• reha muhtarın bugünkü müthiş yazısını buraya aktarıyorum. gerçekten mükemmel yazmış:

  kardeşim emre belözoğlu... stop...

  ben zaten çocukluktan fenerbahçeli'ydim... galatasaray'a gol atarsam çok sevineceğim... diye konuşmuşsun... stop...

  affedersin, sen hep dilini uzatarak konuşmak zorunda mısın?.. stop...

  yılda 3 milyon euro aldığın saha içi konuşmayı düşünmez misin?.. stop...

  madem doğuştan fenerbahçeliydin niye bunca yıl galatasaray'dayken söylemedin?.. stop...

  13 yaşında kader beni galatasaray'a getirdi ne demek?.. kader diye bir kadın mı seni galatasaray'a götürdü... anlaşılamıyor burası... stop...

  her tarafı fenerbahçeli ailenle sen yıllardır bu gerçeği saklarken, vicdanınız sızlıyor muydu?.. stop...

  şimdi vicdanındaki yükten kurtuldun, hafifledin ve ferahladıysan artık susar mısın?.. stop...

  biraz da konuşmayıp top oynar mısın?.. stop...

  yoksa tamamen diline mi vurdu?.. fullstop...

  eline sağlık reha muhtar...
 • internet kafedesin, half life oynuyorsun, cross fire açmışsın, herkes bazuka, cızbız, ok falan kullanıyor gayet nezih ve eğlenceli ortam.
  sonra bir tane velet giriyor oyuna, alıyor eline "elektrik şoku" dalıyor meydana onu bunu herkese saldırıyor, güzelim oyunun içine ediyor.
  sen balkondan böcek salıyorken seni de avlıyor.

  işte türk futbolu = half life ise kendisi elektrik şok kullanan kişi. türk futbolu'nu kirletenlerden sadece biri, önde gideni.

  c5'leri salıp pusuya yatan da gökhan gönül olsun haydi. adam çaktırmadan çirkef.
  bombayı kuran da yıldırım demirören olsa gerek. * *
 • dugunune medya mensuplarini almayarak beni sasirtmis futbolcudur.
  oysa ki ben istemistim ki kameralari alip, boynunda fenerbahce atkisi ile onu bugunlere getiren aziz amcasina, nihat dayisina tesekkur etsin, en buyuk fener desin, 6948 milyar taraftarimiza da tesekkur ederim desin.
  ha son olarak
  dugununde kesinlikle okan buruk galatasaray'i temsil etmemistir. en azindan benim galatasaray'imi okan buruk temsil edemez.
 • yaklaşık 3 yıldır aktif taraftarım gerek forumlarda olsun gerek sözlükte olsun şimdiye kadar emre belözoğlu hakkında hiç yazı yazmadım.yazdığım da "sakatlandı iyi oldu dedim diye niye kızıyorsunuz halindeki entrylerdi". şimdi kişisel emre belözoğlu tarihimle hesaplaşmayı umuyorum ufak çapta.

  ben severim emre'yi ya da severdim mi demeliyim bilmiyorum ama futbolunu çok beğendiğim ve hayran olduğumu gizlemem. sahada agresiftir, sağa sola deplase olur,ara pası atar şut atar adam geçer top kapar defansa ofansa çift yönlü olarak koşar. ama bu çocuk şimdi böyle olmadı, tam olarak 10 yıl öncede aynı şekilde oynuyordu. daha küçük bir kalçası daha az kaslı bacakları vardı ama gücü değil çevikliğiyle fiziksel dezavantajını kapatırdı. şimdilerde ise daha çok premier lig ayarında bir futbol oynuyor.

  gelelim emre belözoğlu galatasaray ilişkisine. o ne kadar itiraf edemese de, çocukluğunda da galatasaraylıydı. nerden mi biliyorum? geleli 1 buçuk yıl olmasına rağmen hala ben fenerbahçeliyim demesinden. tabi bu beyanatların asıl nedeni baskının anlamsızca devasa boyutlara ulaştığı karşı tarafta oynuyor olması da olabilir.önemli değil ama hala kendini kendine anlatmaya çalışıyor gibi geliyor emre belözoğlu.çocukluğuna dönmeye,hatırlamaya çalışıyor ama yok.adamın çocukluğu hep galatasaray.hep florya.hep metin oktay.hep hakan şükür.hep fatih terim. kendimi onun yerine koyuyorum, çok derinlerde saklı kalmış fenerbahçeyi ortaya çıkarmaya çalışıyor nasıl yapsın ki adamın olduğu yerle çocukluğundaki yer bir değil ki.

