• 1692
  ben kendisini sağdan sağdan yardıran ve hızlı bir kanat oyuncusu olarak bilirdim. geldiği zamanda da hep bruma'nın daha zeki olanını aldığımızı düşünmüştüm.

  gerçekten çok safmışız. kendisi yasin öztekin kadar bile hızlı değilmiş. ya da belki de zamanla bu özelliğini kaybetmiştir, belki fiziksel olarak düşüş döneminde bize gelmiştir. bilemiyorum. fakat bu arkadaş gerçekten bitik. önüne atılan nizami toplara bile ya yetişemiyor ya da zar zor yetişiyor. defansa yardımı yok. fiziksel gücü garry'nin hatta bruma'nın hatta ve hatta sneijder'in bile çok çok altında. pas kalitesi yüksek fakat mücadeleye dayalı olan ligimizde bu saydığım olumsuz özellikler maalesef pas kalitesinden çok daha önemli. nereden mi biliyorum?
  (bkz: robin van persie)
  (bkz: milos krasic)
  bu söylediğimin istisnaları elbette mevcut. fakat bunlar genellikle kanat oyuncuları değil ofansif orta saha oyuncuları. ülkemizde bir kanat oyuncusu olarak iz bırakmak istiyorsan şu iki özellikten en az birine sahip olmalısın:
  1-hız
  2-güç
  soso maalesef bunların ikisine de sahip değil.

  şimdilik taraftar nezdinde kredisi yüksek. fakat homurdanmalar sene sonunda başlar.

  yardıramadığı halde yüksek skor katkısı ile oynayan bir garip sağ kanat oyuncusu.

  edit: feghouli ile ilgili girdiğim her entrynin en ofsayt entrylerime girmesinin tek sebebi, gerçekleri kabul etmekte epey zorlanmamız. 2013 yılında selçuk inan ilk defa kötü oynamaya başladığında hakkında girilmeye başlanan olumsuz entryler de muhtemelen o yazarların en ofsayt entryleri arasına giriyordu. selçuk hakkında şu an gelinen nokta ortada. kredisi yüksek oyuncularda süreç hep böyle işler. yasin hakkında olumsuz entry girdiğinizde kimse ofsaytlamaz. ama aşağı yukarı aynı performansı gösteren oyuncu feghouli ise o entry en ofsayt entryler arasına girer. sadece bir süre. o da feghouli herkesteki kredisini bitirene kadar. bu süreç hep böyle işler.

  kendisinin hayal kırıklığı olduğunu maalesef er ya da geç herkes kabullenecektir.
 • 1693
  bütün yaz dönemini sakat geçirmiş, yaz kamplarına katılamamış futbolcumuz. bu nedenle form tutması zaman alıyor. kaldı ki kendisi düzenli olarak sağ kanatta kaç maç oynadı, merak ediyorum? birisi aldı sola koydu, diğeri aldı ortaya koydu. zaten fiziksel olarak formu düşük olan futbolcunu yeriyle de bu kadar oynayınca iyice sırıtmaya başladı.

  ha iyice sırıtmaya başladı ama 19 maçta 6 gol 5 asist yaptığını da unutmamak lazım. kendisi yardıran değil daha statik ve top tutan kanat oyuncusudur. zira iki kanadınızın da yardıran oyuncu olması doğru bir şey değil. 1 tanesi topa basabilmeli ki set hücumu yaptığınızda top sizde kalabilsin.

  ekleme:

  hakkındaki en saçma sapan söylem de "yıllık 4 milyon € alan bir futbolcu" söylemi. yahu insan bu insan. etten, kemikten. kahve/çay makinesi mi parayı atınca alttan çayı versin?
 • 1694
  kendisi öyle süper hızlı, habire yardıracak kanat oyuncusu değildir. takımda zaten öyle biri var (bkz: garry mendes rodrigues)

  kendisi orta açan, şut çeken, çalım atan, pas istasyonu olan, skorer özellikli, zeki bir kanat oyuncusudur. mesela kontraya çıkılıyorsa rodri'yle çıkarsın. ama oyunu rakip sahaya yıktıysan soso üzerinden oynarsın. birebirde adam geçer, arkasındaki bek oyuncusunu oyuna sokar, çizgiye indirir. adam eksiltir, boş bulur şut çekip gol atar.

  ben performansından memnunum. bundan çok daha fazlası olduğunu da biliyorum ama idare ediyor işte, eyliyor bizi. asıl performansını evimizdeki büyük maçlarda göstereceğine inanıyorum. kupalara aç olduğunu biliyoruz. bu sezonu güzel bitirmek, güzel güzel dünya kupasına gitmek isteyecektir bence. gamsızsa bunu seneye gösterir :(