• 1
  2018-19 sezonu devre arasında, 20m euro'ya yakın harcayabileceği transfer bütçesi olan galatasaray futbol takımında gerçekleşmiş olay.

  aslında sorun bu adamların alınması değil, istenilenle yapılan arasındaki uyumsuzluk. diagne'yi kasımpaşa'daki gibi tüm hücum planının merkezine koyarak başarılı olunabilir. mitroglu da bence kötü bir santrafor değil ve eleştirilere pek katılmıyorum. ikisinin de oyun tarzı belli.

  ama hangi amaçla bu adamları alıp da pres yapmayı ve oynadıkları bölgede çok hareketli olmalarını bekliyoruz merak konusu. gomis'ten beklendiği gibi diagne'den de hareketli olup pres yapması bekleniyor. sonra da neden böyle oldu diye sorular soruluyor.

  inanılmaz gerçekten.
 • 2
  2018 - 2019 sezonu ara transfer dönemindan bahsediyorsak,

  elimizde yaklaşık +14 m euro bütçe varken(11 ozan + 7,5 rodrigues - 4,5 marcao ) diagne'yi 10 m euroya almak, mitroğlu'nu 1.5 yıllığına bedelsiz kiralamak ve luyindama'nın 8 m euroluk bonservisinin 3 m eurosunu vermek olarak güncellenebilir.

  o günün şartlarında da iyi iş yaptık. keşke forvetlerimizden yeterli katkıyı şu geçtiğimiz 4-5 haftada alabilseydik tabii ki ama ben hala iyi bir ticaret yaptığımızı düşünüyorum.

  diagne'nin devre arasında bu kadar gerilemesi ve fizik olarak hazır olmaması planları bozdu. kaldı ki bizim sorunumuz sadece forvet tipi değil, orta sahamız ve sol kanadımız.
 • 3
  terim'in verdiği 10-15 kişilik listedeki neredeyse tüm isimlere gidilip anlaşılamadığı için transferin son günleri panik halinde yapılan transferlerdir.

  ancak bu transferleri yapmasaydık sattığımız futbolculardan gelen para boşa çıkmış olacaktı ve zaten nakit sıkıntısı çeken bir takım olduğumuz halde gelecek sezon onu transferde kullanamayacaktık. o yüzden performanslarından bağımsız olarak devre arası yapılan transferler önümüzdeki sezon da düşünülerek yapıldığı için ben kimseyi çok fazla eleştiremiyorum bu konuda.

  olur da önümüzdeki üç seneyi aynı transfer politikaları izleyerek en azından şampiyonlar ligi'ne ara vermeden devam ettirebilirsek çok iyi duruma geleceğimizi düşünüyorum.

  edit: başlığa mitroglou'nun eklenmiş olması gereksiz çünkü elmander tipi isteyip de alınan adam diagne olabilir. mitroglou tam olarak mitroglou gibi bir forvet istendiği için alındı.