• 1
    2001-02 galatasaray tarihi için eşi benzeri olmayan bir sezondur. türk futbol tarihinin gelmiş-geçmiş en iyi kadrosu (hala) büyük bir oranda dağılmış, maddi sıkıntılar ayyuka çıkmış, faruk süren gibi muhteşem bir başkan görevden ayrılmış ve giden oyuncuların yerleri mütevazı bir transfer politikasıyla ortalama oyuncularla doldurulmuştu.

    bugün bir arkadaş sarı kırmızı itiraf'ta bu sezon başında * transfer ettiğimiz birçok oyuncunun oyununu bilmediğini söylemiş. o sezon ise transfer edilen perez, victoria, fleurquin, niculescu vsr. gibi oyuncuların değil oyununu, ismini dahi bilen yoktu ülkede.

    kısacası bir kumar oynanmış ancak başka seçenek olmadığından pek ses çıkaran da olmamıştı. sezon ortasında gelen niculescu da bu kumarın bir parçasıydı ve havaalanlarında büyük bir kitleyle karşılanan oyuncuların aksine güvenlikçilerin "bu kim aq" bakışları içinde istanbul'a adım atmıştı.

    rumen oyuncu oynadığı yarım sezonda beklentileri pek karşılayamamış ancak bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar attığı gollerin hepsiyle iz bırakmıştır. şampiyonlar ligi'nde attığı ilk ve tek gol olma özelliği taşıyan bu gol de onlardan biridir.

    aradan 16 yıl geçmiş ama nasıl sevindiğimi hala dün gibi hatırlarım. muhteşem bir sezon, unutulmaz bir şampiyonlar ligi grubuydu.