• 3
    kahvede arkadaşlarından topladığı para ile bonservisini bizzat fenerbahçe başkanı fikret arıcan'dan '' ben avrupa'ya gidiyorum başkanım '' diyerek alan ve gelip galatasaray'a imza atan futbolcu. nam-ı diger dansöz arif. dansözlüğü her gece gazinolarda göbek atmasından ileri gelir.
    bir de anısını yazalım. virgülüne noktasına dokunmadan.

    tarabya'da dolce vita denilen bir gece kulübü vardı. bizde her akşam oraya takılıyoruz orada içiyoruz eğleniyoruz. mekan zula yerde‚ gazeteciler falan kimse bilmiyor‚ önceleri haftada bir gün gitmeye başladık sonra hemen hemen her gece takıldı‚ ben‚ yaşar‚ erdoğan arıca falan‚ keyfimiz kıyaktı.
    bir gece yine sabahladık dolce vita'da ertesi sabah antrenmana gittik‚ tabi biz zomuz‚ birkaç saatlik uyku‚ daha ayılamamışız‚ esniyoruz falan o sırada soyunma odasına toprağı bol olsun teknik direktör stankoviç girdi ve '' ohh ohh mamma mia mamma mia dolce vita '' dedi. ben tabi şok oldum döndüm yaşarlara vay ibneye bak, allah'ın yugoslav'ı nereden öğrendi lan bu amına kodumun dolce vita gece kulübüne takıldığımızı‚ hani lan kimse bilmiyordu‚ mekan zulaydı dedim. yaşar ulan bu ibne yoksa bizi mi takip ediyor dedi‚ o arada stankoviç bizim bir işler karıştırdığımızı anladı‚ üstümüze geldi biz de öttük‚ meğerse dolce vita yugoslavca tatlı hayat anlamına geliyormuş. adamın bir şeyden haberi yok bizi uykulu görünce o tatlı hayat‚ dolce vita‚ ne güzel istanbul gibi takılmak istemiş‚ ben nereden bileyim dolce vitayı‚ biz sadece bizim takıldığımız mekan sanıyoruz‚ öyle bir enayilik yapıp‚ yakalanmıştık.