• 1226
  düşüncenin her zaman özgür olduğunu, ancak suç teşkil eden düşünceyi yaymanın çeşitli durumlarda yasaklandığını ne yazık ki kavrayamamış insanların bulunduğu platform. bu kişilerin artık anayasa ve türk ceza kanunu ile tanışmalarının zamanı geldi ve geçiyor. az önce kulübümüze ait bir başlık altında yazılan yorumu sizlere paylaşacağım. evet bu çöplükle yeni yeni yüzleşiyorum ve muhtemelen bunun gibi yüzlerce ağır itham ve iftirayı henüz görmedim.

  https://eksisozluk.com/entry/93038084

  bu tip vakaların artık en ağır yaptırımlarla hatta ve hatta 6222'nin ötesine geçerek bağlı bulunduğumuz şirket ortakları ve sponsorlarımızla ortak bir istişare kurularak ivedikle mahkeme yoluna gidilmelidir. caydırıcılıktan ziyade insanları suç işlemeye teşvik eden kanunlar bu tip insanlar için çıkartıldı. sosyal medya aracılığı ile tek muhatabımız olan galatasaraylı avukatlar ve hukukçular derneği ve yöneticilerimize az önce bu şahıs hakkında taleplerimi ilettim. sizlerde bu tip insanları gördüğünüz yerde kanunları çiğnemeden ifşalamaktan asla çekinmeyin.
 • 1227
  parayla yazar veya hesap satın alınabilen site. hatta satıldığı sitelerin adresleri bile paylaşılmıştı ekşisözlük'te.

  beşiktaş'ta paraların suyunu çekmesiyle bjkli troll ordusunun yerini fenerli troll ordusuna bırakmış durumda. sürekli aynı konudan galatasaray'a vurulmaya çalışılıyor bir de; fetö. sürekli aynı muhabbet.başka konu yok da değil, mesela avrupa'da maç kazanamamamız falan da sataşılabilecek konular da oradan gelen yok mesela. sadece fetö. ,

  bu başlıklara yazan hesaplar da genelde 250-300 entry sahibi yazarlar. büyük ihtimalle bu kişiler aynı satılık kişiler ama hesap değiştiriyorlar. bjkli hesaptan fenerli hesaba geçtiler patron değişince.

  bu olayın can sıkıcı yanı bunu somut delillerle kanıtlayamıyorsun. kulüp de bu konuda aksiyon alsa bile kullanım koşulları, sözleşmeler vs. ile ekşisözlük kendini koruma altına almış durumda olduğu için yılanın başını ezemiyorsun(kapatılsın falan değil demek istediğim, ceza almadıkları için bu olaydan para kazanmaya devam etmelerinin durdurulması). bir hesabı kapattırsan yenisi geliyor. denizden bir avuç su alma etkisi yaratıyor mücadelen.

  bu arada bu troll ordusunu bir kenara bırakırsak, şampiyon olduğumuzda veya derbi kazandığımızda milletin kudurmasını okumak da ayrı bir zevk. bildiğin antu ortamı var içinde.
 • 1228
  kafamda soru işaretleri oluşturan site. şöyle ki: bu tür sitelerin içerik kontrolü sorumluluğu bulunmuyor mu? yani isteyen istediği şeyi yazacak, iftira atacak, herhangi bir delil sunmayacak, satılık hesaplarla algı kasacak ama sitenin bir sorumluluğu olmayacak, bana çok saçma geliyor. bu tür siteler yarın bir gün daha tehlikeli amaçlarla manipülasyon ve provakasyon amaçlı kullanılabilir.
 • 1231
  2004 yılında üniversitedeyken yazar olmuştum ilk defa bu mecraya. gerçekten daha kaliteliydi, yazdıklarımıza falan dikkat ederdik şu an burada yaptığımız gibi. belli bir dönemden sonra istikrarlı şekilde dibe doğru gitti kalitesi. ben 3-4 senedir açıp bakmıyorum bile doğru düzgün. uğraşılacak bir ortam değil, inci sözlükten hallice bir yere dönüştü. çok da ciddiye alınmaması gerek yazılanların.
 • 1233
  söz konusu sözlükte fatih terim başlığı altında sukela modunu acinca en tepede nasıl megaloman, kibirli, işbilmez hata kabul etmez bir insan olduğunu, yıldırım demirören ve arda ile çok yakıştıklarini ve parayı çok sevdiğini yazan entryler görüyoruz.

  paradan başlayalım :
  fatih terim'in milli takımdan aldığı maaş teknik direktörlük maaşı değil, futbol direktörlüğü maaşıydi. terim yalnızca takımı kurup turnuvalara hazırlamıyor aynı zamanda milli takımın geleceği için atılması gereken adımları atip
  (bkz: 14 yerli kurali)
  (bkz: yerli teşvikleri)
  (bkz: gurbetçi oyuncuların türkiye milli takımı seçmesi için uğraşılmasi)
  gibi konulara el atmış,
  (bkz: hakemlik reformları)
  (bkz: milli takımlar alt yapı kamplarında taciz skandalı)
  gibi önemli konulara girerek bu çarpık düzeni bir nebze düzeltmeye çalışmıştır.

  bir de yetmezmiş gibi şımarık arda'nin üst sınıfla bağlantıları sayesinde adamsiz kurduğu kadroyla bir düzen oturmasına rağmen üstten gelen baskılar nedeniyle adam ekibini turnuvaya götürmek zorunda kalmış ve özellikle arda başta olmak üzere hepsinin rezalet oynaması sonucu gruplardan elenip gelmiştik.
  (bkz: 2016 avrupa şampiyonası)

  ekşi sözlük = çöp yuvası.
 • 1235
  (bkz: serkan rençber'in itiraf gibi hagi anısı)

  başlığına yazılmış bir entry.

