• 1751
  sağlam yazarları tenzih ederek söylüyorum genel itibariyle günlük hayattaki ezikliklerini anonim hesap altında nefret kusarak örtmeye çalışan tipleri barındıran site.

  borsada işlem gören, tüzel kişiliği olan, türkiye'de aydınlanmanın mihenk taşlarından galatasaray lisesinden çıkmış, milyonlarca taraftarı olan bir camiaya “fetöcü” ''pkk'' gibi iftiraların atılıyor. bakın ima falan değil adamlar doğrudan “fetöcüler yine böyle kazandı şöyle gol attı” falan diyor. aslında bizim gibi taraftarlara da deniyor bu laf.

  peki burada ne yapılabilir? kulüp, hukukçular derneği vs. artık net şekilde şikayetçi ve takipçi olmalı. çok çok geç kalındı zaten. bakın burada mevzu taraftar arası küfürleşme, atışma, kavga vs. değil. adamlar terör örgütü olmakla itham ediyor kulübümüzü ve her birimizi. suratımıza söyledikleri anda kafalarının üstüne dikileceklerini bildikleri için ancak böyle anonimde kusabiliyorlar. bu kadar basit olmamalı bu işler. gelsin mahkemeye anlatsın bakalım elinde ne bilgi belge varmış bu ettiği laflara dair.

  bir de tck'da bu ekşi sözlük ile alakalı özel bir madde falan mı var bunlar rahatça küfürlü entryler yazabiliyorlar? dokunulmazlık verildi de haberimiz mi yok? hayatta en nefret ettiğim şey yasaklardır; ama en özgürlükçü demokrasilerde bile böyle bir siteye izin verilmez. reddit falan hikaye hepsinden beterler. dolayısıyla kulüp erişime engelleme davası dahi açabilir muhtemelen. ya modlar, adminler vs işlerini düzgün yapsın ya da yargı yolları denensin bu kadar basit.
 • 1752
  ekşide galatasaray düşmanlığı had safhada. hem de kalleşçe bir düşmanlık. atılan iftiraların, söylenen yalanların haddi hesabı yok. tiner sk ve civciv fan club yıllardır mesnetsiz iddiaları köklendirmeye çalışıyordu bu sene artık hayali iddialarını temel alıp onun üzerinden saldırıya geçmiş durumdalar. en temel hayali argümanları galatasaray’ın sözde fetö ilişkileri. bir tane, bakın bir tane mesnetli delilleri yok. tutundukları dal aynı dönemde milli takımda da oynamış eski futbolcularımız. başka da bir dayanakları yok. adam milli takımın en golcü oyuncusu ama terör örgütü destekçisi. galatasaray’a çamur atarken bu aynı zamanda türk milli takımına da iftira atmak anlamına gelmiyor mu? onların hayali dünyasında gelmiyor.

  galatasaray’ı fetö ile ilişkilendirmek aklın hayalin almayacağı bir saçmalık. galatasaray’ın genel kurulundan daha seküler bir yapı olsa olsa fransız parlementosudur ki artan magrip nüfusu göz önüne alındığında bizim genel kurul daha seküler olabilir. böyle bir yapının içerisinde sümüklü bir imama biat edenler barınabilir mi? kendisine mevki kazanabilir mi? bunu en iyi onlar biliyor ama amaçları zaten doğruyu söylemek değil. mert değiller. burada en büyük hata geçmiş ve şimdiki yönetimlerimizde. ses çıkarmadık, bolca prim verdik ve sonuç alenen “şafak operasyonu” adı altında sözde terör destekçisi olarak nitelendirilmek oldu.

  şimdi yönetimden beklentim bunun hesabının sorulmasıdır. galatasaray’a yapılan bu saldırı tüm taraftarlara da yapışmıştır. tarihin en büyük hukuk mücadelesini başlatmak ve galatasaray’a iftira atan her bir kişi, kurum ve kuruluşu hukuk önünde suçlu çıkarmak ve toplumun vicdanına mahkum ettirmek yönetimin en büyük görevidir. transfermiş, kupaymış hikaye. mesele onur meselesi!
 • 1753
  ben kulübün yerinde olsam ekşi sözlükte galatasaray'a küfür eden iftira atan herkesi, ama istisnasız herkesi mahkemeye veririm. maddi manevi davalarla spk'ya kayıtlı bir şirkete zarar vermekten tazminat alırım. totalde öyle bir para olur ki aklınız şaşar. o paralarla da gider bomba bir transfer yapar, açıklamasında da hepsine verdikleri katkıdan dolayı teşekkür ederdim.
 • 1755
  medya mensubu olur, yönetici olur, profesyonel futbolcu olsalar anlarım da kulübün rakip takımların ergen taraftarının peşine mahkeme kağıdı göndermesini türkiye'nin batıya açılan penceresi olan galatasaray'a yakıştıramam.

