• 1181
  bok yuvasi, icerideki galatasaraylilarla birlikte surekli savas veriyoruz tinercilere karsi. ama gercekten kendi hakkimi teslim edeyim bir hafta boyunca ozelden baya ni tinerci ve bas sikecileri kufurlerle cildirttim. gercekten burada ekside yazan renkdaslar varsa kendilerinden bu lagim cukurunda bizi yalniz birakmamalarini rica ediyorum
 • 1182
  içerisinde ateşli taraftarların bulunmaması gereken mecradır. zira içerisi inanılmaz tiner kokar. aslında biraz havalandırılsa, oksijen girse, kalitesizliği belki azalabilir. tabi bir de şikeci tavuklar vardır, onları unutmayalım. yani galatasaray taraftarının uzak durması gereken, eskiden kaliteli olan, şu ansa troll, terörist, algıcı ve tinerci yuvası olmuş sosyal mecradır.
 • 1184
  zamanında yazarları için elitist takılan insanlar, soğan ve patates fiyatlarıyla ilgilendiklerini düşünmüyorum demiştim. o zaman patates ve soğan bu kadar pahalı değildi. ofsaytlandı tabi. çünkü tespitin yapılmasına değil sağından mı yapılmış solundan mı yapılmış ona bakan insanlar var aramızda. hayli fazla.

  ister kendi görüşümden olsun, ister karşı görüşten. konu hiç önemli değil. ekşi sözlük denen yer benim için 2010 lu yılların ortalarına doğru tamamen bitti. foseptik çukuru neyse ekşi sözlük de o benim için. hala ekşi sözlüğü kutsalı gören arkadaşları görünce bana bir gülme geliyor.
 • 1186
  türk lirası ile 100 liralık adamların sözlüğüdür. bilen bilir, twitter'da şeref düzyatanlar adında eskilerin başarılı bir trolü var. trollüğün "kötü söz sahibine aittir" seviyesine inmediği, ömür gedik'in tuzla'da yunus katliamı var denilerek tuzla'dan canlı yayın yaptığı o altın dönemlerden...

  işte bu trol arkadaşımız bir gün dedi ki, ekşi'de başlığıma entry yazana 100 tl gönderiyorum. bir tam gün boyunca gündemin en tepesinde tuttular şeref'i. işte böyle bir yer ekşi, 100 liralık adamların yeri. fazlası değil.

  ekleme: https://twitter.com/...336958079201280?s=19
 • 1187
  artık reklamcı, sosyal medya uzmanları ve pr şirketlerinin maaşlı yazarlarını barındıran sözlük bile diyemeyeceğim çöplük. önceden bilgiye ulaştığımız ve güzel yazıların yazıldığı yerdi, ancak son yıllarda bilgi kirliliğinin yanı sıra küfür, yalan ve iftiralarla dolu bir mecra haline geldi. bunda moderatörlerin bu yazarlara ceza vermemesinin yanı sıra, bunları para karşılığında sözlüğe yazar yapıyorlar zaten. hiçbir internet sitesi kapatılmamalı benim gözümde, ama ekşisözlük en azından kendini temizlemeli.
 • 1190
  2000li yılların ortasından sonra algı teröristlerinin yuvalandığı sözlüktür. ilk önce gülenist militanlar tarafından fetullahçı terör örgütünün bir yuvası haline getirildi ve ergenekon, balyoz kumpaslarına destek amacıyla kamuoyunun algısını yönetmek amacıyla kullanıldı. 2014 yılından sonra ise; akp ve fetö savaşları izlenmeye başlandı sözlükte. günümüzde ise pelikancılar diye tabir edilen algı çetesinin operasyonlarını izlemekteyiz. en çok uğraş verdikleri konu ise ekrem imamoğlu.