  ama ben 10lu yaşlarımda emre için ne hissettiysem onu bugünlerde arda için hissediyor çocuklar. 10 yıl önce emre neyse bugün arda çok daha fazlası.emre nin aklına bile gelmeyecek kaptanlığı ve sembollüğü yakaladı arda. ve hala diyebiliyor ki o çocuk haliyle ben galatasaray'lıyım. "galatasaray ı ben den çok sevdiğini iddia ciddi şekilde oturup tartışırım".

  şimdi emre her gün arda nın hayatını arda nın yazılıp çizilmesini izliyor medya dan. gitgide daha büyüdüğünü görüyor. emre nin yaptığı hataları yapmadan ben kulübümün menfaatleri doğrultusunda yurt dışına gideceğim diyor.

  kolay mı lan bir adam için her gün yaptığı hataların yüzüne vurulması. o yüzden emre tatlı çocukluktan, ney lan bu şeytan gibi bakıyorluğa terfi etti. arda emre nin gençken yaptığı hataları yapmadı. belki 21 yaşındaki emre arda dan daha değerli bir futbolcuydu ama arda galatasaray oldu. gerektiğinde dimdik durarak gerektiğinde milli takımdan arkadaşına yumruk atarak, gerektiğinde ise sadece çalım atarak.

  emre bu yüzden sıkıntılı.bu yüzden arda'yla arkadaş oluyor. o'na daha yakın, galatasaray a daha yakın olabilmek için. kimle ne konuşsun lan emre kadıköyde.10 yıl önce katil diye inleyen tribünler şimdi onu alkışlasalar neolucak ki?

  sami yen "emre belözoğlu paraya muhtaç" diye haykırdıkça her maç gol atmak için daha da çabalayacak çubuklu tosun(bunu kim bulduysa allah razı olsun süper oturuyor)

  emre hırsıyla varolan bir oyuncu. onu soğukkanlı oynayarak göremeyiz. düşünerek değil refleksleriyle içgüdüleriyle oynayan bir adam. ve sürekli motive olan sürekli motive edilen sürekli kışkırtılan bir adam emre.bugüne kadar iyi yönetti. ama galatasaray maçı yaklaştıkça şampiyonluk yaklaştıkça karşı tarafın iç polemikleri emre yi daha da zorlayacak. çünkü o bilir ki florya nın çimlerinde takım hep beraber oturur konuşur birbirini motive eder. arkadaştır lan galatasaray oyuncuları. kendi kendileriyle taraftarla florya nın malzemecisiyle arkadaştır. elano yu kewell ı nonda yı alır oturur konuşurlar. şakalaşırlar. ağlar lan galatasaray yenilince kaptan arda.

  tıpkı lucescu nun beşiktaş ta dediği gibi "bizim orda böyle olmazdı ki". emre bilir ki onların orda öyle olmaz. galatasaray başka bir yer,başka bir sevgidir.

  emre şu kariyerinde 2 büyük hata yaptı. 2inci hatası 1incinin dönüşünü tıkadı, şimdi o yüzden biliyor ki ait olmak için karşı yakaya burayı terketmeli.

  nasıl terkedicek ki çocukluğunun gençliğinin belki de hayatının en güzel günlerini?

