• 4
  spor ile alakalı bu sözlükte yeri olmayan bir konu belki, belki yazdıklarım silinecek ama sabahtan beri her aklıma geldiğimde tüylerim kalkıyor inanın her aklıma geldiğinde boğazıma bir yumru oturuyor o yüzden silineceğini bile bile 2 kelime aslında hiç anlamı olmayan birşeyler söylemek istiyorum.

  hani bazen çok fena kabuslar görürüz annemize babamıza eşimize dostumuza gözümüzün önünde bir kötülük yapılır ama müdahele edemeyiz. elimiz uzatırız dokunamayız, yumruk savururuz kötülere işlemez yumruk bi anda yavaşlar fayda etmez, çığlık atarız hayır deriz ya.. en azından ben böyle kabuslar görürüm. şu gördüğüm kan ter içinde uyandıgım kabusları 10 yasında bir kız cocuguna yaşatan dünyanın insanlığın allah belasını versin inşallah. yok olsak keşke.
 • 5
  görüntülerini dün gece izlerken dondum kaldım. hayatımda beni olumsuz yönde bu kadar etkileyen başka bir görüntü oldu mu emin değilim. annenin ve kızının söyledikleri aklıma geldikçe tüylerim diken diken oluyor. bir insanın bir insana hem de kendi evladının önünde bunu yapabilmesini aklım almıyor. bunu nasıl açıklayabilir yapan kişi? cezasından indirim almak için mahkemede ne söyleyebilir? hakim nasıl bir nedeni makul görebilir? avukatı bu canavarı nasıl savunabilir?

  insan böyle sahneler görünce ister istemez kendisine yontuyor görüntüyü. emine bulut'un yerinde annemi, o kızın yerinde kendi küçüklüğümü görüyorum. kızı annesinin yanaklarına ellerini koyduğu anda, kendi annemin tenini hissediyorum. kızın ve annenin yaşadığı dehşeti kendi annemle yaşadığımı hayal ediyorum. korkunç bir şey...

  böyle insanların her gün keşke ölsem diyecek şekilde cezalandırılmasını istiyorum. ne idam ne müebbet hapis. hiç biri emine bulut ve onun gibi katledilen kadınlar ile çocuklarının yaşadıklarının cezası için yeterli olamaz.
 • 7
  hayattan koparılan bir kadın daha. farkı ise ölmeden önce yaşadığı korkunç anların kameraya kaydedilmiş olması. yoksa yine dün 3 çocuk annesi bir başka kadın 20 yerinden bıçaklanarak öldürülmüş. büyük ihtimalle o anne de ölmek istemiyordu ve çocukları da annelerinin ölmesini istemiyordu. ama kamera görüntüsü olmadığı için tüm türkiye vahşete kurban gitmiş o annemiz için tek yürek olamadık.

  bu dün yaşandı, bugün şu an yaşanıyor ve %100 ihtimalle yaşanmaya devam edecek. ta ki toplumda teröristten hallice yaşayan insan demeye bin şahit isteyecek insanlar dışlanana, anneler erkek çocuklarını hayvandan hallice saygısız, terbiyesiz yetiştirmeye bırakana, kızlar maço adı altında kendine zarar vermekte bir an tereddüt etmeyecek çapsızlara prim vermeye kesene, nasıl orospu çocuğu olunur yerine nasıl iyi insan olunur temalı diziler çekilene, "eşini hafifçe dovebilirsin, şu kadar karı alabilirsin" diyen hocalar susturulana ve caydırıcı tüm yasal düzenlemeler yapılana dek.

  yoksa bu vahşete kurban giden, çocuğu anasız babasız büyüyecek emine bulut özelinde kasılan tüm duyarlar anlamsız.
 • 9
  o videoları çeken insan müsveddelerine de yazıklar olsun. telefonunuz, instagramınız, tweeterınız, popüler olma sevdanız yerin dibine batsın.

  bir insan ölüyor lan orada. bir yuva yıkılıyor, bir çocuğun geleceği paramparça oluyor siz hala video derdinedesiniz. daha da konuşursam küfürlere başlayacam o yüzden susuyorum.

