• 1
  31 mart 2018 galatasaray olağan mali genel kurulunda gerçekleşmesi ile galatasaray genel kurulu'na olan inancı bitirmiş ve şampiyonluğu kaybetmişiz gibi üzmüştür. şu an bir galatasaraylı olarak üzüntümü anlatmak çok güç.

  genel kurul üyeleri açıkça, yönetime gelip istediğiniz haltı edebilirsiniz yeter ki lise mezunu olun demiştir bu ibra ile. dursun aydın özbek yönetimine ve onları ibra edenlere hakkım varsa helal değildir. bana yaşattıkları bu üzüntüler ve daha da önemlisi bu kulübe yaşattıkları maddi ve manevi tüm zararların çoluklarından, çocuklarından çıkmasını temenni ediyorum.

  elbet bir gün bu kulübü kimlerin yöneteceğine gerçekten hak edenlerce kara verilecektir. ben her sene kombine alırım, yıllık dergi abonesi olurum, storeda ne bulursam alırım ama tek söz hakkım dahi olmaz. buna karşın yıllık aidatını ödemeye bile erinenler benim canımdan çok sevdiğim galatasaray'ın geleceğine karar verir. ya ben menfaatsiz sevdiğim için en hafif tabirle salağım ya da bu insanlar benim anlayamadığım derecede ileri görüşlü ve galatasaray'ın iyiliğini istiyor. bence ben salağım ve bu insanlar da ileri görüşlü falan değil. sadece başka çıkarları galatasaray'dan daha önemli.
 • 2
  taraftarın kulübe harcadığı paraların nerelere ve kimlere gittiğinin göstergesidir. kim ne derse desin galatasaray’ı çok seviyoruz ama biz de enayi değiliz sonuçta. liseli dedeler para kazanacak diye böyle hırsızlık yapmaya devam edecekseler bir çok taraftar da ilişiğini kesecektir. ben zor şartlarda para kazanıp biriktirdiğimi galatasaray’a harcarken liseli dedelerin yeğenleri lüks otellerde keyif yapamaz. bu kadar basit!
 • 5
  güzel hafta sonumun içine etmiş hadisedir. böyle rezil bir başkan nasıl ibra edilir aklım almıyor. üzüntüden oturdum kaldım. sözlüğe yazmaktan başka bir şey yapamıyorum. oylama anını gözümün önüne getiriyorum. ezici bir çoğunlukla ibra edildiğini hatırlıyorum. acaba diyorum... ibra etmenin karşılığında maddi bir söz mü aldılar? yani kulüpten alacağı olan mebladan vazgeçme sözü karşılığında falan mı ibra ettiler acaba? başka aklıma mantıklı bir sebep gelmiyor.
 • 8
  mustafa cengiz'in ibra kararı sonrası "bugün tarihi bir kongre yaşadık. katılım için çok teşekkür ediyorum. bugün alınan kararlar inşallah önümüzdeki dönemde galatasarayımızda sıkıntı yaratmaz. katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum" demesini beklerdim adnan polat'ın ibra edilmediği divanının kapanış konuşmasında dediği gibi.
  ama bugün kulübün başkanıymış gibi muamele gören dursun özbek karşısında bu kadar pasifize edilmiş olmanız ve başta ibrahim özdemir olmak üzere yapılan o tehditkar açıklamaları unutmayacağız. bizler galatasaray'ı karşılıksız seven taraftarlar olarak inan edin dursun özbek'i başkan yaptırmayacağız.
  yaptırmayacağız.
  yaptırmayacağız.
 • 9
