• 1252
  kontrolü kaybeden sözlüktür. "nerede çokluk orada bokluk." diye bir söz vardır ya hani tam da ekşisözlük için söylenmiştir adeta. popülarite ile yazar sayısı kontrolsüzce artınca leş bir yer oldu. kontrollü büyüme önemli bu yüzden.

  mesela eskiden webaslan'ın da seviyesi iyiydi. yorumları okurdum üşenmeden. ama geçenlerde yorumlara bakayım dedim leş bir yer olmuş tam anlamıyla. ekşisözlük daha kötü halde. twitterdakiler olduğu gibi ekşisözlükte de kuralsız yazıyor.

  nasıl ki ana akım medya hükümetin elinde ve istediği gibi algı kasıyorlar, ekşisözlük de fbjklıların elinde ve diledikleri gibi algı kasıyorlar.

  ekşisözlük bizler için de bir örnek olmalıdır. nasıl olunmaması gerektiği konusunda tabi ki.

  galatasaray sözlük'ün kendisini sonsuza kadar koruması dileğimle.
 • 1253
  antu gibi bir platformdan daha sığ, daha basit neresi olabilir sorusunun cevabı.

  işin komik tarafı 10 senedir ben de yazarım burada. ancak son 5 senedir falan bir şey yazmıyorum. negatif iq'lu bütün gereksiz andavallar toplanmış. evet hepsi toplanmış.

  şöyle 2 dakika bakayım dedim dün, satır başlıklarını söylüyorum:

  falcao 36 yaşında
  falcao 9 milyon euro alıyor
  psg 12-0 yenecek
  jimmy durmaz'ı savunmacı sanmışlar, savunma jimmy, emre mor ikilisiyle poşet olur diyor birisi???
  hakem, himmet zaten iki cümlede bir geçiyor.
  taylan antalyalı şikesi??? 8. kalecisini boluspor'a 1 milyona satan diyor bunu.
  bonserviste pozitifte bitirmemize rağmen "galatasaray batacak" ???

  ama en bombası monaco'nun bizi falcao ile kazıklaması. yeminler olsun oturdum düşündüm, aga bu nasıl olabilir diye. oyuncuyu bonservissiz alıyoruz. oyuncuya 100 milyon euro da versek monaco bu işten bir kazanç sağlamıyor. hani çöp bir oyuncu desek, adamlar neden sözleşme uzatmaya çalıştı diye soruyor insan. ya da neden 3 forvet beklediyler yerini doldurabilmek için.

  doğal seleksiyondan kaçan -150 iq'lu primitif mağra adamlarının uğrak yeri olmuş. benim takip ettiğim 10-15 senelik içindeki değişimi gerçekten çok üzücü.

  fatih terim'den bir alıntı yaparak bitiriyorum: "hepinize geçmiş olsun"
 • 1255
  yazarlarının sürekli galatasarayımıza karşı adi iftiraları, asılsız suçlamaları, hakaretleri artık midemi fazlasıyla bulandırmaya başlayan sözlük.

  ben bu güzide galatasaray sözlüğümüzden bir galatasaray taraftarı olarak, değerli kulüp yönetimimize çağrıda bulunmak istiyorum.

  ekşi sözlükte bulunan bu kitlenin, galatasarayımıza karşı olan ahlaksız tutumları asla yaptırımsız kalmamalıdır!

  hukuk kuralları gereğince, değerli kulüp avukatlarımız ekşi sözlükte galatasarayımıza karşı adi iftiralar, asılsız suçlamalar ve hakaretlerde bulunanlara ve buna adeta göz yuman ekşi sözlük yönetimine karşı yaptırım uygulamalıdırlar.

  öyle her canı sıkılan, galatasaray camiasına karşı iftira, suçlama yapamaz! hakaret edemez!
 • 1256
  (bkz: #2749394)
  daha önce bu entryde yazdığım gibi yönetimin ekşisözlük ve twitter gibi ortamlarda hukuki olarak hakkımızı savunması gerekiyor. ekşisözlük zaten çöp yuvası. yöneticilerinin tek derdi ceplerine giren para. antu.com'dan çok farkı olmayan bir ortamda akılla, fikirle mücadele edemezsiniz. hukuki olarak yaptırım yapılması gerekiyor. bunu yapacak olan, yapması gereken yönetimdir. umarım gözlerinden kaçmaz. umarım transfer sonrası rehavete kapılmayız. transfer dönemi bitti ama lig yeni başlıyor. şimdiden pozisyon almazsak lig sonunda feryat ettiğimizle kalırız.
 • 1257
  ekşi sözlük ve twitterda galatasaray'ımıza çok ağır ithamlarda bulunan şahısları (pkk ve fetö gibi aşağılık terör örgütleriyle isim yakıştırmaları, kulübümüze ve taraftarlarımıza ağır ithamlar ve teknik ekibimize ağır küfürler) hem egm'nin mail adresine hem de galatasaray hukukçular derneği'nin twitter adresine özel mesaj yoluyla göndermeme rağmen heralde çok da ilgiye değer bulunmadı ki kulübümüze iftiralar artarak devam etti. işin ilginç yanı, galiz küfürler eden ve iftira atan hesapları twitter'a bildirdikten 1 hafta sonra %90'ı twitter tarafından kapatıldı.

