• 29355
  "barcelona'daki ilk altı ayım harikaydı, bir çok gol atmıştım ve iki tane süper kupa kazanmıştık."

  "guardiola, messi'nin ön planda olması için takımın geri kalanının rollerini kısıtladığı bir taktiksel anlayışa geçti. sistemimizi ve taktiğimizi değiştirmemiz benim için hiç iyi olmamıştı, bu nedenle kulüp bana bu konuyu guardiola'yla konuşmam gerektiğini belirtti."

  "ona messi için takımdaki diğer oyuncuları kurban ettiğini anlattım, o da beni anladığını söyledi. sonraki maçta beni yedek kulübesine oturttu, ve bir sonrakinde, ve bir sonrakinde de. problemi çok iyi çözdüğünü düşündüm gerçekten! zaten bir daha da benimle hiç konuşmadı, hatta yüzüme bile bakmadı. ben odaya girdiğimde o çıkıyordu, ben onunla konuşmaya gittiğimde o başka bir yere gidiyordu. anladım ki bu futbolun dışında bir konuydu."

  "sorun kendisiyle ilgiliydi, bunu çözmek istemeyen de kendisiydi. bana daha ilk günümde barcelona oyuncularının lüks araçlarla antrenmana gelmediklerini söyledi. o günden itibaren beni yargılamaya başladı, ancak tanımadığınız bir insanı yargılayamazsınız. kendisiyle ilgili yeteri kadar tecrübe sahibi oldum, diğerlerini bilemem tabii. ne var ki, mandzukic ve eto'o'nun da benzer şeyler yaşadıklarını okumuştum."

  "birlikte çalıştığım en kötü teknik direktör olduğunu söyleyemem, ancak içlerindeki en toyu olduğu kesin, çünkü gerçek bir adam sorunlardan kaçmaz."

  zlatan ibrahimovic