• 21
  allah belanızı versin federasyon gibi.

  al işte. eserin bu. bununla övün. hani haber gerçek mi değil mi bilmiyorum ama, yalandır diyememek koyuyor işte.

  http://amkspor.com/...milyon-dolar-216961/

  30 yaşında, şimdiye kadar oynadığı hiçbir takımda dikkat çekmemiş (hadi hakkını vereyim, malatyaspor'da oynadığı dönemde bir şekilde milli takımın bir hazırlık maçında 18 dakika süre alabilecek kadar dikkat çekmiş), daha 3 sezon önce yani 27 yaşındayken 1. ligde oynayan, sezon sonu da kontratı bitecek olan bilal kısa birkaç maç iyi oynadı diye takımı onun için 3 milyon euro istiyor. izansızlığın boyutu sonsuzda artık.

  ama akhisar'a kızmıyorum, adamlar akıllı, kural yüzünden eli kolu bağlı olan galatasaray iyi performans gösteren yerli oyuncuları almak zorunda. ben de olsam kulübü satsam bulamayacağım parayı isterdim. sırf birkaç maç iyi oynadı diye, sırf yerli diye kadromuzda düşünme çapsızlığına düşürüldüğümüz topçuya bak. hedefi şampiyonlar ligi kazanmak olan takımın neredeyse almak zorunda olduğu topçuya bak.

  şimdi kimse bana ukalalık ettiğimi, bilal kısa'nın iyi bir futbolcu olduğunu falan söylemesin. her şeyden önce futbol bir takım, bir kimya oyunu. takım arkadaşların iyiyse ve çok kazma değilsen sen de iyi olabilirsin, yeter ki ahenk sağlansın. fenerbahçe'nin transfer ettiği maldonado gelmeden önce brezilya'da harikalar yaratan futbolcuydu, kime sorsan övgüyle bahsederdi burada neymiş gördük. almadık kupa bırakmayan cruzeiro'nun bel kemiği olan adam burada taşak malzemesi oldu ki bu normaldi, çünkü iyi bir futbolcu değildi. sadece onu iyi gösteren oyuncularla oynayan bir topçuydu. aynı şekilde güiza, bir şekilde takım arkadaşlarıyla girdiği uyumla gol kralı oldu ve hayatında kazanamayacağı paraya fener'e imza attı. bir taşak malzemesi daha. neden, çünkü iyi futbolcu değil.

  4 çeşit topçu var dünyada. kötü futbolcu, futbolcu, iyi futbolcu, dünya yıldızı. takım oyunu dedik ama iyi futbolcu ve üstü kötü ortamda bile kendisini belli eder, her yerde parlar, iş yapar. sahadaki hareketinden bile anlarsın az çok futbol izlediysen. kötü futbolcu da ha keza, o kadar kötüdür ki herkesin gözüne batar, bellidir, zaten zamanla takım ve lig olarak gerilemeye başlar. bilal kısa da futbolcu işte, sadece futbolcu. hatta kariyerinin neredeyse tamamında kötüye yakınsak bir futbolcu. futbol tarihinde iz bırakmayacak, 5-10 yıl sonra belki de kimsenin aklına gelmeyecek, futbol dünyasındaki yüzbinlerce futbolcu arasında unutulanlardan olacak, sıradan bir futbolcu. ve sırf elimiz kolumuz bağlı olduğundan, yerli zorlaması olmasa parçalıyı ancak halı sahada arkadaşlarıyla giyebilecek kalitedeki topçuyu istemek durumunda kalıyoruz. ve bu yaşında, bu kontratına rağmen de bize bu fiyat çekiliyor. türk futbolunu kurtaracak kararın yarattığı tek sonuç bu işte. bu kadar. tadını çıkarın tüm yöneticilerce.

  allah belanızı tekrar tekrar versin federasyon gibi.