• 239
  çile,rüya,kaos,çöküş,yeniden doğuş.

  her şeyden vardı bu maçta aslında. çile ile başladı gün çünkü bir klasik haline gelmiş olan maç önceleri ve sonraları artık giderek sıkmaya başlıyor. hafta içi başkanımız dursun özbek vadistanbul alışveriş merkezinin otoparkını kullanabileceğimizi maça ise yürüyerek 10 dakikada gelebileceğimizi söyledi ve hatta baya baya reklamını da yaptı. iyi niyetli bir yaklaşım tabi ki. dünya üzerindeki otoparkı olmayan tek stadyum bizimkisi bence. böyle bir çile olamaz. dünya üzerinde hiç abartmadan söylüyorum, galatasaray taraftarı kadar maça çile çekerek gelen hiçbir taraftar yoktur. arabamızı otoparka park ettikten sonra muazzam bir yokuşu 20 dakika , çamur içinde yürüdük. bir yandan da yağmur yağıyor tabiki. rezillik. çile.

  iyisi ile kötüsü ile maç başladı, öyle bir başladı ki inanılmaz bir rahatlık içinde oyuncularımız geride pas çeviriyor ve top kaptırıyor, bir şey olmadı allahtan. golleri bulduk 2 oldu rahatladık. elinde telefon olanlar resim çekmeye , yanında birisi varsa onunla geyik yapmaya başlamıştı bile. hatta serdar aziz bir ara defanstan sergio ramos gibi çalım ata ata giderken orgazm olmayan yoktur. tam beklediğimiz gibi başlangıç. rüya.

  rüyadan bizi uyandıran yine geride yaptığımız gereksiz paslar oldu. zaten futbolcu özelliği pek de ciddi olmayan belhanda kaptırdığı topla geriye düştük. maça devam edelim hemen 3. golü bulalım derken sayısız pozisyon kaçırdık, gomis direk vursa eskisi gibi gömis olsa, feghouli azıcık topa sert vursa, rodriguez azıcık zeki olsa, top bizim oyuncuların ayaklarına dolanmasa, azıcık lakayıt oyun yerine biraz ciddiyet olsa, tüm topları gomise atmak yerine topa vurulsa, fark olması işten bile değil. olmadı işte, bir türlü sakinleşemedik, taraftar tribünde çıldırıyor yahu. gol gelmeyince strese giriyorlar. eller ayaklar titriyor oyunculara küfürler ediliyor.kaos.

  tüm bunlar ve iç kavgamız yetmezmiş gibi hakem alper ulusoy ilk yarıdaki vermediği penaltı pozisyonun etkisinde kalıyor ve çalıyor penaltıyı. ilk başta düdüğü çaldıgında dedim ki '' ohh , kendini yere atarsan al sana sarı kart, bravo hocam '' . sonra bir baktım ki hakem penaltı vermiş. inanamadım yahu. bunun olması imkansız. bu penaltı baska bir büyüğe karsı verilse suan yer yerinden oynuyor hakem alper ulusoy dükük asacak askılık arıyordu.skor 2-2 çöküş.

  dakikalar geçiyor karabükspor'lu oyuncular yerden kalkmıyor, yine mi ulan diyorum. yine mi tek farklı skoru koruyamadık. yine mi rakiplerimiz zor durumdayken kullanamadık. milli takım arasını nasıl geçireceğiz o kadar gün boğazımızda yumruk. ulan biz nasıl yürüyeceğiz o vadistanbul yoluna 20 dakika boyunca. ordan nasıl eve gideceğiz bu hüzünle. yahu biz bu kadar kolay maçta puan kaybederek nasıl şampiyon olacağız ? yahu nasıl geldik biz bu duruma. hani her şey gayet iyiydi hani lines defans arkasına kat ediyordu feghouli boş kaleye atıyordu. nasıl geçer bu 2 hafta bu acıyla. sonra mı ? sonrası bildiğiniz gibi işte. meksika mafya üyesi maicon. yeniden doğuş.

  http://www.imgim.com/dk_iotwxcaallr2.jpg