde iyi oynayınca ve almak istediğimizi bildikleri için ibnelik yapıyorlar. belki devre arasında kiralamak yerine satın almaya kalksak şu anki bonservis bedelinden daha ucuza gelirdi. inter kurnazlık yapıp, almak istememizi kullanıyor.

    bir yandan da 3 milyon euro gayet ucuz. sol beki 3 milyon euro'ya hem de en az 2 sene için dolduruyoruz işte. ne vereceği belli, sürpriz yok. sözleşme kapıp yatmaz, şımarmaz. 3 milyona sol bek işi tamam. e gayet ucuz? yaşı bu adamın 25 olsa ne olacaktı? birkaç istisna haricinde bize gelen kaç oyuncuyu sattık da para kazandık? hem ödediğimiz bonservis fazla oldu, hem zorla elden çıkarmaya çalıştık, para zaten kazanamadık birkaç istisna oyuncu dışında. yani yaşı 25 olsa ne olacaktı? biz parlatıp çok çok iyi fiyatlara mı satacaktık ya da yıllarca bizim sol bekimiz mi olacaktı? var mı böyle bir futbolcu herhangi bir pozisyonda tarihimizde? birkaç istisnadır gerçekten.

    mesela en güzel örnek elmander. bedava geldi. verdiği katkı, bıraktığı tat damağımızda. kaç tane forvet için kaç milyon bonservis ödendi, kaçı elmader eder? ama elmander 32 yaşında ve almaya kalksak da 3 milyon euro isteseler, alınması gayet mantıklı olmaz mıydı? adam o parasını kaç kere çıkarttı, çıkartırdı. yani bu japon da şimdi pahalı gibi gözükse de hiç değil. yerine başkasını al, genç adam al. iyi oynayacak mı, en az nagatomo kadar orada verimli olacak mı, verdiğimiz bonservisin üstüne satacak mıyız? ben hiç sanmıyorum.

    ha keşke daha ucuza bitirilse. ama yine de kumar oynayacak paramız yok. sözleşmesi biten free adam alsan da zaten imza parası ve menajer parasıyla en az 3 milyon euro paradan aza mal olmuyor. biz hep bonservise takılıyoruz da free adamların imza parası vs. en az 3 milyon çok rahat kasadan çıkıyor.