• 29438
  "bireysel olarak da takım olarak da çok iyi çalıştık. aslında sezona o kadar da iyi başlayamadık. avrupa ligi'nde elendik. ama bu durumun bizi yıkmasına izin vermedik ve toparlandık. hala yolun başındayız, önemli olan bunu devam ettirebilmemiz."

  "benim ilk hedefim her zaman o ligdeki en iyi defans oyuncusu olabilmektedir. oynadığım her takımda, her ligde amacın bu oldu. bir defans oyuncusuyum ve geride oynuyorum. bu yüzden de savunmaya önem vermem gerekiyor. ancak takımıma ileride yardımcı olmak da hoşuma gidiyor. işler iyi gidiyor. goller de attım. genelde bir sezonda 3-4 gol atarım ama daha şimdiden galatasaray'da buna ulaştım. eşim bana bu sezon 10 gole ulaşıp ulaşamayacağımı soruyor. açıkçası umudum var. ama dediğim gibi benim hedefim defansı en iyi şekilde yapabilmek. takım şampiyon olmuyorsa benim attığı 5-6 golün bir değeri yok."

  "oynadığım son 3 kulübün de porto, sao paulo ve galatasaray dünya çapında kulüpler. böyle bir kariyerim olduğu için çok mutluyum. bu takımlarda beklenti her zaman çok yüksektir. galatasaray'da yapılan yatırımlar, transferler de elbette şampiyon olabilmek için. amacımız da bu, şampiyon olmak. galatasaray'ın büyüklüğü ve taraftarın tutkusu ikincilikten kesinlikle mutlu olmaz. umuyorum sezon sonunda şampiyon oluruz."

  "türk taraftarlar çok tutkulu. gerçekten kulübü seviyorlar. aslında onlar için çılgın diyebiliriz. porto ve sao paulo'daki taraftarlara benziyorlar. tek fark çok daha fanatikler. aslında bu da bize çok büyük bir motivasyon kazandırıyor. galatasaray tribünlerindeki atmosfer sanki başka bir dünyaya ait gibi."

  "insanların bana taktığı lakabı beğenmediğimi söyleyemem. bazı insanlar 'defansın tanrısı' deyince bunu farklı algılıyor. ama ben bir insanım. üzülen, sevinen sıradan bir insan... defansın tanrısı ya da defansın kralı, aslında bunlar önemli değil, önemli olan benim oynadığım futbolun beğenilip beğenilmemesi."

  "kariyerini porto'da ya da sao paulo'da bitirmek ister misin?" sorusu üzerine;

  "aslında bu çeşit bir seçim yapamam. ikisi de oynamaktan keyif aldığım kulüpler ama şu an galatasaray'a odaklandım. belki de kariyerimi galatasaray'da bitiririm."

  maicon pereira roque