• içinde, kendini galatasaraylı olarak göstererek bjk lehine başlık açan ya da yorum yapan birçok beşiktaşlı bulunduran sözlük.

  hemen örnek vereyim;

  önce,
  https://i.hizliresim.com/Oyj3MQ.png

  sonra,
  https://i.hizliresim.com/4GNZl4.png

  bu entry'i elimden geldiğince güncelleyeceğim.

  beşiktaş'ın sivas'ta çalınan penaltısı için.

  önce,
  https://i.hizliresim.com/o6D5MX.png

  sonra,
  https://i.hizliresim.com/lbaXgQ.png

  önce
  https://i.hizliresim.com/VDklbq.png

  sonra
  https://i.hizliresim.com/j694og.png
 • yarmıştır;

  https://eksisozluk.com/entry/7502173

  --- alıntı ---

  yasli ve zengin bir adamin hepsi birbirinden zeki 3 oglu varmis. birgün amansiz bir hastalikla yataga düşen yasli adam verasetini açiklamak için ogullarini yanina çagirmis.
  - ogullarim benim vaktim geldi artik, ecel kapida. ben ölünce tabi ki mallarimin hepsi sizin ve siz çok zekisiniz ama siz mallarimi bölüseceksiniz diye birbirinize düsmemeniz için sehrin kadisina gidin. o kadiya benim selamimi söyleyin o size mirasinizi bölüstürür.
  ve adam ölür ogullari da babasinin istegi üzerine kadiya gitmek için yola düserler. tabi yesillik yerlerden, gölden, yagmurdan, çamurdan felan geçerler.
  derken önlerine bi adam çikar ve bizim 3 biradere sorar;
  - efendiler ben devemi kaybettim siz yolda bir deve gördünüz mü? der.
  büyük kardes sorar;
  - tek gözü kör müydü
  adam "evet" der.
  ortanca kardes sorar;
  - kuyrugu kesik miydi
  adam "evet" der
  küçük kardes sorar;
  - bir ayagi topal miydi
  adam ona da "evet" der.
  bu sorulardan sonra 3 birader devesini kaybeden adama biz senin deveni görmedik derler. adam birden sinirlenir. "yaa nasil olur. hem bütün
  özelliklerini bildiniz hem de görmedik diyorsunuz. bende sizinle beraber gidecem ve gittiginiz yerdeki kadiya sizi sikayet
  edecegim" der.
  biraderlerde "olur gel" derler.
  ve sonunda kadinin yanina varirlar, huzuruna çikarlar. 3 birader der ki;
  - efendim bizim babamiz vefat etmeden önce mirasi bölüsmemiz için size gelmemizi söylemisti. biz de bu yüzden geldik. kadi devesini kaybeden adama
  döner ve; -sen niye geldin. der adam da : efendim ben devemi kaybettim. yolda bunlari gördüm. onlara devemi gördünüz mü dedim onlarda devemin bütün özelliklerini bildikleri halde görmedik dediler. ben bunlardan süpheliyim der.
  kadi biraderlere döner ve sorar:
  - sen nerden bildin tek gözünün kör oldugunu.