  ben de fenerbahce, beşiktaş ve trabzonspor camialarını çok sevmiyorum ancak hiçbir mecrada bu camiaları küçük düşürücü ithamlarda bulunmadım. sözlüğümüz üslup olarak diğer taraftar platformlarının ve sosyal medyanın çok çok üzerinde ve bu durumdan çok mutluyum. bu şekilde yapılan aşağılık algıları ve hakaretleri okumaya artık katlanamadığımdan sözlüğümüz dışında hiçbir mecrada bulunamıyorum. ancak kulübümüz veya gönüllü hukukçularımız bu konuda harekete geçerse, her şeyi kenara bırakıp bir şey talep etmeden her türlü yardıma da hazırım.
 • 1258
  sadece galatasaray'a değil, hakaret edilebilecek her şeye her şekilde hakaret edilen, itira atılabilecek her şeye her şekilde iftira atılan platform. ilgi alanımızın içinde olsun dışında olsun her gün birçok konuda farklı linç, hakaret, iftira, yalan dolan kampanyaları vs. düzenleniyor. bunlar hem bir şekilde bir gündem oluşturuyor, hem de özgürlük karşıtlarının "işte düşünce özgürlüğü böyle kötü birşey" argümanına destek olarak ortaya çıkıyorlar.
 • 1259
  küfürün, hakaretin, yalanın, iftiranın, nefret suçunun, ırkçılığın, cinsiyetçiliğin türkiye’deki merkezi. suç unsuru içeren o kadar çok yazı var ki. yönetimi müdahale etmedikçe de giderek bu suçlar artıyor. burada 10 yaşındaki çocuğa bile galiz küfürler edildiğini biliyorum. burada ölümden dönem bir futbolcuya bile nefret suçu işlendi. bakın en yakın örnek https://gss.gs/4y0.png bu yazıyı yazan kişiye en ufak bir yaptırım uygulanmadı. nefret suçunu işlemeye ise devam ediyor. bunun gibi yüzlerce yazar var ve bu konuda hiç kimse bir aksiyon almıyor.
 • 1260
  tam bir algi operasyonu merkezi gibi faaliyet gosteren copluk.

  galatasaray sportif sinai ve ticari yatirimlar a.ş. bir avukatini sadece bu coplugu takip etmeye harcasa hem taylan antalyali'nin bir yillik ucreti bedavaya gelir hem de parazitler susar.
  cunku iftiralari ortaya atanlarin cogu parayla yazi yazan satilmislar ve yarin bir cezayla karsilastiklarinda yalniz kalinca anlarlar ne tarz bir bok yediklerini.
 • 1261
  ya bu sözlükte ciddi ciddi ali koç isterse gs'yi satın alır muhabbeti yapanlar var. vallahi bakın, ironi de yapmıyorlar. çok ciddiler. vay arkadaş. gerçekten bunu ortaokulda falan yapsan millet durup ne diyo lan bu değişik bakışı atar. bir başkaları da alırsa da süper kadro kurariz diyor falan ahdhajdh.

  ya iki sözlükte de yazarım, ama burası gerçekten ekşi'nin yanında beyin cerrahları lokali gibi kalıyor. öyle bir seviye, öyle bir üslup var burada. rakip hakkındaki yorumlar bile belli bir seviyenin üzerinde. bizim mahalledeki kahvede eksideki gibi muhabbetler dönmez, yemin ediyorum dönmez.
 • 1262
  söz konusu internet sitesine gereğinden fazla önem verip, kafaya takıp, burada şikayet edilmesinin mantığını anlayamıyorum ki (bu benim sorunum) çözümü basit bakma, takma , sallama. zorla mı takip ettirilip yazar yapılıyor insanlar buraya . hayır böyle bir şey yok. antu vb sitelerden farkı başka konularda az daha olsa bilgiye ulaşılabilmesi ki sanırım artık o da mucizelere kalmış.
 • 1264
  2010’da ilk kez yazar olup feto’ye laf attigim icin sozluk icindeki fetoculerin ispiyonlamasiyla caylak olup daha sonra ucuruldum.

