• çok talihsiz bir hamza hamzaoğlu açıklaması. hamza hoca, galatasaray'a fena futbol oynatmayan teknik direktörlerden biriydi. yağlı surat ve yönetimini savunmak yerine, elimdeki malzeme bu elimden gelenin en iyisini yapacağım deseydi, pek gündem olmaz ve taraftar da arkasında dururdu. o dönem şl'ye gittiğimiz halde imkanları ciddi ciddi sınırlıydı, çünkü dursun özbek gibi sözleşme bile imzalatamayan bir başkan ve onun yönetimi vardı. son yıllarda tudor için yapılan transferlere bakınca, hamza'nın imkanlarının kısıtlı olduğunu söyleyebiliriz.

  açıklamayı cımbızla çekmek yerine paragrafı yazarsak, pek de haksız sayılmaz. sonuçta sürekli şikayet eden imparatorumuzun oynattığı futbol da ortada. benim hayallerim var deyip, sonra makas açıldı diyerek buna benzer açıklamalar yapıyor. en azından şikayet etmiyordu.

  --- alıntı ---
  akhisar'ı ele alalım. 2. ligde küme düşmeye oynuyordu ve son 10 hafta. hedeften 7 puan gerideydi. ben o gün yönetimle 5 saat görüştüm ve ligden çıkma hedefi koydum. vizyon konusunda bu bir şeyler anlatıyordur. vizyonunuz imkanınızla sınırlıdır. hayatım boyunca şikayet etmedim, elimdeki imkandan maksimum verim almaya çalıştım ve bunu büyük ölçüde başardım. diğer takımlarda da başarılı işler yaptık. malatyaspor, denizlispor, eyüpspor... her yerde iyi işler yaptık.
  --- alıntı ---
 • cahil aforizması. tam da vizyon ne demek ondan haberi olmayan adamlardan beklenen bir cümle. hatta tam da kezban hamza ağlaması.

  vizyon dediğin halt imkanla sınırlı değildir. çapınla sınırlıdır kardeşim. vizyon dediğin halt uzun vadeli planlama doğrultusunda elde etmek istediğin hayaldir.

  feda dediğinde bok attığımız, güldüğümüz eğlendiğimiz beşiktaş yönetiminin aslında çıkıp "arkadaş paramız yok giderleri azaltacağız başarı beklemeyin" demesi bile "yıldız transferler yolda" kafasından bin kat daha vizyonerdir. çünkü uzun vadeli bir plan içermektedir. al sana imkanı olmayan vizyoner bir hamle. sen daha bunu anlamamışsın biz sana ne anlatalım?

  taraftar bağırmayınca sabri'yle sözleşme uzat. hık deyici hainoğlu hainin de çıksın o bizim evladımız desin.
  taraftar bağırınca aydın'a güle güle de.
  taraftar bağırmayınca melo'yu gönder. transferin son günü imkanlarınla sınırlı dönemde grosskreutz'a yatması için para öde. adamın adını yazmayı öğrendik lan sizin yüzünüzden.
  taraftar bağırınca podolski'yi 5'e al susunca 2.7'ye gönder. sonra imkanlarımız sınırlı :(
  imkanların sınırlı olmasından sorumlu tuttuğunuz, yegane kuyruk acınız terim'i kovması olan sizin dedelerinizin gazetelere borçları tl üzerinden yazdırıp rakam şişirmesi çapsızlığıyla sözüm ona itibarsızlaştırmaya çalıştığı adam (adam gibi adam) euro borçları tl'ye çevirsin, her devalüasyonda başkan bile değilken borç ödesin, senin her transferine kefil olup transfer sözcüsü kesilen, her transferi kendisi yapıyormuş gibi kendine itibar salladığını düşünüp yönetimin tuzağına düşecek saflık mı desem gerizekalılık mı desem çapsızın yönetimi, halen daha ahmet çalık'a euro üzerinden para ödesin her transferini euro üzerinden yapsın, sonra imkanlarımız sınırlıydı panpa.

  yok ya...

  yalvardı ulan bu taraftar resmen. çıkın borç var ödeyemiyoruz deyin dedi. vay amk aysal'ı derdik. dedi de zaten çoğu insan. ama sen ekonomik krizi sadece evlatlarını kayırmaya kullandın. vasıfsız futbolcuları aldın, vasıflıları gönderdin.

  vizyonu imkanıyla sınırlıymış. vah vah vah. vizyon belli aslanım. vizyon o kupa. vizyon her sene minimum çeyrek final. borcun mu çok? maaşları düşür. çöpleri takımdan at. alt yapıdaki topçuları yerlerine monte et. ulan hocasız hamzalı takımı bile ittirdi de şampiyon yaptı bu taraftar, sen delikanlı ol samimi ol hiç değilse tribünün dolsun millet alışveriş yapsın.

  imkan değil o, senin çapın o kadar. boşuna çapsız demedik kimseye.