• 5
  fatih hoca'dan, medyaya ve bazı taraftara kadar herkesin abarttığı ifadedir. ortada ne saygısızlık var, ne de küçümseme. ama işte medyaya bu sözü işleme fırsatı da verilirse herkes de böyle abartır. ünal aysal'ı bu söz yüzden eleştirmek komik. tek hatası medyanın bunu allaya pullaya kullanacağını düşünememiş olmasıdır.
 • 8
  yıldırım demirören'in ağzında galatasaray'a yönelik bir laf sokma kelimesi olmuştur. galatasaray düşmanları belli, galatasaray'ın safı da tam karşılarında belli, galatasaray düşmanları fatih terim'i savunuyor, fatih terim onların yanlarında. sizce de garip değil mi? ne işi var yaşayan en büyük galatasaraylı fatih terim'in yd'nin yanında? hem de yd'nin basın açıklaması yaparak kulübümüze saldıracağından da haberdarken.
 • 12
  kendisine söylendiğinde alınganlık yapacak olan kişinin, maaşlı iş yapmaması gereken kelime. konu ünal aysal'ın söylediği malum kelime ise, başkan çok güzel açıklamıştı bunu; "ben hoca için 'galatasaray camiası'nın en önemli elemanlarından biri' derken gayet iyi niyetle fransızca'da kullanıldığı şekliyle "etken, olgu" manasında söylemiştim, sonuçta hepimiz bu camianın birer elemanıyız" diye.
 • 13
  eleman denildiğinde alınan kimse, gayet net şekilde kendini elemandan fazla görüyordur, kendine yakıştırmıyordur eleman olmayı. bütünün diğer elemanlarından kendini farklı görüyordur.

  yüksek divan kurulu üyesi fatih terim'e sorsak; kendinizi diğer galatasaray elemanlarından yukarıda mı görüyorsunuz diye? "elbette hayır diyecektir, camiianın içindeki bütün fertler birer elemandır" der, slogan vari bir cümleyle de önemli olan galatasaraydır diye ekler.

  malum söz; bir puan kaybı sonrasında* fatih terim'in bir ayak oyunu ile, puan kaybı yüzünden gelecek eleştirileri önlemek için medyaya verdiği malzeme yüzünden, çok önemli hala gelmiştir.

  takım üzerinden eleştirileri uzaklaştırmak istemesi yerinde ama bunu kendi başkanına doğrultması doğru mudur? jose morinho'nun da sık sık kullandığı bu taktikte, en iyi netice rakip hocaya veya takıma atılan laflar ile alınmaktadır.

  70 senelik hayatı boyunca toplasan 10 kere mikrofona konuşmuş başkanın; 2 senedir her canlı yayında, her olayda mikrofon/kamera karşısına geçmesi ise elemanlık bile değildir, en hafif tabir ile acemiliktir.
 • 16
  40 yilini verdi, takimi ucurdu, kupalar aldi, vefasizlar...

  tipik turk kafasi. yilda primler ile birlikte 5.5 milyon euro verilen imparator hakkinda yazilan cizilerler bunlar iste. takima 40 yil önce attigi imzadan beri, her imzasinda kulupten para kazanan terim dahil, galatasaray sirtindan para kazanan ve galatasaray'a para kazandiran istisnasiz herkes bu takimin elemanidir.

  kimse öpucukle calismiyor, forma giymiyor, yemek yapmiyor, masaj yapmiyor, florya'nin cimlerini bicmiyor, tur otobusu kullanmiyor veya forma yikamiyor. unutmayin hickimse bu kulubun bunyesinde bulunmazdi o paralari kazanmasalar.

  vefaymis, elemanmis, kil tuy hepsi bos, amatör muhabbet. gereksiz safsata.

  tek gercek var o da buyuk galatasaray taraftari. cebinden takima para veren, bilet alan, camurda, karda kista takimin pesinden giden, hicbir cikari olmayan ve renklere asik taraftar. kulubun tek sahibi...