  ülkemiz için kara bir gün.
 • 11
  insanlığımdan, erkekliğimden utanç duyduğum bir andır, videoyu izledim. bunu yapan tek hücreliyi elime verseler ya.
  ne zaman öğreneceğiz bitti dendiği zaman bittiğini, ne zaman öğreneceğiz kadınların ve çocukların bizim malımız olmadığını, ne zaman öğreneceğiz kabul etmeyi?
  geri kalmış toplumumuzun kanayan yarası: kadına, çocuğa, ağaca yapılan kıyımlar. gelişmiyoruz, gelişmek istemiyoruz ısrarla hiçbir eğitim almadan her şeyi bilmeye çabalıyoruz. hoşgörü yok, saygı yok, sevgi yok... bu kadar yokluğun ortasında olan hep kadına ve çocuğa oluyor. kadınlarımız ölüyor, çocuklarımız taciz/tecavüz kurbanı. yasa desen yok, bilinçli bir halk hareketi desen yok. sosyal mecralarda yapılan yorumları görüp hicap duyuyorum. amalar, fakatlar, lakinler... emine bulut katledildi hem de çocuğunun gözü önünde. hala adamı savunanlar falan filan.
  biz ne ara böyle olduk yazanlar... biz hep böyle bir toplumduk, sadece artık öğrenme yolu çok. eğitilemez toplumumuzda kadın cinayetleri son bulsun artık.
  ben insanlığımdan utanıyorum.
 • 12
  ülkemizde her ay yaşanan onlarca kadın cinayetlerinin kurbanlarından birisi. kendisinden çok daha vahşice ve çok daha ucuz sebeplerle katledilen kadınlarımız da var.
  emine bulut isminin viral olmasının tek sebebi video kaydına alınmış olması, ve evladının gözünün önünde çok acı bir 'son an' yaşamış olması.

  video çekenlere sallamamak lazım, onlar bunu paylaşmasa ölüp giden 100lerce kadın gibi hiçbirimizin ruhu duymayacak, bir tepki göstermeyecektik.

  bu da bizim ayıbımız olsun. senin kanın diğer bütün kaderdaşların gibi hepimizin elinde, bunun son olacağını söylemeye yüzüm yok. senden önce senin gibi öldürülen binlerce kadından tek bir ders çıkartamamışız ki seni de kaybettik. çok üzüldüm, son videonu dahi açıp izleyemedim. hayatım boyunca görmediğim bir insanın, çocuğunun gözünün önünde katledilmesini izlemeye gönlüm razı gelmedi, affet.
  ben kendi adıma asla katilin olan orospu çocuğu gibi olmayacağıma, çevremde olanın da belasını sikeceğime yemin ederim. elimden fazlası da gelmiyor. rahat uyu, bari orada mutlu ol.
 • 13
  akıl ve ruh sağlığımı korumak adına videoyu izlemedim ve izlemeyi de düşünmüyorum. mekanı cennet olsun. kızına da tanrım sabır versin. her zaman söylüyorum devlet bu cinayetlerin ortağıdır. din, namus vb. saçma sapan kisveler yüzünden insanların bu kadar düşük iq ve entellektüeliteye sahip olduğu bu coğrafyada sen işini sağlam kazığa bağlamak, kadını eski kocasından korumak zorundasın. her yıl yüzlerce emine bulut vakası yaşanan bu ülkede devlet boşanan her kadının hayatını idame ettirmesi için gerekli önlemi almakla yükümlüdür. gerekli kanunları koymak, iyi bir yürütme ve denetleme mekanizmasına sahip olmak zorundasın. gerekirse eski kocanın peşine polis takmak her hareketini izlemek zorundasın. ayrılan çiftler için psikolojik testler yapmak ve hangi eski kocanın ne kadar paikopat olduğunu önceden belirlemek ve ona göre önlem almak zorundasın. bu tvlere çıkıp demeçler vererek çözülecek bir sorun değil. harekete geçmek zorundasın. böyle saldım çayıra mevlâm kayıra zihniyetiyle devlet yönetmek bu conayetlere davetiye çıkartıyor. bir de bu mahluklara tahrik vb indirimler vererek cesaretlendiriyorsun. ben hep bu ülkenin bir avrupa sevleti olduğunu düşünmek istedim ancak devletin her zerresine ortadoğu zihniyeti yerleşmiş. o kadar kötü yönetiliyoruz ki insanın aklı hayali almıyor. bir şeylerin değişmesi için umarım yeni emine bulutların ölmesine gerek kalmaz.
 • 14
  2019 temmuz ayında 31 kadın, erkek cinayeti sonucu hayatını kaybetti. yani bu istatistik doğrultusunda her gün bir kadın, erkek tarafından öldürülüyor. muhtemelen bugün de ülkemizin bir yerinde bir kadın bu şekilde öldürüldü/öldürülecek.

  peki devletin bu konuyla alakalı bir çabası var mı? yok demiyorum ama aklımda şöyle sorular var:

