• 12
  galatasarayımızın sadece kazanmadığı, kazanırken aynı zamanda kanırttığı maçtır. senelerce kadıköy'deki çıkan kırmızı kartların hesabı bu maçta kesilmiştir nihayet. ali aydın'ın saçma sapan kartlarına karşın, bu defakilerin tamamı da haklı sebeplere dayanmaktadır. o yüzden kanırtılmanın etkisini hisseden fenerlilerin 8 kişi kalmış takım edebiyatı yapmaları boştur. gol pozisyonu namına bir şeyleri olmasa da uzaktan attıkları alakasız bir golle beraberliği yakaladılar. maç bu şekilde bitse futbolun adaletine de uymayacaktı zaten. kaçırdığımız onca gol pozisyonundan sonra bırakın ikinci golü, fark olurdu bu maç. ayrıca sadece bu maçla değil, iki maçtaki oyunuyla da galatasaray haketmişti turu.

  kırmızı kartlar; hakeme gözlük işareti yapmak sarı karttır, hakem de sarı kart gösterdi, ikinci karttan kırmızı. zaman geçirmek için tacı geciktirmek sarı kart, hakem de sarı kart gösterdi, hatta aynı karttan ilk yarıda galatasaraydan volkan da görmüştü. kalecinin gördüğü kırmızı kartın da sebebini söylemeye gerek yok sanırım. kaldı ki aynı pozisyonda lincoln de kaleciyle beraber kırmızı kart gördü.

  demek ki neymiş ? 8 kişi kaldık da yenildik, 8 kişilik takımı yendiniz vs. lafları saçmalıktır. bu maçın hakkı sabaha kadar bizimdi ve öyle de oldu.

  son olarak taş devri koreografisi mükemmeldi. bu kupayı alanlar parmak kaldırsın pankartıyla tamamlanan gösteri enfes olmuş, yapanların emeğine sağlık.

  maçı ve bu turu en güzel anlatan pankarta gelirsek :

  kupa beyi galatasaray
  kupa kizi fenerbahçe

  * *