  --- alıntı ---

  akbabalar toplanmış ve konu yine galatasaray. fikstür incelemesi yapan bile var (bkz: #93343195) ha gayret tıfılcan biraz daha uğraşırsan gs'nin 98-99 şampiyonluğunu iptal ettireceksin. *

  şikeci piçler, başarı için feto da dahil olmak üzere her türlü pisliğe eyvallah edecek kararktersizlikte başkanlarınız, odacı bile olamayacak ama sırf zengin olduğu için başkan yancısı yapılmış kuçu kuçularınız var.

  her türlü mafyatik oluşum sizde. medyayı baskı altına almak sizde. futbolcu kaçırmak, tehdit etmek, teşvik primi sizde. tarla sürme sizde. hakem satın alma sizde.

  15 temmuzdan önce ne olur ne olmaz diye cemaate laf etmeyip sonrasında bir anda cumhuriyetin son kalesi olmak * sizde. fetocu savcılarla halı saha maçı yapacak kadar sarmaş dolaş olmak sizde. fetocu olduğu bariz tosunu baston kullanacağı yaşta tekrar transfer etmek sizde.

  ulan onun bunun çocukları. her dönem bir bahane bulmayı beceriyorsunuz. bi aynaya bakın başka kim başına gelen her şeyi ve işine gelmeyen her şeyi 3 sene önce olan ve ancak öyle dank ettiren olayla açıklıyor? başka kim her türlü pisliğe bulaşmış olsa da önüne geleni feto feto diye damgalıyor? gidin bunu düşünün sonra utanmanız varsa utanın.

  gs hicbir zaman sizin kulübünüz gibi tek adamcı baskan ne derse olurcu bir yapıda olmadı olamaz da. gs yönetiminde monşer de vardır en koyu iktidar destekçisi de. ve kulüp üyelerinin çoğu elittir yani günlük siyasi dalgalanmalarla yön değiştirmeyen kemalist statükocu. ve gs sadece bir futbol markası değildir. kökleri osmanlıya uzanan bir kültürdür. sadece lisesinden yüzlerce devlet adamı bilim adamı sanatçı diplomat yazar besteci yetiştirmiş bir deryadır. fetonun en çok uğraştığı kulüp olması bundan. feto o dönem vesayet statüko gibi kelimeleri kafaya takmış yazarlarla cumhuriyetçi ve elit topluluk ve kurumlara saldırıyordu. çağdaş yaşamı destekleme derneği gibi. cahil futbolcuları kafalayıp onlar aracılığıyla taraftarı yanına çekmeyi en son da genel kurula sızmayı planlıyordu. tabii daha futbolcuları geçemeden fatih terim duvarına çarptı şerefsiz sürüsü. adanalı terim bu sinsi piçlerle kafası uyuşan biri olsaydı defalarca gönderilmezdi.

  sözün özü kimsenin kayığına binerek bize zarar veremeyeceksiniz. herkes ne olduğunuzu biliyor. böyle çırpındıkça daha da acınası hale düşeceksiniz.

  galatasaray türkiye'dir. içinde her görüşten insan vardır. kişiler kurumları kirletemez. hakan serkan kimmiş neymiş ne yapmış kime tapmış kimi yalamış beni ilgilendirmez. teröre bulaşmış olanı siktireder bulaşmamışı işime gelmese bile farklı görüş der geçerim. tabii siz tek adamcılar böyle şeyleri anlamaz. siz başkanınız ne derse öyle düşünürsünüz. hadi hep beraber hocaefendi diyeceğiz derse hocaefendi dersiniz, cumhuriyetçi olucaz derse cumhuriyetçi (!) olursunuz.

  sizde omurga olmadığı, ölümüne biat kültürü olduğu için bizdeki aykırı sesleri cımbızla seçip algı yaratmaya çalışırsınız. ne diyelim size çukurunuzda iyi dinlenmeler.