  1- devletin bu tür olaylardan haberi oluyor mu?
  2- devlet bu tür olaylardan haberdar ise bir önlem alacak gücü var mı?
  3- devletin önlem alacak gücü varsa önlem alıyor mu?
  4- devletin, kadın erkek ayırt etmeksizin canımızı koruyabilecek gücünü neden hissedemiyor ve bu güce güvenemiyoruz?
  5- emine bulut'un cinayet görüntülerini tepeden dibe kadar iktidarı muhalefeti, bakanı müsteşarı, iç işleri emniyet müdürlüğü, istisnasız tüm devlet yetkilileri izledi mi izleyecek mi izleyebilecek mi? özellikle boyu uzun olan, başı kel olanları.

  bu soruların cevaplarını tabi ki kimseden beklemiyorum. maalesef vatandaşların bireysel sorularını cevaplayabilen bir ülke ve devlet sisteminde değiliz.
 • 15
  insan hayatının ülkemizde ne kadar ucuz olduğunu bize tekrar hatırlatan olayda hayatını kaybeden annemiz, ruhu şad olsun. mekanı cennet olsun.
  biz toplum olarak eğitilmediğimiz sürece bu olaylar maalesef son bulmayacak. eğitim, eğitim, eğitim. bunu başaramadığımız sürece felaketler bu toprakların üzerinden hiç ayrılmayacak.
 • 18
  malesef bu ülkenin az veya çok eğitimli fark etmez, şark kültürünün etkisinde kalan hayvanları bir kadınla bir kere oldu mu bedeninin sahibi sanıyor kendini ve ayrılmayı vs kabullenemiyor. şerefsiz it soyu kendisi boşandığında her haltı yiyebilir ama eski eşe hayat zulüm, bırak sevgili bulmasını yaşamasını kabullenemiyorlar.

  bu soysuzların kimyasal hadımla ömür boyu yatması lazım, sülalesinden yardakçı çıkarsa onlara da kimyasal hadım, yardakçı kadınlara da histerktomi (rahim alınması) şart.

  bu tür cinayetler yıllardır var şimdi teknoloji sayesinde hepimiz öğreniyoruz. mesela iç anadolu, doğu anadolu ve güney anadolu da yaşayan kızlarımız, kadınlarımız neler çekiyorlar, nasıl katlediliyorlar aklınıza gelse kanınız çekilir yaşama sevinciniz biter.

  devlet başa kuzgun leşe diye bir laf vardır, devlet reflekslerini hatırlayıp bu soysuzların canına okumadıkça bu hayvanlar şule çet gibi, özgecan aslan gibi, münevver gibi nicelerinin ruhu huzur duymaz. bu soysuzları ibreti âlemlik ceza ile cezalandırıp yurdun dört köşesine haberini yaymazsan nice hayvanlıklar olur.

  gidiyorlar muhtarı imamı dahil genç kıza 20 30 kişi tecavüz ediyorlar, polisleri de telkinle engelliyorlar neler neler...

  medeniyet için acımayacaksınız , avrupa da veya amerika'da polisler acıyor mu? hukuk acıyor mu? iyi hal garabeti var mı?
  yoksa feodal leş kabile düzeni kuytu köşede devam eder durur...
 • 19
  küçücük çocuğunun önünde katledilmiş. allah mekanını cennet eylesin. o kizcagiza da allah sabır versin. çok zor yaşadıgı seyler.
  bu heriflere artik kesinlikle kısasa kısas uygulanmalı. bu toplumda maalesef korku kültürü var. bu herifleri korkutmanın yolu da canları ile tehdit etmekten geçiyor.
  ayrıca o videoyu çekip yardım etmeyen insan (!) evladina da yazıklar olsun. bu kadar mı popüler kültüre sattınız ruhunuzu?
 • 20
  karaktersiz, gelişimini tamamlayamamış, özgüveni düşük bir orospu evladı olan eski kocası tarafından çocuğunun gözü önünde boğazından bıçaklanarak öldürülen kadın. o çocuk unutur mu annesinin o halini, unutur mu ölme anne diye haykırmasını, unutur mu annesinin ölmek istemiyorum diye inlemesini?

  size olacakları söyleyeyim, bu sosyal medyadaki yoğun tepkiden sonra adamı gözaltına alacaklar sonra sessiz sedasız serbest bırakacaklar. sosyal medya bunu öğrenince tekrar ayağa kalkacak ve gene tepkiden korkup gözaltına alacaklar herifi, sonra yine serbest bırakacaklar kimseye çaktırmadan. sonra sosyal medya bunu yine öğrendikten sonra yine alacaklar ve yine bırakacaklar.

  bağımsız olması ve türkiye gibi bi ülkede gözünü dört açması gereken 100 yıllık devletin adalet sistemi güdülmeye muhtaç bir davar sürüsü gibi çalışıyor. çobanlığını da sosyal medya ve vicdanlı kamuoyu yapıyor. ne yazık ki.
 • 21
  2019 yılının ilk 230 günü içerisinde, gayrı resmi kayıtlara* göre, türkiye sınırları içerisinde "kadına şiddet" olarak sınıflandırılabilecek cinayetlere kurban giden 222. kadın.

