• 4
  hamza hamzaoğlu isimli gördüğüm en vizyonsuz adamlardan birinin sözü.

  bak başka bir şey anlatayım ben size. bizim mahallede amatör bir takım vardı. adını unuttuğum bir hocası vardı. herkes çok memnundu hocadan, çok seviliyordu adam. daha 14 15 yaşımdayken bu adamın bir konuşmasına tanık oldum ben. yanındaki adama şöyle diyordu;

  vahit' le(kendinden önceki hoca) konuşuyorum, ya bir tane taktik idmanı yaptırmadın mı çocuklara diyorum, 14-16 maç kazansa ne olacak sanki diyor. ya bir takım sahaya kaybetmek için çıkar mı? sen çocuklara kaybetmeyi öğretiyorsun.

  bak bu adam 14-16' dan bir messi falan çıkarmadı elbette ama en azından bir şey öğretti o çocuklara. imkanlar ne olursa olsun en iyi olmak için mücadele etmek gerektiğini öğretti. taraftar maalesef her maç galibiyet istiyor demek yerine her maç galip gelmek için oynamak gerektiğini öğretti. sporun ruhu kazanmaktıf lan zaten.

  dünyada messi ve ronaldo diye iki adam var. bunlar olmasa muhtemelen roben şimdiye kadar birden fazla kez dünyada yılın futbolcusu seçilirdi ama bu iki uzaylı tüm oyuncuların önünü kesiyor bir bakıma. peki roben ''lan zaten messi ve ronaldo benden iyi'' diye düşünüp de vizyonunu imkanlarıyla sınırlasaydı bugün roben olabilir miydi?

  hamza senden nefret ediyorum. sen bu zaman kadar galatasaray' da gördüğüm en vasıfsız elemansın.