  akşamdan bu yana başım ağrıyor, kaldıramıyorum sindiremiyorum kabullenemiyorum. işim dolayısıyla son konusmacıları dinleyebildim. öncelikle şu husustan başlamak istiyorum;(bkz: 31 mart 2018 galatasaray olağan mali gene kurulu) son 10 konusmacıdan 6-7si bir an önce oylamaya geçilsin diye konuşma hakkından feragat etti ve bu hareketleri alkışlandı. bir an önce oylamaya geçilsin diye susan, konusmaktan vazgeçen birilerinin bu platformda seni beni temsil etmesi gerçekten üzücü kelimenin tam anlamıyla hayal kırıklığı. belge sahteciliği, serhat özbek otel masrafları başlıklı konuları twiterdan okudum araştırmadım, ama dursun özbeğin en son bu iddaalara cevabı şuydu. ben heyecanımdan duygu yoğunluğumdan dolayı bazı konulara değinmeyi unuttum, benim üzerime geldiğiniz konularda bu unuttuğum konuların ta kendisi şimdide vaktinizden almayayım diye cevap vermeyeceğim. takdir sizin. arkadaslar bakın bu bizimle dalga geçmektir, milyonlarca galatasaraylıyı hiçe saymaktır. gelelim bir diğer hususa ; dursun özbek’in medya ayağı osman tanburacı çıktı özbekten önce; konuşmasının kısa özeti şuydu; yapılmış hatalar olsa da ki ben inanmıyorum bir hata görmüyorum (dursun onun için süper bir kahraman ) ibra edelim ibra etmemek kulübü kaosa sürükler. ya kardesim o zaman yapmayın bu olayı böyle bir mantalite olabilir mi? hata olsun olsun kulüp batsın senin benim param çar çur edilsin, kardeşi kulübü yönetsin, kardeşin oğlu manager oyunu oynar gibi bu oyuncuyu alalım bunu almayalım desin. ama olsun ya kulüp kaosa sürüklenmesin ibra edelim. sizin bu yaptıklarınız kaosunda ötesinde birşey. bunlar son 1 saatte izlediğim ve izlediğimden beri başıma ağrıların girmesine sebep olan olaylardan sadece birkaçı. sözün özü bugün (bkz: 31 mart 2018 galatasaray olağan mali genel kurulu) benim görüşüm galatasaray tarihine kara bir leke olarak düşmüştür. dursun özbek görünürde ibra edilmiştir ama gönüllerde ibrası mümkün değildir ibra edilip edilmemesinin tartışmaya açılması bile yanlıştır. bugünü gördükten sonra tek temennim ve isteğim galatasaray’ı menfaat için değil arma için seven, galatasaray ismiyle rant sağlayan değil galatasaray ismini duyunca herşeyi bir kenara bırakıp önceliği ona veren insanlar yönetimde olur ve bizleri temsil eder. allah camiamızı kötü niyetli insanlardan korusun bugün gördüm ki kendi içimizde bile o kadar fazla düşmanımız var ki işimiz gerçekten zor. son olarak şunu söylemek istiyorum. bu sene (bkz: süper lig 2017 2018 sezonu) şampiyon olduğumuzda bile avrupa kupalarına katılamama ihtimalimiz mevcut ve yürekler ağızda uefa’nın vereceği kararı bekliyoruz. böyle bir durum söz konusu olursa ki allah korusun. dursun özbek ibra edildiğinde coşkuyla alkışlayan o arkadaşların vicdanı rahat olacak mı??
 • 10
  31.03.2018 tarihinin dogum günüm olmasi ve gün icerisinde de tez yazmakla ilgili telas icerisinde olmam sebepleriyle genel kurulu parca parca takip edebilmistim ve oylamanin sonucundan bu saate kadar hic haberim olmadi.

  eve geldim, bir iki saat uykuya dalmisim. uyandim bir su ictim ve bir anda kafama dank etti..."acaba ibra oylamasi ne oldu?" twittera girdigimde basimdan asagiya kaynar sular döküldü.

