• 2074
  şampiyonluğa giderken hiç yazmak istemiyorum, yazıp siliyorum fakat maçtan 2 gün sonra övme şenlikleri başlıyor her zaman. şimdi konsantrasyon ayağına düşüncesinin doğru olduğunu empoze etmeye çalışırsa insanlar ben de zamanında bi kenara bırakmıştım bunu demek istiyorum. bu yazdıklarımın hepsi sezon sonundan itibaren geçerlidir bu arada..

  feghouli bana yetenek nedir diye kendime sordurup bırakıyor maalesef.

  mesela; ben kendisinden yetenekliyim futbolda. aksini ispatlayabilir misiniz? eğer yetenekten kastınız feghouli'nin hiç göstermediği yetenekse, bu kadar soyutsa bu cümle benim dediğimin de aksini ispatlayamazsınız.

  sözlük yazarlarınca üst üste ballandıra ballandıra anlatılan "feghouli'nin inanılmaz yeteneği" de böyle bir şey. sizin gözünüzde özel gözlük falan var herhalde bi siz görebiliyorsunuz bunu. hocam; sahada gördüğümüz bir yetenek yoksa burada yetenekten bahsedebilir miyiz? veya hangi yetenekten bahsederiz?

  top yeteneğiyse, cambazlıksa bi tane freestyler falan bulalım.

  istatistikse yerine sinan oynasa yasin oynasa 3-5 gol - asist falan yine yazardı. yasin geçen sene yazmadı mı?

  kontra atak ve klopp'un takımları örneği vermişti bi arkadaşımız 29.04 beşiktaş maçında kaçırdığımız pozisyondan sonra; sen 90-150-90 vücut ölçüleri olan ön alan oyuncusuyla nasıl kontraatağa çıkmayı düşünüyorsun? adam π/2 derece dönene kadar 2 saniye geçiyor.

  oyun içinde kapalı savunmaya karşı genişlik sağlar desen asla yapamaz böyle bir şey, en fazla içe yakın oynar kanadından bek bindirme yapar.

  açık alanda bir şey yapabilir desen o da mümkün değil zira depar atamıyor. farkettiniz mi bilmiyorum kendisi birebirlerde son maçlarda 3-4 kez topu rakibe çarptırmak için rastgele vurdu; rakibe de çarpmayıp dağlara taşlara gitti.

  e pres falan desen o da yok.

  yeteneği ne? çılgın arapaslar falan da yok. adam normal bir pas veriyor bazı insanlar öff efsane pas verdi falan moduna giriyor. profesyonel ve üst seviyede bir futbolcu için gayet normal be hocam verdiği paslar falan da lütfen abartmayın. duvar pasında duvar oldu diye övülür mü ya, böyle bir şey var mı abi? sokaktan adam çevirsen o da yapar; bırak şimdi pasın şiddeti yönü hızı falan demeyi aşağı yukarı çoğumuzun ayağına top değmiştir, binlerce kez yanımızdaki adama pas vermişizdir; atomu parçalamak değil bu. diğer penaltı pozisyonunda resmen dağa taşa fırlattı topu, ona asist veya pas diyeceksek bence kendisi hakkında konuşmamızın bir manası kalmamıştır.

  0.99 ayarı çekilen maaşı 4m €; hatta 4.250 cl'ye gidersek, el'ye gidersek de 4.150, realistik olarak bu sıralamalardan uzak kalmanın mantıklı olmadığı düşünülünce; maaşında mbappe'nin kiralık olması durumu var resmen 3.850 diye ekrana sürülerek. bu maaş; fakat ekstra faydası kendisinin çeyreği olan 1m'luk oyuncular kadar yok. çarpma işlemindeki 1. arada 1.15 falan oluyor.

  bu arada tek maçtan örnek verdim de bu yazı genel performansı ile alakalıdır.

  (bkz: 29 nisan 2018 galatasaray beşiktaş maçı)

  yeni nick isteyenlere önerimdir: (fegulinin inanılmaz yeteneği!!!!!)
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!