• 847
  herhalde real madrid'le bi' 100 defa daha eşleşseler, 100'ünde de real madrid'i desteklerim.

  geçmişten bihaber birileri varsa, kısa bir özet geçeyim.

  kendileriyle bugüne kadar şampiyonlar ligi'nde 3 kez eşleştik ve bu eşleşmelerin ilk 2'sinde büyük çirkefliğe imza attılar. önce 1998-99 sezonunda italya'nın bebek katilini o günlerde iade etmemesi dolayısıyla türkiye'de italyan mallarına başlayan boykotu ve terörü bahane edip istanbul'a gelmeyi reddettiler. ardından 1 hafta sonra lütfedip geldiler ve geçen sürede büyük konsantrasyon kaybı yaşayan takımımızdan 1 puanı çalıp kaçtılar. biz de tarihimizde ilk kez şampiyonlar ligi gruplarından çıkma fırsatını hiçbir iddiası olmayan athletic bilbao'ya son maçta 1-0 mağlup olarak kendilerine kaptırdık. grubu 2. sırada bitirmemize rağmen o dönemki statü gereği şampiyonlar ligi'nden elendik. son sırada ve hiçbir iddiası olmayan bilbao'nun bize karşı bu kadar dirayetli oynamasının sebebi de hala muammadır. neyse.

  2003-04 sezonunda kader bizi bir kez daha kendileriyle karşı karşıya getirdi ancak juveliler yine boş durmadılar. bu kez de el kaide terör örgütünün istanbul'daki eylemleri dolayısıyla türkiye'ye gelmeyi reddedip maçın dortmund'da oynanmasını neden oldular. hoş, bu kez tekme-tokat dövüp 2-0'la sepetledik kendilerini ama bu bize attıkları 2. kez kazık olarak mazideki yerini aldı.

  11 aralık 2013 galatasaray juventus maçında tüm bunların intikamını aldık sanırım ama o maçta bile pek rahat durmamışlar, asamoah olayında da tam anlamıyla mum dikmişlerdir.

  bir de bu akşam elendikleri * real madrid'e bakıyorum. bugüne kadar kendilerinin kulübümüze yönelik en ufak bir saygısızlığını olmayıp her sezon başında sahalarında oynadıkları santiago bernabeu kupası'na türkiye'den sadece bizi davet etmişlerdir. böyle bir durumda en başta söylediğimi bir kez daha ekleyeyim ve entariyi bitireyim. real madrid'le bi' 100 defa daha eşleşseler, 100'ünde de real madrid'i desteklerim.