  ekşi sözlük diğer internet plaftformları gibi kısmen anonimliğin ardına sığınıp haddinden büyük laflar eden ergen lümpen yuvasıdır doğru ancak yine de birkaç taraftarın internette gönlü hoş olsun diye devletin baskıcı ve sansürcü politikalarıyla el ele kol kola yürüyen bir galatasaray yönetimini fikri hür vicdanı hür galatasaray taraftarı olarak kabul edemiyorum.

  it ürür kervan yürür. ciddiye alınca karşı tarafı tatmin etmiş oluyorsunuz.
 • 1756
  tam da kendilerini "ergen lümpenler, uğraşmaya değmezler" diye tanımlayanlar tarafından güç alan; esasında ergen lümpen olmayıp, gayet de etkili bir şekilde karalama ve manipülasyon yapabilen cenahı barındıran site. iftira atmak hukuki bir suçtur. organize olarak yapıyorsa daha büyük suçtur!

  iki üç çürük elma çıktı diye kimse galatasaray'ı terör örgütüyle yan yana zikredemez! hukuk çalışanları galatasaray'ın üzerinden yıllardır bu algıyı sürdürenlere gerekli işlemleri başlatmalı.
 • 1760
  suçla mücadele ve suçlunun hesap vermesini sansürcülük, baskı sananlar var. ne ala düzen.

  binlerce sayfa kanun, doktrin, ders kitapları, içtihatlar, mahkeme kararları okudum. hiç birinde ''lümpenlik, cahillik, ergenlik'' gibi terimleri kişisel cezasızlık halleri veya cezayı hafifletici nedenler başlığı altında görmedim. 1-2 tane münferit olay yüzünden kapatılsa sansürcülüktür. eyvallah. ama suç işlemeyi bu denli kolaylaştıran ve yaygınlaştıran yeri bir zahmet özgürlük olarak nitelemeyin.

  yarın bir gün saçma sapan bir başlıkta aslından bambaşka bir izahla kişisel verileriniz yahut görüntüleriniz paylaşılır, linç edilirsiniz, psikolojiniz ve hatta hayatınız kayar. o zaman da özgürlük olarak görür müsünüz bilmem. bu lağım çukuru sözlükse galatasaray sözlük ne?

  edit: ayrıca bazılarının gözünde bu lağım çukuru kurtuluş mücadelesi esnasında ulusun sesini dünyaya duyurmaya çalışan anadolu ajansı gibi bir şey. bugün sorsanız anadolu ajansı kapatılsın derler.*
 • 1761
  nerdeyse 20 yıla yakın süredir yazarı olduğum site. artık maalesef iğrenç bir hal aldı. çoğu entry'imi de sildim, anlık şeyler yazıyorum. futbol kanalında ise tam ... çukuruna dönüştü.

  burada bazı arkadaşlar hassas davranmış ama kusura bakmasınlar eğer hukuksal olarak mücadele edilebiliyorsa terör bağlantılı bütün entry'leri arkasından 15 yaşında çocuk bile çıksa öttürmek lazım.
  çünkü artık bu iş sokağa da taştı, durup dururken naber la fetöcü diyebiliyor insanlar sadece galatasaray taraftarı olan kişilere. bu konu çok ağır bir konu ve hiçbir kulübün bu şekilde zan altında bırakılmaya çalışılmaması lazım. kim var arkasında bu işin, kim destekliyor, sosyal medyada kim halkı galeyana getiriyor araştırılmalı, herkes hesap vermeli.

  yeter...
 • 1766
  türkiye’nin gerçek yüzünü gösteren internet sitesi, yanınızda size ve takımınıza ağzını açıp laf edemeyecek insanlar burada kimliğinin gizli kalmasını fırsat bilerek klavye delikanlılığı yapıyor.

  ofsayt entrylerim arasında yer alıyor, tam bir bok çukurudur. hükümet tarafından kapatılmış, yerine başka isimle tekrar açılmıştır. kapatılmasını doğru bulurken “insanların düşüncelerini özgürce dile getirdiği tek platform” diye tepki alıyorduk. bunu diyenler ya özgürlük kavramını insan veya kurumlara küfür etmek, hakaret etmek olarak algılıyor ya da özgürlükten bihaber.

  burası da benzer mantık, biz neden rakiplere bel altı yapamıyoruz, neden küfür hakaret yapamıyoruz? çünkü moderasyon var, gerekirse siliyor, gerekirse uçuruyor.

  ben kişisel olarak eksisozluk1923 sayfası hakkında şikayette bulunacağım, rahatsız olan tüm renktaşlarımı da aynı yöntemi izlemeye davet ediyorum.
 • 1769
  ekşi sözlük şey değil mi ya gündelik hayatta ezik, dominant karakter olma hayali kurup gerçekte bir halt berecemeyen, bunu da içine ata ata kafayı bozan tiplerin genel olarak doluşup anonim şizofreni yaşadığı platform.

  hakaret, kibir, küfür, kalitesizlik, bastırılmış ve ezilmiş her türlü duygu hezeyanı burada.

  girmeyin gitsin. lağımdan hallicedir.

  kalan üç beş kaliteli yazarı hariç tabiiki.