  31.03.2018 tarihli olagan mali kurulda yapilan sunumlardan bir kac tanesini takip edebildim. hem idari hem mali olarak kulübün bu nebze irzina gecmis bir adami, cagdasligiyla övünen bir lisenin dinazorlari nasil ibra ederler aklima almiyor. birbirlerini neden kolladiklarini anliyorum, kulüp hakkinda ne düsündüklerini de biliyorum ama yine de bu adamin ibra edilmesine anlam veremiyorum.

  bu 27 yasindaki sahsim icin kesinlikle hayal kirikligi bir karar. yurtdisinda yasiyorum ve bu ülkedeki yolsuzluklara, usulsüzlüklere artik alistim. biliyorum ki birileri bunlari yapacak ve bu kaynaklari sömürecek. benim ülkeme dair inancimi ve umutlarimi ayakta tutan tek bir kurun vardi ve o da galatasaraydi.

  simdi bu sahsin ibra edilmesinin ardindan türkiye cumhuriyetine dair icimde en ufak bir aidiyet, en ufak bir umut kirintisi kalmadi.

  umuyorum o genel kurula el kol yaparak hizaya getirmeyd calisanlar, kulübün kaynaklarini sahsi menfaatleri icin yeme hazirliginda olanlar, kendisi gibi yavuz bir sahsa kol kanat gerenler bugün verdikleri karar dolayisiyla son nefeslerini vicdanlari kan aglayarak verirler.
 • 11
  31 mart 2018 galatasaray olağan mali genel kurulu'nda evraklarla belgelerle ispatlanıp tane tane anlatılan usulsüzlüklere rağmen gerçekleşen, kahretse de şaşırtmayan olay.

  (bkz: yiyin efendiler yiyin)

  sarı üzerine isuzu kırmızısı pankartın sahibi güzel insanların bloglarından alıntı olsun...

  --- alıntı ---

  bir gün gelecek boşuna işgal ettiğiniz bu sandalyelerden sizleri kaldıracağız. galatasaray'ı,
  kanını emenlerden, servetine servet katmak için kullanan asalaklardan temizleyeceğiz. halk ile büyüyen galatasaray'ın kapılarını halka açacağız. pezevengin başkanlık koltuğunda oturduğu, pilav yiyenin galatasaraylı olduğu bu düzen değişecek, değişecek, değişecek!

  --- alıntı ---
 • 12
  malumun ilanıdır çok da şaşırılmaması gerekir.

  peki bu adam neden ibra oldu???

  hani amerikan suç-polisiye filmlerinde "tutuklamasında yanlış prosedür uygulandığı için serbest kalan suçlular" var ya, işte onlardan biri de dursun özbek'tir. bugün hala kulübe kestiği faturalar yüzünden sözlükte de sövülüp sayılıyor ama yediği onca herzelerin yanına belki de yaptığı tek doğruyu da suçlamaların arasına katarsan bugün ibra olur.

  şimdi bu fatura işini anlatmaya çalışayım. 18 senedir sponsorluklarla gerçekleştirilen bir spor organizasyonunun içinde olan biri olarak o faturalardan çok gördüm.

  http://www.gib.gov.tr/...bligler/5520/10.html
  büyük ihtimalle bu biraz karışık gelecektir

  ama özetle 7ci madde
  http://www.karyadenetim.com/...ebele%C5%9Ftirilmesi
  (hayır yanılıyorsun o öyle değil diyecek arkadaşlar varsa nerede yanıldığımı bilmeyi çok isterim)

  yani kısaca eğer karşındaki adam yaptığı hizmeti sponsorluk olarak yapıyorsa bunun faturasını kesmek zorunda. fatura kesmesi senden para alacağı için değil sana sponsor olacağı içindir. galatasaray bünyesindeki takımları otelinde konaklatıyorsan veya sponsor olduğun e-spor (hala neden yapılır niye yapılır anlayamadığım bişeydir) kapsamında yeğeni ve 4 arkadaşı (batasıca e-spor takımı) otelde kampa giriyorsa bunun da faturasını kesersin. bunu dursun özbek savunması olarak almak "ya bu adam nasıl olurda ibra olur" sorusunun cevabıdır.

  bu fatura kesme durumu özbek ile galatasaray arasında değil, devlet ile özbek arasındadır. sponsorlukların kapsamı devleti ilgilendirir sonuçta devlet böyle bir hak tanımış adama.