  - efendim, yolda gelirken yesillik yerden getik. baktim ki yesilliklerin hep bi tarafindan yenilmis öbür tarafina yanasmamis bile. tek gözünün kör oldugunu oradan anladim.
  - peki sen nerden bildin kuyrugunun kesik oldugunu.
  - efendim, yolda gelirken deve pisligi gördüm. devenin pislikleri hep daginik düsmüs. halbuki kuyrugu olsaydi hep toplu düserdi. oradan bildim
  kuyrugunun olmadigini.
  - peki sen nerden bildin bi ayaginin topal oldugunu.
  - efendim, gelirken gölden getik. baktim ki devenin 3 ayaginin tam izi bir de yarim ayak izi var. tek ayaginin topal oldugunu oradan anladim.
  kadi devesini kaybeden adama döner ve "kardesim bunlar senin deveni görmemisler" der. kadi o adami gönderir ve düsünür "ulan bunlar benden zeki
  ben bunlara nasil miras bölüstürecegim. neyse ben bunlara bi ziyafet vereyim sonrada kapi arkasindan dinleyeyim bakalim ne konusuyorlar" diye düsünür ve
  bizim 3 biraderi evine götürür hanimina güzel bi ziyafet hazirlattirir yemek gelir ve kadi "siz yemeginizi yiyin ben bi yere varip gelecegim" der ve kapi
  arkasina geçer.
  büyük kardes der ki;
  - yaa kuzu çok iyiymiste, keske köpek emmeseydi.
  kadi sasirir.
  ortanca kardes der ki;
  - yaa sarap iyiymiste, keske mezar topragindan yapmasalardi.
  kadi iyice sasirir.
  küçük kardes de der ki;
  yaa kadı; iyiymiste, keske ibne olmasaydi.
  kadi bu lafi duyar duymaz gelenlerin zeki oldugunu düsünerek hemen arastirmaya gider.
  kuzuyu aldigi adama "bu kuzu ne emdi" diye sorar.
  adamda "kuzunun annesi öldüydü ben de kapinin önünde yatan köpege emzirttim" der.
  daha sonra sarabi aldigi adama gider ve "bu sarabin topragi nerden" diye sorar. adamda "valla bizim burada en güzel toprak mezarlikta var, ben de
  mezar topragindan yaptim" der.
  kadi "ulan bunlar ikisinide bildi" diye düsünerekten annesinin yanina gider ve "anne ben ibne miyim " diye sorar. annesi de "oglum hatırlamzsın sen
  küçükken ormanda sana oduncu tecavüz etmişti" der.
  kadi bu saskinliklar içinde bizim 3 biraderin yanina gider ve baslar sormaya.
  büyük kardese;
  - söyle bakalim kuzunun köpek emdigini nerden bildin.
  - nerden olacak. bak kuzunun budunun bu kenarinda yag olmaz. ama köpegi emdigi için burada yag var.
  ortanca kardese;
  - söyle bakalim sarabin mezar topragindan oldugunu nerden bildin.
  -nerden olacak. içiyorum içiyorum zevk yerine keder veriyor.
  ve küçük kardese sorar;
  - söyle bakalim sen benim ibne oldugumu nerden bildin.
  - nerden olacak, ibne olmasan girişe fener bayrağı asmazdın