  2013 yilinda baska bir nick ile tekrardan yazmaya basladim. ta ki 2013 sonbaharinda galatasaray sozlugu kesfedene kadar. sonra buraya once okur oldum 2015’te 6. nesil olarak yazmaya basladim.

  eksi’ye gelince malum o tarihlerden sonra ne zamanki ssg gitti, kanzuk (bkz: basak purut) moderator/admin gorevini aldi, iste o zaman youtube’dan hallice bir siteye dondu. klavyeyi alan yazmaya basladi. kulube ve futbolcularimiza ayricana taraftarimiza agiza alinmayan hakaretler cezasiz kaldi. oysa ben 2010 yilinda iki hatali entry girdim diye caylak olmustum. simdi ne kural taniyorlar ne edep. sadece kulubumuze degil, ulu onderimiz mustafa kemal ataturk’e de iftira atan “aktroll” dedigimiz organizmalar dolustu. bir yerlerden emir gelmisse demek.

  ben de biraktim yazmayi zaten. 2017 yazindan 2019 mayis ayina kadar bir tane bile entry girmedim. ta ki gonulden destek takimim galatasaray’ima agiza alinmayacak hakaretler edilen basligi gorene kadar. o gunden beridir de girdigim entry sayisi 10u gecmez.

  sozun kisasi, orada vakit harcayacaginiza youtube’daki gs-fb kavgalarini okuyun. ikincisi en azindan daha komik.
 • 1265
  galatasaray'ın hakkını savunmamız gereken platformlardan birisi. öncelikle şu bakınızlara bir göz atınız:
  (bkz:#2678010)
  (bkz:#2678010)

  yukarıda da belirttiğim ve aksiyon aldırdığım gibi, galatasaray'ın hakkını her yerde savunacağız. superkamasullah adlı kullanıcının hocamıza karşı aleni hakaret ve küfürlerini benzer mantıkla ifşa etmeye karar verdim.

  mevzu bahis entryler:
  1- https://eksisozluk.com/entry/95550340
  2- https://eksisozluk.com/entry/95551742

  kendisinin nick altında benim kendi mesajım:
  * https://eksisozluk.com/entry/95552358

  ekran görüntüleri:
  1- https://eksiup.com/p/va133007enrt
  2- https://eksiup.com/p/sw133009je94

  başka bir ekşisözlük yazarı ekran görünrülerini kulübe ulaştırdığını belirtmiş. lütfen siz de bu ekran görüntülerini mail, twitter vb aracılığı ile iletin.
  https://eksisozluk.com/entry/95552900
 • 1266
  https://eksisozluk.com/...alet-sicili--6184650
  https://i.ibb.co/0DD5wYK/f1.jpg

  yukardaki başlığın daha ilk cümlesinden önce, whatsapp'tan organize olup entry girdiklerini gururla açıkladı fenerbahçeliler de. başlık açıldıktan sonraki 60 saniye içinde girilen, bazısı paragraflarca uzunluktaki 9 entry de kör göze parmak olmuş gerçi, o başka. "300 km uzunluğundaki ilk entry'yi ne ara okudun da cevap yazdın" diye soran var mı göremedim de güldürdü. amatör de değil, profesyonel de değil yani. semi-pro ayarında.

  neyse, beşiktaşlıların ardından fenerbahçelilerin de malumu ilan etmeleri, en azından inkardan kurtulmamız adına olumlu bir gelişme. bunların organizasyonunun başında hangi yönetici var acaba; beşiktaş'ınkini biliyoruz, çok "kafa" bir insandır.

  daha önce yazdım, yineliyorum: ekşi sözlük kendi haline bırakmamız gereken bir site. 14 yıl önce okumaya başlamış, 12 yıl önce yazar olmuş, üç senedir yazmayan birisi olarak söylüyorum. galatasaray taraftarı olmak sitenin normlarına aykırı. bir galatasaray taraftarının burada sağlıklı vakit geçirmesi mümkün değil. ya çok kalın derisi olan troll biriyse, ya da spor başlıklarına hiçbir şekilde uğramazsa ve galatasaraylı olduğunu belli etmezse. bir galatasaray taraftarı için ekşi sözlük'te spor konuşmakla beşiktaş çarşısında bir mekana oturup "galatasaray formamla buraya oturup maç öncesi muhabbet etmek, gol atarsak sevinmek benim de hakkım" demek arasında bir fark yok. eskiden direkt beşiktaş sözlük'tü, malum şimdi fenerbahçe kardeş takım olduğu için bir fenerbahçe açılımı yapıldı.

  galatasaray konuşmak isteyene galatasaray sözlük yeter. medyayı ve meydanı boş bırakmayalım, ağzı olan "baq qanqa bu sene 827. şampiyonluğumuz için oynuyoruz" sineması yapmasın diyorsanız da twitter daha önemli.