  şimdi emre çolak çıkıyor yavaş yavaş. taraftar diyor ki "emreler gider emreler gelir". bize ne farkeder emre fenere gitmiş beşiktaş a gitmiş cehenneme gitmiş? bizden emre gider arda gelir o gider başka emre gider sabri kalır.

  bizim bayrak adamımız çok. aynen bu yüzden emre asla bayrak adam olamayacağı ( yaklaşık 15 yıldır bir bayrak adamın bulunmadığı ) kulüpte çıldırıyor. çıldırsın çocuk

  napalım.

  umarım o kazandığın üç beş kuruşla güzel bir aileye sahip olursun. yarın öbür gün oğlun futbol oynamak isterse yolun yine florya ya düşer.

  yolun açık olsun emre belözoğlu. yolun açık olsun süper bücür.
 • 17 mayıs 2000 arsenal galatasaray maçında cezalı olduğu için oynayamayan oyuncu.

  o yıllarda onun adına o kadar üzülmüştüm ki anlatamam,20 yaşında uefa kupası final maçında oynayacaktı.
  hatta fatih terim'in emre'nin yarı finalde gördüğü gereksiz karttan sonra: "kendi hatası 20 yaşında uefa kupası finalinde oynama şansını kaybetti" gibi birşeyler söylemiştir.

  özellikle benim gibi 80'li yılların başında doğmuş olan galatasaraylıların hayalini süslerdi emre,kendimizi onun yerine koyardık,kardeşimiz arkadaşımız gibi severdik onu.bedelsiz olarak inter'e gitmiş olması bile yeri geldiğinde affedilebilirdi bizim için çünkü o bizdi, inter'de de,newcastle'da da destekledik .
  "türkiye'de galatasaray'dan başka takımda oynamam" dediğinde de gelişini çok bekledik.
  bizim ona onun da bize en ihtiyacı olan dönemde biz kucak açmış onu beklerken o bize ihanet etti.ve ne olduysa o günden sonra oldu.bir daha iflah olmadı,eskisi gibi olamadı.

  "ben doğuştan fenerliyim" dese de ona "katil emre" diye bağıran hiç bir fb'li onu tam olarak içine sindiremedi.para için geldiğini onlar da biliyordu.
  kötü oynayacağı günü beklediler,o günlerde de yapmadıklarını bırakmadılar.emre kendini hiç oraya ait hissetmedi,ondan çok daha fazla sevilen alex vardı,başka futbolcular vardı.onların gerisinde olmak egosunu rahatsız etti.zaten fb taraftarı dışındaki insanlar ondan nefret eder hale geldi,milli takımda yaptıkları,diğer takım maçlarında rakip oyunculara olan tavırları emre'ye karşı nefret taşıyan bir topluluğun *
  oluşmasını sağladı.her şeyi sonuna kadar kendisi yaptı ve hak etti.

  bugün 31 yaşında oynadığı oyun ve yaşadığı sakatlıklar fb'nin ona artık 3 milyon vermesini bırakın sözleşmeyi normal rakamlarla bile yapmaya sıcak bakmamasını sağlamıştır.ayrıca fb'nin 2-2 şampiyonluğu * ve şike yaparak kazandığı şampiyonluktan sonraki bugüne kadar geçen dönem her fb'li gibi onu da buhran'a sokmuştur.geleceği belirsizdir ve yaşlanmaktadır.

  galatasaray,bjk ya da ts'de oynaması imkansızdır artık.diğer takımlarda da kendisinin oynayacağını sanmıyorum.eğer ki fb sezon sonu istediği rakamı vermezse kendisini avrupa'da sıradan bir takıma atacaktır.

  isterse futbolu fenerbahçe'de isterse başka bir takımda bıraksın hiç bir zaman hiç bir yere ait olmayacak,futbol hayatı bittikten sonra sallanmayacaktır.

  sonuç olarak emre belözoğlu'nun yaşadıklarının ve yaşayacaklarının tek sorumlusu kendisidir.

  bir efsane olarak futbolu galatasaray'da bırakabilecekken o kendi gerçeğini,bataklığı seçti.

  seni hiç sevmiyorum,eskiden sana çok küfür eder hatta çok da beddua ederdim.ama artık senin için cümle kurmak bile,bu entry'yi girmek bile atp israfı.

  işte kaderin cilvesi,ilahi adalet...
  17 mayıs 2000'de o sahada olmamanın bile sebebi varmış...