  not: kotulenmeye degecek kadar komik
  #7502173 13.05.2005 21:59 aquablue

  --- alıntı ---
 • 1 temmuz 2018 tarihinin* gündemlerindeki başlıklar şunlardır:

  -künefe vs waffle
  -sözlükçülerin karpuz seçme yöntemi
  -karım istediğiyle sevişsin ama sadece beni sevsin
  -çirkin bir kadın olmak
  -atatürk'ün adetta medyum olması
  -neden para basıp borç ödemiyoruz
  -kitap okumayan öldü de kitap okuyan ölmedi mi
  -klozette otururken sifonu çekmek
  -tişörtün altından meme uçları belli olan erkek
 • başlık: 20 mayıs 2019 erzurumspor fenerbahçe maçı

  --- alıntı ---

  ekşi sözlük bis2 beğenmeme timi yine takımı gömmüş yok efendim ptt maçı gibiymiş, fener şöyle rezaletmiş, hoca berbatmış falan filan.
  benim izlediğim maçta gayet pozisyon var, mücadele var, 2-0 öndeyiz, acaba ben mi farklı maç izliyorum diye şöyle bir bakayım dedim, ananıskim o ne! ankaragücü maçını izliyormuşum.
  öyle maç işte.

  --- alıntı ---

  *
 • özellikle 90 jenerasyonunun hayata bakış açısına net etki etmişlerdir. türkiye gerçeklerinden uzak değillerdir. başka mecraların aksine bugünü değil geleceğini konuşurlar. bakış açınız darsa ekrana boş boş bakıp ''ne diyor ya bu tirreqler?'' dersiniz tabi.

  açın ülke hakkında 3-5 yıl önce yazılanları okuyun. sonra da bugünün ekonomik koşullarına bakın, her yıl değişip yalama olan eğitim politikamıza bakın, yeni yetişen kuşakların haline bakın, ülkenin alt üst olan dış ilişkilerine bakın. bunların hepsi ekşi sözlükte yıllardır dillendiriliyor.

  ekşi sözlük'te yönetim yüzünden eleştireceğiniz onlarca şey var ama ama son eleştireceğiniz şey bu mecrada eskiden beri yazan insanlar.
 • --- alıntı ---

  (bkz: ricardo quaresma vs arjen robben)

  20 şubat 2018 bayern münih beşiktaş maçında karşı karşıya gelecek olan ikili.

  yaşları, mevkileri ve kaliteleri aynı, fakat oyun stilleri farklı. quaresma asiste daha yatkın, klasik bir kanat oyuncusu. robben ise skorer özellikli bir kanat forvet. kıyaslama yapılacaksa devamlılık faktörü quaresma'yı bir adım öne çıkarıyor.

  --- alıntı ---

  tam olarak şöyle bir başlık var, hasta halimle güldürdüler beni.
 • beşiktaşlı paralı troll ordusunun birkaç yıldır yoğun şekilde manipülasyon için kullandığı yer. özellikle birkaç gündür galatasaray'a, geçmişine, tarihine, kurucularına ve hatta şehitlerine dahi yoğun küfür ve hakaretlerin yapıldığı mide bulandıran iğrenç ötesi bir sözlüktür. moderasyonu ise tüm olanlara bilerek göz yummaktadır. hemen hemen her başlıkta küfür, hakaret vb. ağır nefret suçları işlenmektedir. resmen bir suç mekanizamsına dönüşmüştür ve bu bilinçli ve sistemli şekilde yapılmaktadır. galatasaray yönetimi acilen konuyla ilgili gerekli girişimlerde bulunmalıdır.

  gerçekten tamamen kendimize ait bir sözlüğümüz olduğu için ne kadar şükretsek az. galatasaray sözlük'ün kıymetini bilmeliyiz.
 • beşiktaşlı yazarları kolpanın önde gidenidir. olay söyle gelisir. besiktaslıları kızdıracak entry girersin. özelden tinerci yazar. sıkıyorsa bunları yüzüme söyle der. adres ister. kapı numarasına kadar verirsin. yuregin varsa gel ulan dersin. sonra yetmez bu. numara ister. verirsin onu da. whatsapptan da yazarsın. bekliyorum dersin. sonra tamam yarına gelicem der. küfür eder iyice. evinin konumunu atarsın. küfrü yarın yüzüme karsı et dersin. yarın olur. bulusma saati gelir. nerdesin ulan dersin. engellenirsin. iste bunların delikanlılıgı bu kadar. en az 10 tinerciyle aynı sahneleri yasadım. karbon kagıdıyla kopyalanmıs ibneler.
 • bak bu ülke bu yüzden böyle. sorsan memleketteki en aydın gençlerin yazdığı bir platform olması gerekirken, ülkenin en büyük sosyal ağı,bir boktan anlamayan sığırların eline düştü.

  ulan bir mecranın sağcısı,solcusu,türk'ü kürtü ermenisi, hepsi mi dangoz olur?
  aydemir akbaş, söz konusu galatasaray ise herkesi karşıma alırım minvalinde bir şey dedi divan kurulu toplantısında. ulan 500 entry var 490'ı adam ne demiş ona bile bakmadan yorum yapmış.

  mutlu musun ssg? mutlu musun kanzuk?
 • kapatılması gereken boş platform.

  mesela sözlüklerde açılan başlığın altında tanım vesaire olur ya, hah işte bu platformda o yok. bodoslama konuya(sadece kendi fikrini yansıtarak) giriş. e hani bilgi kaynağı?
  sürekli birinin kendini kanıtlama çabası, bir düşünceyi kanıtlama çabası, bir inanışı kanıtlama çabası... bundan öte değil malesef.
  üstelik bomboş başlıklar(örn. öpüştükten sonra sevişmeyi bekleyen erkek), yalan-yanlış bilgiler içeren tonlarca entry cabası.