• 29879
  "kesinlikle harika bir taraftarımız var. futbola ve takıma olan aşkları inanılmaz. beni de çok iyi karşıladılar. bu yüzden onlara teşekkür ediyorum"

  "en başta hakemlerin de insan olduğunu ve hata yapabildiklerini unutmamamız lazım. ben gördüğüm kırmızı kartın haksız olduğunu düşünüyorum. bence çok büyük bir haksızlığa uğradım. o pozisyonda ndiaye yerdeydi ve birileri birilerini itiyordu. ben sadece takım arkadaşımı yerde gördüm ve dayanamadım. onu o şekilde yerde bırakamazdım. sadece arkadaşımı koruma amacıyla gittim. aklımda başka bir şey yoktu. takım arkadaşımı koruma içgüdüsüyle olmuş bir durum.

  yarın öbür gün bir takım arkadaşımın başına aynı olay gelse yine onu korumaya çalışırım. bu durumda bana verilen 3 maçlık ceza çoktu. başka oyuncular benzer olaylardan 1 maç ceza alırken bana çıkan 3 maç ceza beni çok üzdü. bu olay geçmişte kaldı, unutuldu. ama gördüm ki bu hatalardan ben ve takımım çok zarar görüyoruz. artık hakemlerin de daha az yapması gerekiyor"

  "geldiğimde ufak bir sakatlığım vardı. bu yüzden kademeli olarak formumu yükselttim. daha sonra kırmızı kart cezası yüzünden 1 ay uzak kaldım.

  burada egodan daha çok takıma verdiğim katkı önemli. yani sadece benim bireysel formum değil bahsettiğim, arkadaşlarıma verdiğim katkı önemli. sadece atak değil, defans konusunda da ne kadar yardımcı oluyorum gibi. takımın iyiliği için yaptıklarım, takıma artı olarak kattıklarım daha önemli"

  "iyi bir konumda olduğumuzu ve iddiamızı sürdürdüğümüzü söyleyebiliriz. rakiplerimiz başakşehir, beşiktaş ve f.bahçe... onlar da yarışın içinde. biz mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. şampiyonluğa doğru emin adımlarla gideceğiz"

  "açıkçası kulübün geleceği için hangi aday iyi olacak, bir öngörüm yok. ama dursun başkan bizimle çok ilgileniyor. sık sık gelip bizlerle görüşüyor. ben başkanın kalmasını istiyorum"

  "sezon başında takım tamamen yenilendi. oyuncuların otomatik oynama refleksi olmamasının dezavantajını yaşadık. o yüzden tudor'u 'şöyle iyiydi, şöyle kötüydü' diye değerlendiremem. herkes gibi onun da artıları, eksileri vardı. birlikte 6 ay çalıştık. o süre içinde kendisi iyiydi. son dönemde alınan kötü sonuçlar nedeniyle ayrıldı. ancak sadece tudor hatalıydı diyemeyiz. çünkü sahada sadece teknik direktörler değil, oyuncular da oynamak zorunda. sadece onun hataları nedeniyle gönderildiğini düşünmüyorum. burada oyuncuların da payı olabilir"

  hasan şaş ve ümit davala ile ilgili, "onların dünya kupası'ndaki formu unutulmaz. tabii uefa kupası ve şampiyonlar ligi'ndeki maçları da. bize deneyimlerini aktarabilirler. bu yüzden sevinçliyim."

  "beni kardeşleri gibi görüp sahiplendiler. sosyal medyadan yolladıkları mesajlarla da bunu hissettiriyorlar. bu çok büyük bir motivasyon kaynağı. maşallah, istanbul da çok güzel. ilk başta şaşırdığımı da söylemeliyim. çünkü avrupa'da bize bambaşka göstermişler türkiye'yi. ailem de burada çok mutlu. 5 sene buradayım ama umarım daha da uzun kalırım. 5 senede taraftarımızı mutlu etmek için elimden geleni hep yapacağım."

  sofiane feghouli

  koyu çizgili bölüm ne ya? böyle röportaj mı olur? futbolcunun başkanlık seçimine yorum yaptığı nerede görülmüş. g.tten uydurma haber. ne azından o bölüm.