  hissettirdiklerini fazlası ile yaşaman dileğiyle...
 • 28 mart 2010 galatasaray fenerbahçe maçı öncesi defalarca "galatasaray'a gol atıp gerçek fenerbahçeli olmak istiyorum" tarzı demeçleri ile önce ortamı geren, daha sonra ise derbi maçta oynayamayacağının açıklanması ile gündemden düşmeyen profesyonel insan.

  yazarın profesyonel emre için özel iletisi:

  sevgili emre,

  gerçek fenerbahçeli olmak için bu maçta galatasaray'a gol atmanın gerekmediğini bize son zamanlarda defalarca gösterdin.

  demem o ki;

  üzülme!

  nasıl ki yolda gördüğümüz bir "bok"un gerçekten "bok" olduğunu anlamamız için illaki ayakkabımızla üzerine basıp "böğğğ bu ne be!" dedirtmesi gerekmiyorsa senin de bize sami yen'de gol atman gerekmiyor...

  biriniz kokunuz ve görünüşünüz, diğeriniz hal ve hareketleriniz ile bize ne olduğunuzu çoktaaaaan anlatmış bulundunuz zaten...

  o yolda gördüğümüz "şey" ile aranızdaki tek fark ise;

  o hiç olmazsa bir "bok" olmuş...

  sen ise...

  dedik ya...

  sen gerçek fenerbahçelisin!

  dolayısı ile ispat etmen gereken birşey yok...

  sevgilerimle,

  adnan.

  rumuz: ıyggggggghhhhböğğğ.
 • en acıdığım adamlardan birisi. fenerbahçe için her türlü pisliği yaptı. adı değil dokuza bin dokuz yüz doksan dokuza çıktı. bütün türkiye'yi fenerbahçesi için kendisinden nefret ettirdi. oynadığı dönemde hiçbir zaman onların efsanesi ya da anacağı bir oyuncu olmayacağını biliyordu. buna rağmen uğraştı azıcık efsane olabilmek için. fenerbahçe için tekmeler yedi, günahlara girdi, dayaklar yedi, ayarlar yedi, sakatlıklar yaşadı. şimdi de o uğruna tüm türkiye'yi karşısına aldığı fenerbahçe'si onu kapının önüne koydu. hiç kimse doğduğu kulüpten kaçıp ahlaksızca rakibe gidip ahlaksızca hareket ettiğinde oranın efsanesi olamaz. bunu düşünsen öğrenebilirdin. tecrübe etmeye gerek yoktu. futbolu bıraktığı gün unutulacak, yanlız kalacak, kimsenin sevmediği bir adam olarak hayatına devam edecek.

  bu kulübün kapısı 1 sene oynamış ujfalusi'ye bile açıldı. taffarel'e senelerce açıldı. hagi senelerce hocalık yaptı. bülent korkmaz'a açıldı. ergün, arif, küçük hakan bile sürekli gs tv'de. daha pek çok isim tekrar bu kulübe dönecek. yarın muslera'ya sneijder'e de hatta melo'ya bile bu kapılar açılacak. ama sen stadın önündeki yoldan bile geçemeyeceksin. allah'ın çek cumhuriyetlisi, brezilyalısı kadar bağlı olamadın kulübe. fenerliler bile nefret etme noktasına geldi. nasıl başardın bunu?
 • 1. tek başına takımı şampiyon yapsa bile fener taraftarı ve camiası bu adamı asla özümsemez.
  2. böyle bir şey zaten yapamaz, yapsa alex yapardı.
  3. emre dünyanın en kötü takımına gitse bile galatasaray taraftarı için özelliğini kaybetmeyecekti, şimdi beş para etmez bir paragöz.
  5. fatih akyel'in transferini eleştiren beyanatları hala akıllardayken şimdi bu yaptığı nedir ?
  6. hangi yüzle ali sami yen'e gelecek ?
  7. gol attığında, formasında ki armayı ne yüzle öpecek? öperse midesi bulanmayacak mı?
  8. fener taraftarının daha transfer duyulur duyulmaz açtığı emregelmesin. com sitesinden de mi haberi yok ?
  9. profesyonelim yalanıyla kendini kandırıp futbola konsantre olabileceğini mi sanıyor ?
  10. futbol asla sedece futbol değildir...

  futbolcular profesyonel diye taraftarların da profesyonel olmasını beklemek onlarca yıldır yapılan en büyük yanlıştır. biz profesyonel taraftar değiliz kardeşim, amatörüz. fatih akyel'in yaptığına ne kadar midem bulanıyorsa emre'nin yaptığına da o kadar bulanıyor. kaçarak gittiği gün de canımızı çok yakmıştı ama bu seferki cidden iğrendirici. hıncal uluç'un yaptığı eleştirilerin dibine kadar arkasındayım.

  seni vicdanına havale ediyorum emre belözoğlu.