  buradaki birçok arkadaş bu prosedürü bilmeyebilir çok normal ama o genel kuruldaki birçok adam bunu biliyor. bu yüzden sen gerçekten yüzüne tükürülmesi gereken adamı o genel kurulda haksızlığa uğramış adam konumuna getirdin. bu fatura işini "artık bilemiyoruz kimler kalmış niye kalmış" sözleriyle, ilk divan kurulunda kürsüde söylediğin anda tepkiler aldın ama şakşakçıların gazıyla bunu dillendirip durdun. dursun özbek işte bu yüzden ibra oldu. faturası doğru olduğu için değil, haksızlığa uğradığı düşüncesi yaratıldığı için ibra oldu. ibra olması yetmiyormuş gibi mayısta başkan olmasının da önü açılmış oldu. dursun özbek, cemal özgörkey, ali fatinoğlu gibi isimler birleşir bir liste çıkarırlar karşımıza hiç merak etmeyin. mali genel kuruldaki atmosferi de gördüğünüze göre seçilir mi seçilmez mi siz karar verin.

  bazı arkadaşlar dile getirdi ben de aynı fikirdeyim; mustafa cengiz yönetimi aldığı oyların muhteviyatını doğru değerlendiremedi. yanlış zamanda doğru hesaplaşmayı yanlış yöntemle yapmaya çalıştılar. kendi sözlerinle eğer mayıs 2018de seçime gideceksen önceliğin "yola devam edecek yönetim" olduğunu camiaya göstermek olmalıydı. dursun özbek'e olan nefreti körüklemeye ihtiyacın yok zaten bu nefret yüzden alman gereken oyun iki katını aldın. onunla yine hesaplaş ama bunu doğru argümanlarla yap. bunu yakın zamanda seçim varken, takım şampiyonluğa gidiyorken, uefa ile yeni angajmanlar imzalamak üzereyken uluorta yapma. zaten yönetimdesin yanlış gördüğün belgeyi topla, işlet kulübün disiplin organlarını hak ediyorsa ihraç et vur kıçına tekmeyi.

  adamı el birliğiyle "mağdur"(?!?!?) edip sonra da "nasıl olur da ibra olur" diye şaşırmaya gerek yok, kafanızı kaldırıp yaşadığınız coğrafyaya bir bakıverin, cevabı zaten bulacaksınız. körü körüne inanmak da, reddetmek de aynı derecede tehlikelidir.

  sürç-i lisan ettiysek affola.
 • 13
  galatasaray gibi ülkede tek demokrasi ve tartışmanin yaşandığı kurumda bu olay oluyorsa harbi başımıza ne geliyorsa hakediyoruz. yasin çakmak dedi uefa bizi takip ediyor eğer ibra edersek biz eski yönetimin harcamalarından gayet memnunuz bi sıkıntı görmüyoruz anlamina geleceğini de görür dedi. hala yok. bundan sonra hangi yönetim gelirse gelsin istediği kadar saplasa borcu nasil olsa ibra edilcem diyecek.

  götümüzde ayı bağırıyor iflas etmişiz hala liseli tartışması. ruhuna el fatiha.
 • 15
  31 mart 2018 galatasaray olağan mali genel kurulunda olup, takip eden gece beni uyutmayan olay. sinirden uyuyamadım. hala da öfkem geçmiş değil.

  aslında bir bakıma da iyi oldu. bir anda gözüm açıldı. bende farkındalık yarattı bu olay. artık eminim ki galatasaray satılmadığı sürece, bu genel kurulla falan iyi yönetilmeyecek, mümkün değil.

  işin ironik tarafı galatasaray'ın satılmasına da bu genel kurul üyeleri sebep olacak. bu gidişle 2018 mayısta dursun aydın özbek'i yeniden başkan seçerler. o da yarım bıraktığı işi tamamlar. önce hıncal uluç'un sürekli söylediği gibi adayı satar, borç kapatacağım ayağına. sonra da kasayı iyice boşaltır. artık kulüp hem dağ gibi borçla hem de tam takır kuru bakır kalınca da satılır. bu süreç de en fazla 5 yıl alır. 5 yıl dişimi sıkarım ben.

  bazen hayatta iyi şeyler olması için önce kötü şeyler olması lazım.