• 864
  selamlar sözlük, dün galatasaray aracılığı ile başıma gelen çok güzel bir olayı anlatmak istiyorum.

  sözlükteki birçok arkadaşımın haberi var; bir süredir avrupa'yı geziyorum. dün de bu gezinin duraklarından biri olan barcelona'daydım.

  öğlen vakti facebook'ta üye olduğum bir gruba; barcelona'da galatasaray'ın maçını nerede izleyebilirim diye bir mesaj atmıştım ama maalesef bilgisi olan çıkmamıştı. daha sonra bende internetten araştırma yaptım; ekşiduyuru'da birisi hitit diye bi' türk restoranında var yazmış. mekan rambla del poblenou bölgesindeydi, ben de la rambla'dan yola çıktım ama mekanın ismi değişmiş. a la turca istanbul olmuş. bilenler bilir barcelona'da istanbul adı altında 6-7 tane restoran var ama hiçbirinde bir tane bile çalışan türk yok :) neyse, ismi görünce bi' umutsuzlukla girdim içeri ama gerçekten bu sefer sahibi türk bir teyzeydi. durumu anlattım. o da lig tv'nin süresinin bittiğini önümüzdeki ay alacaklarını söyledi. ben de teşekkür edip tam çıkıyordum ki internetten izleyemez misin diye sordu. dedim olabilir ama nasıl demeye kalmadı hemen yardımcısına internetin şifresini istetti. çocuk şifreyi getirdi ama şarjım azdı, sonra çocuğa hemen bir de uzun kablolu priz getirtti. internette bi araştırma yap bak dedi. dumur oldum :) başladım link aramaya. link buluyorum ama iphone sürekli kapatıyor sayfayı. yaklaşık 15 dakka uğraştım, sonra teyze bi de benim telefondan bak diyip kendi telefonunu verdi, ordan bakmaya başladık. onunki samsung'tu ama yine olmadı. sonra sen sitenin ismini yaz (yani linkin sitesinin ismi) ben yapıcam dedi. yemin ederim rüyamda görsem inanmam ama koskoca kadın işi gücü bıraktı telefonda bana maç linki aramaya başladı :d tabi bu sırada ben dumurlardan dumurlara sürükleniyorum, şoktayım :) haliyle o da yapamadı sonra gitti ispanyol yardımcısını çağırdı. bu sefer 3'ümüz başladık link aramaya :d bu sırada ben gülmeye başladım artık ama yine olmadı. o sıra sözlük'te durumu anlattım, sağolsun boyle uyurdu zerdust imdadıma yetişip bi link gönderdi ve pat diye açtım maçı benim telefonda. teyze en az benim kadar sevindi. sonra başladım ben maçı izlemeye. teyze ise bana çay ve tatlı ikram etmekle meşgul :d inanılmaz mahçup oluyorum, aman teyzecim yapma etme, zahmet etme lütfen diye dilimde tüy bitti ama dinlemedi. ne istersen söyle diyip durdu :) istediğin her şeyi yiyebilirsin dedi. kıpkırmızı oldum ama inanılmaz da mutlu oldum. maçı izlerken epey de sohbet ettik. çok sıcakkanlıydı ama bi' anda bi telefon geldi ve apar topar çıkmak zorunda kaldı. tam vedalaşamadık. o yüzden biraz buruk ayrıldım.

  yolunuz bir gün buraya düşerse telefonda maç izleyen çocuğun çok selamı var demeyi unutmayın beyler :) dünya bu insanların sayesinde güzel.

  restoranın ismi; a la turca istanbul.
  adres; rambla del poblenou, 103.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!