 • ırkçılık= var
  ana bacı küfür etme= var
  kafa kesmekle tehdit etme= var
  maç öncesi rakip oyuncularla tuhaf sms trafiği= var

  ama başbakanına rabia hareketini çekti mi bütün günahları affolur.

  günlük hayatta çok şeker bi insan olduğunu söylemiş miydim?

  evet, tanısanız çok seveceğiniz bi insandır.
 • "bence bir şeyleri başarmak arda adına çok önemli. başarı düşmanı çok üzer. intikam almak istiyorsan başarı yeterli olur yani. hepimiz için geçerli bu..." demiş. 15 nisan 2018 galatasaray başakşehir maçında bu şahsa ve yardakçısına cehennemi yaşatmayan futbolcu da, hoca da, taraftar da bir daha bu kulübün adını ağzına almasın.
 • günün birinde uğur mumcu gibi yürekli ve araştırmacı birileri çıkıp da türk futbolunun derin tarafını araştırıp yazıya dökecekse, saha içi kısmında en tepede yer alacağı neredeyse kesin olan zat. şikeden ırkçılıktan tut yönetici dövmeye kadar her türlü pisliğe bulaşmış, saha içinde birini tehdit edip küfretmesi haber değeri bile taşımayan; tüm pervasızlığına rağmen tüm bu olaylardan dolayı en ufak bir yaptırım bile almamış ve de almayacak olan bir acayip adamdır. efsanevi galatasaray kadrosunda yanında büyüdüğü, kucağında oturduğu, "manevi abim" dediği, kramponlarını falan taşıdığı adamların tamamı şu an vatan haini sıfatıyla anılıp isimleri bile telaffuz edilmemezken kendisinin hala daha bu ülke futboluna pisliğini saça saça boy göstermeye devam etmesi bile ne kadar karanlık bir adam olduğuna dair bir emare olarak kabul edilebilir.

  bu ülkede herşeye rağmen birilerinin canı pahasına da olsa araştırmacı gazetecilik yapmaya yeltenebileceği günleri bir daha görür müyüz, o da apayrı bir soru işareti ve ilgi alanımızın dışında...
 • 14 ekim 2009 turkiye ermenistan maci'nda tanıştığım ve istemememe rağmen milli takım formamı imzalayan karakter yoksunu bünye. nihat kahveci ile birlikte maç dönüşü çay ve kuru pasta yiyordu bu tosun bünye. kısa süreli muhabbetimiz sırasında kendisine hakikaten galatasaraylı değil misin? şeklinde yönelttiğim soruya. sen de mi? şeklinde cevap verip kaçmaya çalışarak beni şaşırtmadı. ben de üstelemedim hem maç için hem de fenerbahçe ile geçirdiği başarılı günler için kendisini tebrik edip nihat kahveci ile muhabbete yöneldim ki baktım emre kapmış tükenmezi girişmiş benim kırmızı formaya imzalıyor. bir şey de diyemedim. neyse emre olur öyle.
 • az önce hakkında öyle güzel bir yorum duydum ki, son derece terbiyeli ama son derece vurucu.
  lig tv, derbi öncesi halkla röportaj yapıyor. yanlış görmediysem ensaf bir galatasaraylı, çok güzel yorumluyor durumları. fenerbahçe'den en çekindiğin oyuncu sorusuna, emre cevabını veriyor.
  eski bir galatasaraylı o da, diyor lig tv muhabiri, arkadaşımız cevap veriyor;
  eski bir galatasaraylı değil, eskiden bizim klübümüzde bulunmuş bir oyuncu.