  (bkz: anonim şizofreni sözlük)
 • 1770
  ben iş yerinde bana iftiralar atan birine haddini bildirdim diye hakaret davası yedim. derdimi de hiçbir yerde anlatamadım. mahkemede anlatabilecek miyim muamma.

  şimdi arada girip ekşi sözlük'e bakıyorum da hakaret ve küfrün bini bir para. üstüne üstlük özellikle galatasaray üzerine inanılmaz ağır ve mesnetsiz iddialar var.

  ben haklıyken dava yemiş adamım, buradakiler nasıl bu kadar rahat sövüp sayıyor ve hakaretler-iftiralar edebiliyorlar bir türlü anlayamıyorum.

  tekrar tekrar söylüyorum, bu işe çare bulunamıyorsa kapatsınlar gitsin bu sözlüğü. açıp da iki yazı okuyamıyoruz hakaretsiz, küfürsüz.
 • 1772
  https://gss.gs/uaY.png
  https://gss.gs/xRH.png
  https://gss.gs/L4F.png
  https://gss.gs/DIB.png
  https://gss.gs/8jZ.png
  https://gss.gs/fnR.png
  https://gss.gs/kEW.png
  https://gss.gs/m9q.png
  https://gss.gs/RZE.png

  bunlar hayvan gibi favori ve beğeni alan entryler. bu sayfayı takip etmeyin. beşiktaşlı ve fenerbahçeli örgütler var bayağı tek elden aynı şeyleri yazıyorlar. bu yapılanma uzun süredir ortada.
 • 1773
  2013 yilindan beri yazar hesabim
  var bu platformda. ama 2017 yilindan beri 50 entry girmisimdir veya girmemisimdir. ayrica yillardir da bu platformdan futbol takip etmeyi biraktim. camiamiza hakaretler, kufurler girla. hepsine tek tek cevap verdim. kimisine hak ettigi sekilde agir konustum. bu yuzden haziran 2021 ve yine haziran 2023’te caylak oldum. daha once de yazdim. eksi sozluk o eski 1999-2010 yillari arasindaki samimiyetini sicakligini kaybedeli yillar oldu. once sedat kapanoglu amerika’ya gitti, sonra yonetimi alan kullanici adi “kanzuk” olan basak purut ile binlerce hatta milyonlarca insan kalitesine, egitimine, veya vasfina bakilmadan yazar oldu. sozluk de iyice youtube’a dondu. onune gelen yaziyor. onu da gectim, birini kurallara uymuyor diye ucursan oradan buradan satin aldigi baska bir hesapla geri donuyor. o sekilde de malum partinin trollerinden tut, koc’un ve a.n.c’nin fonladigi parali yazarlarla whatsapp’tan orgutlenilip kara propoganda yapiliyor.

  camiamizla ilgili de agustos 2016’dan beridir asagilikca algi yapiliyor. bu algilari baslatanlar da eksi sozluk’teki alcaklar oldu. yaptiklari sikenin ve “radara yakalanmanin” verdigi hincla once magdur edebiyati yapip sonra da serefsizce galatasaray’a saldirdilar. besiktas’lisi da fenerbahce’lisi de. bir oldular. o yuzden okuyup sinirlerinizi oynatmayin. ben birakali cok oldu. eksi sozluk’te futbola sadece derbi kazandigimiz, avrupa maci kazandigimiz, veya sampiyon oldugumuz zamanlar bakiyorum, bu alcaklar nasil da kuduruyor diye. ne hikmetse o tarihlerde entry de girmiyor hazimsiz ezikler. o yuzden bu serefsizler yuzunden sinirinizi bozup gununuzu b*k etmeyin. ama ustune giderseniz de entry’leri tek tek cimere, hukukculara sikayet edin. gerci bu hazimsiz eziklerin cogu yurt disinda yasiyor. oradan sallamak kolay biliyorlar. konusuyorlar.
 • 1774
  herhangi bir film, dizi, şarkı ya da müzik grubu ile ilgili bilgi edinmek isterseniz girip 2015-16’ya kadarki yorumlardan faydalanmak için kullanılabilecek bir platform. onun dışında tamamen çöp. gündeme dair her başlığa gelecek ve beğeni alacak entry’leri, başlığa girmeden tahmin edebiliyorsunuz. sürekli tekrarlanan ezber laflardan başka bir şey yok. hele futbol başlıkları… ağızlara sakız edilen iftiralar dışında hiçbir şey olmuyor. okuma yazma öğrenecek kadar kafası çalışan her insanı mantıksal olarak rahatsız edecek argümanlarla futbol tartışılan bir ortam.
App Store'dan indirin Google Play'den alın