  son olarak ise bjk taraftarlarınca galatasaray kollanıyormuş algısı yaratılmasına yer sağlanıyor sözlükte. hani ilk yarı galatasarayımız doğranırken bildiri yayınlayıp hakemlerde hata yapabilir dememişler gibi utanmadan hakemlerin galatasaray'ı kolladığını söylüyorlar.

  insan öncelikle fetö ve pelikancılarla aynı işi yapmaya utanır. bu 2 grupla yan yana gelmekten imtina eder ama nerede bu algı teröristlerinde o özen. neyse ki galatasaray gibi ülkenin en büyük camiasına atmaya çalıştıkları çamur ellerine yüzlerine bulaştı. neyse ki yarattıkları algı içlerinde patlayarak kendilerinin ağlak birer şerefsiz 3. olduğu gerçeğine dönüştü bu algı çalışmaları.

  bir galatasaray taraftarı olarak bu tip terörize çalışmalarda tek yürek olmalıyız. galatasaray temizliğin, saflığın türk futbolundaki tezahürüdür.
 • 1191
  moderatörlerin ve bilhassa spor kanalına bakan kişilerin beşiktaşlı olduğu platform. fikret orman yönetimi ilk başladığında beşiktaşlı taraftarları başka güçlü antu ve bizim sözlüğümüz gibi platformları olmadığından sürü halinde bura kanalize etmişti. spor başlıklarında beşiktaşlı moderatörlerle birlikde galatasaray'a karşı büyük kin ve saldırı var. galatasaraylılar beşiktaş aleyhine başlık açtığında moderasyon derhal bir yolunu bulup siliyor. düşünce özgürlüğü savunucusu olduğu iddia ediliyor bu sözlüğün ama spor kanalında özgürlük yok, beşiktaş aleyhine olan başlıklar siliniyor.
 • 1192
  suç yuvasına dönen sözlük sitesi. dün öğretmenlerle ilgili açılan ve saatlerce gündem olan o iğrenç başlıktan sonra sosyal medyada #haddinibilekşisözlük hashtagiyle büyük tepkiler var.

  öyle bir suç ve kin yuvasına dönüşmüştür ki, dün 5 yaşındaki galatasaraylı çocuğa ana avrat sövüldü bu sözlükte. aynı yazı içinde metin oktay’a ve ali sami yen’e sövüldü ve yazarı ceza dahi almadı. https://gss.gs/WOa.png

  spor kanalında hemen hemen her başlıkta galatasaray’a ve galatasaraylı’lara iğrenç küfürler, hakaretler ve suçlamalar mevcut. yöneticiler infial olmadığı sürece tıklanma kaygısı yüzünden yazılanlara dokunmuyor. hatta troll başlıkları sayesinde siteyi sıcak tutuyorlar.

  artık bırakın takip etmeyi girip kendilerine prim sağlamayı bile düşünmüyorum.
 • 1193
  galatasaray bünyesindeki hukukçuların, bir an önce ekşisözlük bünyesinde haddini aşanları yasal yollardan ayıklaması gerekiyor. ifade/düşünce özgürlüğü ile hakareti aynı kefeye koyup, küfür ettikçe mevzunun ciddiyetinin arttığını düşünen tuhaf tipler mevcut, bunlara yasal yollardan yaptırım uygulanmalıdır. bunca hakaretin, bunca asılsız algının yasal bir karşılığı olmalıdır.
 • 1197
  başlık: 20 mayıs 2019 erzurumspor fenerbahçe maçı

  --- alıntı ---

  ekşi sözlük bis2 beğenmeme timi yine takımı gömmüş yok efendim ptt maçı gibiymiş, fener şöyle rezaletmiş, hoca berbatmış falan filan.
  benim izlediğim maçta gayet pozisyon var, mücadele var, 2-0 öndeyiz, acaba ben mi farklı maç izliyorum diye şöyle bir bakayım dedim, ananıskim o ne! ankaragücü maçını izliyormuşum.
  öyle maç işte.

  --- alıntı ---

  *