• 3
    temel olarak kurallarından bahsedecek olursak, rakibin savunmasını aşarak en sondaki sayı çizgisinin ilerisine topu götürüp try yapmak üzere hücum eden takımın 5 defa topu ileri taşıma hakkı var. topu ileri taşırken geriye doğru sınırsız sayıda pas atılabilirken öne doğru pas atmak kesinlikle yasaktır. sadece ayakla topa vurarak öne doğru top atılabilir.

    aynı amerikan futbolunda olduğu gibi son hücum hakkına gelindiğinde genelde topa degajla vurulur ve topu karşılayan takım hücum haklarına başlar. degajla dikilen topu ilk yakalayan oyuncu eğer elinden düşürecek olursa bu hata olur ve hücum diğer takıma geçer.

    amerikan futbolundan daha güzel yanı hücumların hemen başlaması. topu ileriye taşıyan oyuncu durdurulduğu zaman veya yere yıkıldığında hemen topu ayak tabanıyla arkasındaki adama bırakır ve oyun hemen hareketlenir. dolayısıyla durmaksızın devam eden müthiş bir fiziki yıpratıcılığa sahip bir oyun izleriz.

    maçlar 40 dakikalık iki devre ile oynanır.

    try yapan takım 4 sayı alır. try sonra conversion sayısı atılır ve bu sayı +2 puan getirir. yalnız try çizgisine sahanın hangi noktasında geçilirse o nakta hizasından extra sayı atılır. o yüzden köşelerden çık tam kalenin olduğu yerden try yapmak daha iyidir çünkü conversion için kaleye cepheden atıi yapılır.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!