• 11
  haldun üstünel'in açıklamasına karşılığı geçikmemiş ortalıkta gazeteciyim diye geçinen onlarcadan biri.

  --- alinti ---
  gereksiz, faydasız, hangi sebeple büyütüldüğünü bildiğim bir komplo senaryosu bu… içinde bulunmadığım bir konuşmadan dolayı suçlanıyorum.. başka grupların, takımların, insanların arasındaki kavgaya alet edilmek isteniyorum.. bu kavganın içinde olmadığımızı belirtiyorum ama meseleyi sulandırmak işlerine geldiği için sözümü dinletemiyorum.
  önce şunları açıklığa kavuşturalım:
  1. gökmen özdemir, haldun üstünel‘i benim adıma aramadı.. öyle bir misyonla aradığını da söylemedi..

  2. ona verdiğim görev şudur: “böyle görüntüler var mı, yok mu? bir de bunlar neyin görüntüsü, öğren..”

  3. o da haldun üstünel‘e mesaj atmış, sonra konuşmuş ve görüntüleri sormuş.. bana da sonucunu bildirmiş.. (hemen belirteyim, bizim bu görüntüleri kullanmak gibi bir niyetimiz hiç olmadı.. sadece bu bilginin doğruluğunu öğrenmek için gazetecilik dürtümüzü kullandık.. bu tip işlere heves etmediğimiz bugüne kadarki yayın politikamızdan belli..)

  4. gökmen eğer pazartesi gecesi haldun üstünel‘i tehdit etti veya bir tehdite taşeronluk yaptıysa, perşembe günkü bükreş maçından önce gökmen ve haldun üstünel, koca g.saray yönetim kurulunun gözü önünde nasıl ‘ha ha hi hi’ yemek yiyebildiler, nasıl bir arada 6 saat geçirdiler?

  5. bükreş’te bu sahneyi görenler “hani bu adam seni tehdit etmişti?” diye sorduğunda, haldun üstünel nasıl “gökmen benim arkadaşım” diyebildi?

  6. gökmen iyi bir arkadaş, iyi bir g.saraylı‘dır ve çok iyi bir gazetecidir.. kimseyi tehdit etmez, hele başkası adına hiç etmez..

  benim ve gazetemin g.saray ile bir meselesi yok.. bunun altını çiziyorum.. ama haldun üstünel‘in iftirası ile karşı karşıyayım…bu yaşadığım ilk haksızlık değil ama en çirkinlerinden biri…

  uzatmayalım..

  ben, hemen dava açıyorum.. kararı hukuk verecek.. mahkeme haldun üstünel‘in iddialarına bakıp ortada bir tehdit olduğu kanaatine varırsa suçumu kabul edeceğim.. ama tersi olursa, uğradığım haksızlığın bedelini de yine hukuk yoluyla ağır biçimde soracağım.. ayrıca tehdite uğrayan birinin şu ana kadar hukuk yoluna başvurmamasını da anlamlı buluyorum!

  haldun üstünel‘e de ayrıca bir çift lafım var:

  “ben sana komplo kuracak bir zihniyet taşısam, türk spor basınındaki en yakın arkadaşın ve çok iyi g.saraylı olmasıyla bilinen yardımcım gökmen özdemir’i kullanmam.. gökmen özdemir ile senin arandaki her konuşmayı da bilmem.. vatan spor servisi, f.bahçeli-g.saraylı ayrımı yapmaz.. gazetecilik senin bildiğin dünyalardan değildir..”

  bu olayı fırsat bilen ve kendi hatalarını örtmek için beni hedef seçenlere ise yanıtım ayrı olacak..
  --- alinti ---