• 7992
  bazen genellemeleri yaparken bokunu çıkaran evet bokunu çıkaran sözlük yazarlarına sahip sözlük. ya sizin polisle kötü anılarınız olabilir hatta çoğu şöyle böyle de diyebilirsiniz ama genelleme yapmak hepsi şöyle böyle demekte niye. sizin polis yakınınız akrabanız tanıdığınız hiç mi yok? burası sözlüktür herkes istediği şekilde on ya da off oy kullanabilir ama birazda mantıklı düşünmek gerekir. biraz izan sahibi olmak gerekir bence. el insaf. türk polisi başlığında girdiğim şu giriyi en ofsayt girim yapmak demek gerçekten bu sözlükte sorun olduğunu göstermektedir. polisleri üniversitede yaşadığım olaylardan ötürü bende sevmem. bir polis çocuğu olarak tüm samimiyetimle söylüyorum bunu. ama o yazdığım giriye ofsayt vermek ise 3 şekilde izah edilebilir.

  1) yazım yanlışları yanlış kelime kullanımları v.b. hatalalar. (doğal olarak)

  2)polise karşı önyargı direk görünce ofsayta basma ya da aynı şekilde nicke karşı önyargı. (olması yanlış ama hadi neyse)

  3)#1460381 nolu giride bahsettiğim dualardan rahatsız olan insanların varlığı. yani devlete ülkenin bölünmez bütünlüğüne karşı olan insanların olması. ( bu insanların olma ihtimali asıl canımı sıkan nokta zaten)

  mobilden girip sözlüğe baktığımda gördüğüm tablo karşısında ağzım açık kaldı ders çalıştığım yerden koşarak laptoba geçtim yazıyorum bunları. o derece kızdım. kızdığım nokta bana ofsayt verilmesi değil o giride ofsayt verilecek ne olduğu sorunsalıdır.

  şimdi gelelim konuyu özete ve birkaç hızlı bilgiye ve gerçeklere.

  öncelikle hükümet öyle bir hükümet ki devletin polisini toplumsal olaylarda öyle noktalara getirdi ki halk olarak eskidens evdiğimiz polise artık yan gözle bakar tukaka eder olduk. bunu anlıyorum. her grupta olabileceği gibi polis teşkilatında daçürük yumurtalar vardır. buda doğru. gelgelelim işi genellemeye vurmaya. ya yapmayın şunu yapmayın. benim babamda polis ve öyle bir insan değil ya inanın. ve o dediğiniz lafları haketmiyor. biraz daha sağduyulu olmalı. polis bizim polisimiz. maçlarda şunu yaptı orada bana şöyle dedi burada bana bunu yaptı diye örnekleri çokça verebiliriz. ama çoğu maçta o serseri tayfalarıyla uğraşan genelde haklı olan polislerden de bahsetmek gerek. özellikle anadolu takım taraftarları çoğu şeyi hakediyor. bu kadar da insanları grupları hemen linç etmemek gerek. polisi sevmeyebilirsin ama genelleme yapıp benim kuruluşunu kutladığım başlığa lanet okumak ve kötü sözler yazmak yakışmıyor yakışmadı sözlük ahalisine.