resim
Younès Belhanda
Takım:Al-Shamal SC
Mevki:On Numara
Yaş:34
Boy:1.75
Uyruk:Fas
 • 2018
  kendisini izlerken ben de sinirleniyorum. hep boşa giden ara pas denemelerine denk geliyorum sanırım. ama aşağıya bir takım istatistiklerini koyacağım. uydurma ya da önemsiz istatistiklerini değil.

  kilit paslar

  belhanda 35
  talisca 18
  batalla 15
  yusuf yazıcı 11
  giuliano 8
  mossoro 7

  skora katkı

  batalla 4 gol, 3 asist
  belhanda 2 gol, 6 asist
  talisca 3 gol, 3 asist
  giuliano 4 gol, 0 asist
  yusuf yazıcı 1 gol, 2 asist
  mossoro 1 gol, 1 asist

  en yüksek rayting

  belhanda 7.57
  batalla 7.20
  talisca 7.13
  giuliano 7.08
  mossoro 7.03
  yusuf yazıcı 6.74

  maç başına başarılı pas

  belhanda 42
  giuliano 39
  mossoro 34
  yusuf yazıcı 27
  talisca 21

  ikili mücadele kazanma oranı

  belhanda %48
  talisca %48
  mossoro %46
  yusuf yazıcı %38
  giuliano %38

  sadece önemsenmesi gereken istatistiklerden bir demet. şimdi çoğu taraftar galatasaray'da 10 numarayı talisca giysin ister. giuliano'yu verseler belhanda'yı hediye paketi yapıp verir. hadi asistleri yalan dolan asistler olsun. adamın kilit paslarının yarısını silsek talisca ile, dörde bölsek giuliano ile kafa kafaya geliyor. maç başına başarılı pası talisca'nın tam 2 misli. adam bildiğimiz gibi bir 10 numara değil o kadar. biz 10 numara denilince uzaktan çok şut deneyen, arada zımbalayan adamlara alıştık. adamın üzerimizdeki olumsuz algısı bundan kaynaklanıyor. yoksa bunca şeyi hangi maçlarda yaptı kardeşim bu adam?
  bir de suratındaki umursamaz ifade. ama bu sadece adamın fıtratından gelen ifadesi. yoksa umursamaz adam bu kadar ikili mücadeleye girmez. umursamaz adam lincoln gibi olur. bu adam umursamaz falan değil, sadece tipi öyle. içine kapanık, hafif çekingen ve bunu cool görünerek gidermeye çalışan az gelişmiş ülke vatandaşı.
  daha fazla uzatmadan finale geleyim. tamam biz beğenmeyelim, ama ligin en fazla ikili mücadele kazanan, en fazla başarılı pas atan adamını kullanıyoruz takımda. önümüzde maçlardan 1-2'sinde uzaktan 1-2 de gol attı mı kafanızdaki o sıkıntılı algı da gidecektir diye düşünüyorum.
App Store'dan indirin Google Play'den alın