  onun disinda herkes eleman. o yuzden bu laftan gocunanlar atari, tribi biraksin da isine baksin.
 • 18
  "aslolan galatasaray, benim için galatasaray seçenek değildir" diyen biri için galatasaray'ın elemanı olmak gurur duyulacak bir şey olmalı, alınacak dert edecek bir şey değil. önemli olan galatasaray' dır kişiler değil, galatasaray'ı seven herkesin öncelikle kişisel egolarını bir kenara koyup galatasaray'a sahip çıkması gerekir. bu şekilde davranmadıktan sonra söylenen diğer laflar sadece sözde kalır tıpkı grande'nin söyledikleri gibi...
 • 19
  eleman kelimesi fransızca'da ve ingilizce'de élément demek. êlément ise unsur,öğe anlamında kullanılıyor. hayatının çoğunu avrupa'da yaşamış ünal aysal eleman kelimesini bu şekliyle kullanmak istemişse de, bunu bir hayli irdeleyen türk medyası fatih terim'in de aklını çelmeyi başardı..

  ünal aysal'a haksızlık ediliyor zira önemli olan sözler değil davranışlardır...
 • 20
  amma büyütüldü bu söz. kusura bakmayında bu sözü aşağılama amaçlı kullanan ve anlayan herkes kötü niyetlidir. ünal aysal'ın aşağı yukarı tarzını anlayan biride bu sözü hangi anlamda kullandığını anlar. eleman lafını kullanan aysal, galatasaray seksi bir külüp lafını da kullanmıştır. önemli olan niyettir. eğer sen bunu kötü niyetle anlıyorsan sende kötü niyetlisin. sağolsun yazılı ve görsel basın, kurumlar ince ince bu eleman lafını terim'in bilinçaltına kazıdılar. tüm tecrübesine rağmen terim'de bu oyuna iyi geldi. bu eleman polemiği sosyoloji ve psikoloji okuyan öğrencilere iyi tez konusu olur. başlıkta manipule olan eleman
 • 21
  ünal aysal tarafından kasti olarak söylendiğine inanmadığım kelime. elbette kırıcı olmuştur ama ünal aysal'ın yerden yere vurulması için tek başına çok da makul bir gerekçe olarak görmüyorum bunu. yine de keşke dilini eşek arısı soksaydı da demeseydi ama dedi işte... al başına belayı. şimdi 10 sene sonra bile bu "eleman" lafını arada sırada gündeme getirip tartışıyor olacağız.
 • 25
  yazmayacağıma söz vermiştim ama kusura bakmayın, bu lafın bile savunulduğunu görünce kan beynime sıçradı..

  be utanmazlar, arlanmazlar. siz bu taraftarın, bu insanların zekâsıyla taşşşşak mı geçiyorsunuz !!

  bi' tdk'dan anlam yazmalar, bi' nesi var canım eleman değilmi lafları. basbaya bellidir, eleman kelimesini kullanmasındaki amacı ünal aysal'ın. onur kırmak.

  açık açık, "sen bizim sadece bir elemanımızsın, canımız isterse siktir ederiz, canımız isterse çağırırız. ha malzemeci, ha sen. ikiniz de elemanlarımızsınız" denmiştir fatih hoca'ya !*

  fatih terim bu kulüpte "eleman" sıfatını almayı haketmeyecek kadar efsanedir.

  fatih terim ulan fatih terim ! senin bu adamın milyonda biri kadar bir faydan oldu mu acaba bu ülkenin futboluna da, dakikasında satıyorsun bu adamı.

  ne çabuk unuttunuz son 20 yılınızı amına koyayım, ne çabuk harcadınız bu kulübün en büyük 3 efsanesinden birini.

  hem de kim için, derin piçlerden aldığı emri uygulayıp telefonlarına çıkmıyor diye hocayı harcayan birisi için.

  kusura bakmayın ben de herkes kadar galatasaraylıyım en az. bizde takımımıza destek olmayı biliyoruz, takım gol attığında maç kazandığında tabiki herkes kadar sevineceğiz ama, bu demek değildir ki bu yapılan ibneliği unutacağız !!!

  haydi allaha emanet olun.

  edit: aferim moderasyon. böyle devam.