• 3112
  satılma ihtimali bile söz konusu olmamalıdır.

  böyle bir oyuncuyu bulmuşsun. adam çatır çutur gol atıyor. hem de türk ulan. alper potuk için 5 milyon euroyu normal buluyoruz artık. bu 5 milyon euronun acaba yüzde kaçı yetenekli olduğu için yüzde kaçı adam türk olduğu için bi düşünmek lazım. hasan ali falan demeden işin bu türk pasaportu faslını kapatıyorum.

  diyelim sattın. abicim porto olsa yapar dersin adamlar deco'yu satıyor hop lisandro lopez'i çıkarıyor piyasaya onu satıyor hop falcao onu satıyor hop hulk. hala da geliyor james rodriguez diye bir çocuğu çıkardılar piyasaya transfermakt'ta değeri olmuş 18 milyon euro, daha 21 yaşında. 2 3 yıla onu da satarlar. sorun olmaz. sistem kurulmuş çünkü, yetişiyor ya da iyi takip ediliyor oyuncular.

  peki biz porto gibi satıp hemen yenisini çıkarabilir miyiz? çıkaramayız. naparız. yeni bir oyuncu alırız. e yabancı olur tabi. türk forvet yok zira. o yabancı forvet eften püften de olmaz sen o paraya burak'ı satmışsan. yine iyi bir golcü alırsın. o adama da bonservisle beraber yüklü para verirsin. satıştan da doğru düzgün kar edemezsin böylece.

  ihtimaller ihtimaller diye yürüdük gittik ama, sonuç olarak doğru düzgün kar edemeden burak'ın yerine yabancı bir golcü gelir. hal böyle olunca yabancı sınırlaması nedeniyle 1 yabancı oyuncumuz yedeğe çekilmek zorunda kalır.

  he burak satılıp yerine o ayarda biri alınmayacaksa bu hedef küçültmek olur ki galatasaray'ın adında, tarihinde namında bu durum söz konusu olmamıştır.

  sonuç itibariyle burak'ın satılması nereden baksan elinde kalır. iyisi mi ne yanlı medyaya ne sinsi menajer oyunlarına gelinmeden uzun yıllar bizle devam etsin.