• 186
  galatasaray'la ilgili hiçbir şeyi beğenmeyen, hiçbir şeyden memnun olmayan yazar. sanki kendisi galatasaray taraftarı değil, galatasaray onun taraftarı. galatasaray'ın tek gayesi onu memnun etmek olmalı. ama o hiçbir şeyden memnun ve mutlu olmaz. muhtemelen yaşadığı mutsuz hayatın tüm hıncını galatasaray üzerinden çıkarıyor.

  esasında eleştiri iyidir. hatta çoğu kişi iyileri görürken çıkıp yanlışları görüp söylemek büyük bir meziyettir. ama kendisi bu profilde değil. adam her şeyi eleştiriyor. henüz kimsenin anlayamadığı ütopik bir dünyası var. bir de bu adamların geliştirdiği komik bir savunma var: "biz galatasaray'ın iyiliği için konuşuyoruz"

  şöyle durup dünya tarihine baktığımızda farklı düşüncelerini ortaya koyan insanların hepsi cidden farklı, özel insanlar. fakat bir düşüncenin boktan olması sırf farklı olduğu için onu kutsal kılmaz. üzgünüm. kimse bana "ama düşünce özgürlüğü" demesin. tam olarak bu tarzdaki adamlar aslında farklı düşüncelerin önünü tıkıyor. farklı düşünceleri öyle çekilmez hale getiriyorlar ki; bir sonraki farklı düşüncelere var olma imkanı tanımıyorlar. peki neden? çünkü bencillik...

  ulan atıyorum bir baba kendi çocuğunun iyiliği için sürekli onla ilgili olumsuz şeyler mi söyler? söylerse neyi düzeltebilir?

  bak mesela uefa kupası zamanında sözlük olsaydı bu adam aynen şunları yazardı;

  "tamam uefa kupasını kazandık iyi güzel de şampiyonlar ligi'nden neden elendik? kimse bana masal anlatmasın, biz o treni şampiyonlar ligi'nden elendiğimiz gün kaçırdık. kimse kendini avutmasın... hadi siz kazandığınız teneke kupaya sevinin. biz galatasaray'ın iyiliği için konuşuyoruz. çelsi 5-0"