  https://eksisozluk.com/entry/93356713

  --- alıntı ---
 • 1236
  takip etmediğim ve asla takip etmeyeceğim kalitesiz bir sitedir.hiçbir kuralın olmadığı küfürlerin havada uçuştuğu kalitesiz bir ergen yuvasıdır.burada yazılanları asla dikkate almamak gerekir çünkü burdaki trollerin amacı galatasaray'ın başarılarından yaşadıkları hazımsızlıkları çeşitli iftiralarla dışa vurmaktır.
 • 1237
  eskiden takip ettiğim site. mesela bir konu hakkında yapılan yorumları merak ettiğim zaman girer bu sitedeki entry leri okurdum. ama yazar sayısı o kadar arttı ki, resmen çöplüğe dönüştü. kardeşim az ve öz olsun. belli kriterler koy, elemeler yap, öyle herkes yazamasın, sen de belli bir kaliteye sahip ol. şimdi bir konu hakkında yazılanları merak edip girip baksam, 1000 tane entry var, hangi birini okuyayım? nerde çokluk orda tezek.
 • 1238
  uzun süredir yazarı olduğum sözlük. sözlük kavramının ilk ortaya çıktığı yerdir ekşi sözlük. ancak internetin her tarafa, her eve, herkese yayılmasıyla marjinallikten çöplüğe evrildi. okur olarak en az 12-13 yıldır varım, o zamanlar yazar olmak çok zordu, sıramızı usul usul beklerken kimler uçurulmuş ona bakardık. sonrasında yazar olduk, heyecanlıydık, bir şeyler yazalım bizim de fikirlerimiz, bilgilerimiz görülsün tarzı bir kafayla yazmaya başladık, sonra herkes yazmaya başladı. reklamlar tatlı geldi, hit düşmesin denildi, görünümü bile değiştirildi. arada inci sözlük diye bir site sözlük algısını tamamen değiştirdi ve ekşi de bundan nasibini aldı. şimdi ne zaman girsem baksam çöplükte altın aramaya benzer şekilde başlıklarda kayda değer entry arıyorum. eskiler çoktan soğudular, yeniler ise bilindiği gibi. moderatörleri ağır beşiktaşlıdır. twitter adminleri ağır fenerlidir. galatasaray hakkında asılsız iftiralar pek kaale alınmaz. ancak çok üstüne gidilirse bir iki yazar ya uçurulur ya da bir süreliğine çaylak yapılır.

  o yüzden iyi ki burası var diyorum. yazar kalitesi, entry kalitesi, saygı olarak fersah fersah ötede galatasaray sözlük. artık sporla ilgili bir şey olunca önce buraya bakıyorum. yorumlar daha tutarlı, eleştiriler daha mantıklı.
 • 1239
  ne kadar gs kompleksi olan adam varsa toplanmış ağızlarından salya akıtarak saldırıyor, tespit sıçıyor saçmalıyorlar.

  16 ağustos 2019 denizlispor galatasaray maçıyla ilgili bir bakayım dedim de bu kadar şuursuz insanı bir arada görmek çok şaşırttı.

  kendilerine buradan seslenebiliyorum.

  (bkz: sizin hayallerinizin bittiği yerde bizim gerçeklerimiz başlar)

  (bkz: mayıslar bizimdir)

  (bkz: hedef 23)
 • 1244
  herkesin faşist, azınlık faşisti-terör sevici, yobaz (hayvanseveri ve feministi de dahil), fanatik (bjk daha çok ilgi çekiyor tabi bu durumda, ortak düşman kümesini biz rahat dolduruyoruz), abaza, sosyopatik veya hiç olmazsa troll olmak için çabaladığı bir çukura dönmüştür. bir tane dengeli, sağduyulu, empati kuran, açık kapı bırakan enrty bulmak dahi zor. herkes uçlarda gezinmek, dikkat çekmek zorunda. çağın hit ve tik kaygıları bunu gerektiriyor zira.
 • 1247
  elbette galatasaray sözlük de eleştirilebilir ama bunu ekşi sözlük gibi bir platformda yapmak açıkçası gerçekten büyük ironi oluyor. başlıklarının küfürden geçilmediği herkesin birbirine rahatça küfredebildiği moderasyonun uyuduğu ve bunun sadece spor başlıklarıyla da sınır kalmadığı tüm başlıklarda bu tür şeylerin yaşandığı bir platformdan bu tarz eleştirileri yapmak epey komik bence.
 • 1248
  ilk 200 250 uyesinden biri olduğum ama o zamanlar amerika'da okuyan arkadaşlarımızın geyiklerinin döndüğü ve 1999 ekim'inden veya kasim'ından seneler sonra geri dönüp bakınmaya başladığım yer. ara ara bakilip 2013 te malum olaylar sırasinda dikkatli takip etmeye başlayıp zamanla uzaklaştım. 20 sene önce üye olanlar şimdi expat olarak hayatına devam ediyor...
  bitirildi zamanla bilerek. şu an sadece haber sitesi görevi görüyor
 • 1249
  son zamanlarda yalı çocuğunun paralı köpeklerinin cirit attığı bok yuvası. inanılmaz büyük bir kötülük var bu sezon bize karşı. her şeyi deneyecekler hem de her şeyi. paralı köpekler çok sağlam örgütlenmişler bu sezon. bu sezon geçen sezonkinden bile zor geçecek. yel kayadan en fazla toz alır diye umalım ama dikkatli olmak, en ufak bir puan kaybında hemen galeyana gelmemek lazım.