  4 yıl önce boşandığı eski kocası tarafından, başka biriyle evleneceği gerekçesiyle, 10 yaşındaki çocuğunun önünde boğazı kesilerek ölüme terkedilmiş.

  muhtemelen sinir sisteminden kaynaklanan bir olay sonucu bir süre ayakta kalıp "ölmek istemiyorum" diyebildiği, evladınınsa "anne lütfen ölme" diye sayıkladığı son anlarının görüntülerinin bir şekilde sosyal medyaya düşmesi sonucu sosyal medyada ciddi bir infiale yol açmıştır.

  4 yıl önce anayasal güvencelere aldanarak yakasını kurtardığını düşündüğü bir canavar tarafından pisi pisine öldürülmüştür. bunun sebebi de devletin medeni kanun başta olmak üzere envai çeşit kanuni, yasal ve anayasal ödevlerini kendisine karşı yerine getir(e)memiş olmasıdır.

  gerisi olayın vicdani, duygusal, sosyolojik ve ideolojik detayarıdır...
 • 22
  evladının önünde göz göre göre katlettiler emine bulut'u.

  çünkü biz sustuk, devletin tüm pervasızlığına, adaletin tüm çarpıklığına, düzenin tüm hayasızlığına ses çıkartmadan öylece sustuk ve izledik.
  kadın hakları, kadınlarımızın edindiği haklar, kadın ve erkek cinsiyetinin sosyal eşitliği falan…

  yok değinmeyeceğim bunlara…

  16 yaşında medinenin tecavüze uğrayıp, öz ailesi tarafından kümese gömüldüğü bir ülke burası,

  14 yaşında çocuğun 40 kişi tarafından tecavüze uğrayıp “gönlü var” denildiği ve tecavüzcülerin salındığı bir ülke,

  karısını 7 yerinden bıçaklayan adamın karakola ön kapıdan girip arka kapıdan salındığı,

  melek karaaslanın delirtilerek, aç bırakılarak öldürülüp, ailesinin hala ceza almadığı,
  “kadınlar çalıştığı için erkekler işsiz kalıyor” diyenin ekonomi bakanı olduğu,
  “kız mıdır kadın mıdır” diyen şahsın devlet başkanı olduğu,

  senin bedenin senin kararın değil, “tecavüze uğrayan doğursun biz bakarız” diyen adamın bakan olduğu,
  “üç çocuk doğurun” diyenlerin devlet adamlığı yaptığı,
  “o kız çocuğunun kemik yaşı 17 ama” diyen, hamile kalan 14 yaşındaki kıza çanak tutan aile ve devlet bakanı olduğu bir ülke;

  değinmiyorum demiştim…

  ama dayanamıyorum.
  devlet adamından, bakanına, diyanet başkanından, cami imamına, köy ağasından, şehirli barbarına kadar hepsinin kafasına vura vura öğreteceğiz eşitliği.
  başka kadınlar ölmesin, başka evlatlar öksüz kalmasın diye.

  kadıncinayetleripolitiktir.
 • 24
  anneden çok o yavrucağın öldüğü olayı izlediğimden beri kan akışım yavaşladı. öyle bir adalet sistemi olacak ki bu katili ibret-i alem olarak idam edeceksin.

  allah vefat eden merhumenin mekanını cennet eylesin. allah o katilin de gün yüzü görmesine mani olsun.

  başka ne denir ki sözlük? hafızamdaki tüm küfürler devreye girmeden yazımı sonlandırmak istiyorum.
 • 25
  şu an 1 ev alabilecek param olsa, türkiye'de iki dakika geçirmeyeceğimi bana tekrar tekrar gösteren kadın. allah rahmet eylesin. şu an devletin yapacağı en önemli adım; her ilçeye ciddi çalışmalar yapacak kişisel gelişim merkezleri açarak, 10 yaşından itibaren bütün çocukları buralarda bilinçlendirip, eğitmek. bu yozlaşmanın önüne geçmenin başka yolu yok.