• 8
  oyun kurucu eksikliği yaşayan bir takımla oyun kurucu konusunda aşmış yeteneğe sahip bir takımın mücadelesine sahne olacaktır. gönül galip gelmemizden yana ama bir de gerçekler var. oly şu ana kadar oynadığı maçlarda nasıl sonuçlar almış:

  1 l at real madrid 83 - 65
  2 w vs anadolu efes istanbul 90 - 66
  3 w vs ea7 emporio armani milan 91 - 81
  4 w at baskonia vitoria gasteiz 90 - 95
  5 l vs cska moscow 75 - 81

  3 galibiyet ve 2 yenilgiyle yoluna devam ediyor. kaybettiği takımlar kendi evinde cska ve deplasmanda real madrid. efes, milano ve baskonia'yı yenmeyi başarmışlar. uşak'tan aldıkları khem birch kısa sürede euroleague atmosferine uyum sağladı, blok ve hücum anlamında takımına katkı sağlıyor. daniel hackett ve matt lojeski gibi atmaya başladığı zaman sınırı olmayan oyunculara sahipler. eski günlerdeki halini aratsa da papanikolau tekrar eski takımı ile mücadeleye devam ediyor. takımın en önemli silahları her zaman olduğu gibi spanoulis ve printezis olacak.

  bizim cephede ise henüz galibiyet yok. oyun kurucu tarafında sıkıntı çekiyoruz. pota altında sezona iyi başlasa da alex tyus ve yavaş yavaş form yakalayan deon thompson, birch ve young karşısında nasıl bir oyun ortaya koyacak? bu da diğer bir soru işaretini oluşturuyor.

  kağıt üstünde bakınca diğer taraf ağır basıyor. ama seyirci desteğiyle bu maçı almamız lazım. inşallah ilk galibiyetimizi alarak sahadan ayrılırız.