• 377
  evet şunu belirtmeliyim ki benim babamda polis memuru . ve her polis muhabbeti siyaset v.b. muhabbetler geçtiğinde kendisine hep söyledim baba kusura bakma ama polisleri sevmiyorum, sevmeyeceğim. niye sevmiyorum? çünkü yaşadığım bir çok olay var. kavga edeceğimiz vakit kavgadan önce gelip birbirinizi yiyin kalanları toplarız diyendebu polis teşkilatının mensupları bana. keyfi için sırf kotasını doldurmak için tipini beğenmediklerini çevirip gbt yapanda polis. diyarbakırda hakkaride vatan hainlerinden tokat yiyip susanda bir polis. vatan hainlerine karşı hoşgörüde zirve yapıp vatanseverlere müdahale edende polis. her iktidar değiştiğinde bukalemun gibi renk değiştirip iktidarın yalakalığını yapanda bu polis.bunlar tecrube ve görüp duyduklarımızla sabit.
  gel gelelim olayın ikinci kısmına. yukarıda yazdıklarımdan ayrı tutup şunları da bilmek lazımdır ki bu polis teşkilatı da bizden farklı insanlar değil. benim babam senin annen onun amcası bunun kardeşi... ve bir kısmı kötü diye hepsine genelleme yapmak onlara taş atmak eylemlerde onlara saldırmak v.b.davranışlarda bulunmak doğru mudur? böyle yapanları tasvip etmek ne kadar doğrudur? sırf polisin geneinin görüşleri farklı diye hepsine küfür etmek nasıl bir düşüncenin tezahürüdür?
  burada polise sallayanların çoğu da çalıştığı işte amirine müdürüne sır işini hatrı için susan , işi için kendi hayatgörüşüne yanlış da lsa tamamen zıtda olsa harfiyen dediklerine yapan insanlar buna kimsenin şüphesi olmasın ya da ileride çalışmaya başlayınca öyle olacaklar.burada anlatmak istemem şu ki bu polislerde ev geçindiren insanlar ve emir komuta zinciriyle yönetilmektedirler. yani yukarıdan ne emir geliyors onu yapıyorlar hepimizin annesi babası gibi hepimiz gibi. kimse ucuz kahramanlık yapıp ben yapmam ben şöyleyim böyleyim safsatalarına girmesin. birazda bu yönden olaya bakın.
  diğer bir konu ise bazı yazarlar ise geçmişte savcı öldüreni banka soyanları devlerin askerine polisine kurşun atanları savunan ideolojilere sahip oldukları için burada polise çemkirmektedirler. bu ise onların görüşlerine göre tamamen doğal bir durumdur. çünkü bu insanlar zaten polise askere bu düzene çomaks okmak isteyen bu düzenin yanlış oldugunu savunan ve değişmesini isteyen insanlar. bu yüzden onların polisle alıp veremediklerinin olması çok normal
  gel gelelim bana madem en başta sevmediğimi belirttim polisleri peki neden geçen günlerde sözlükte bana sallamalarına sebep olan o giriyi yaptım demi? o giriyi yaptığım tarih 10 nisandı yani polis haftası. ve ben her zaman oldugu gibi polisimizin haftasını kutladım. şükür k idevletimi milletimi seviyorum ve atatürk ilkelerine bağlı olarak devleetçi bir yapıya sahibim. devletin askerie polisene her zaman saygı duyarım ve onlara zarar gelmesini istememekte görevimdir. tutumlarını olaylara karşı yaklaşımlarını sevmesemde onlar benim polisim ve devlertim kolluk güçleridir. polis onu aldı bunu yaptı bunu attı diye tüm polislere ve polis teşkilatına küfretmek kin nefret kusmak bana göre benim geleneklerime göre değil kimse kusura bakmasın.

  son olarak şunları söylemeliyim ki allah bu halkı bu kadar polis düşmanı yapanları onları kendi çıkarları ve işleri için kullananları kahretsin. keşke dünya sanıldığı kadar kolay ve istediklerimizi yapıp yaşayabilecek kadar adaletli olsa.