• 916
  uzun süredir kulüp personel maaşlarını düzenli ödemiyorlardı. sonucunda çalışma bakanlığı müffettişleri teftişinde kulübe yüklü bir ceza yazılmış. durumu toparlamak adına emekçi kardeşlerimizin birikmiş maaşları ödendiği gibi konuyu kapatmak adına 2 maaş ikramiye verilmiş.

  bu yönetimde kulüpte her gün yeni bir grosskreutz faciası var sözün özü.
 • 349
  jan olde riekerink'in görevine son verilmesi ve igor tudor'un göreve gelmesi ile ilgili dün ve bir önceki gün hayli yoğun mesai yapmışlardır.

  öncelikle jan olde riekerink'in gönderilmesi hususunda pazartesi akşamı yapılan toplantıda karar alındı. levent nazifoğlu dışında herkes bu kararı onadı. dünkü toplantıda ise olası isimler konuşuldu. ancak burada şöyle bir durum var. neredeyse her yönetici kendi adayını getirdi. bülent korkmaz, hasan şaş, cihat arslan ve raşit çetiner ismi net olarak zikredildi. sonrasında igor tudor, bülent korkmaz ve hasan şaş isimleri üzerinde karar kılındı. (bu arada roberto mancini arandı da açmadı vs.tipi haberler doğru değil.)

  uzun sayılabilecek bir tartışma ardından igor tudor'u taraftarın çok istediği ve yerli hoca istenmediği görüşüne varıldı. (sosyal medyanın gücünün ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya çıktı. yazılanlar cidden takip edilmiş.)

  isim konusunda fikir birliği olunca cenk ergün tudor'a ulaştı. igor tudor görevi seve seve kabul edeceğini ancak şartları konuşmak için ergün'ü anthony seric'e yönlendirdi. sonrasında kısa bir telefon görüşmesi ardından taraflar sözlü anlaşmaya vardı.

  bu noktadan sonra konuyu görüşmek için dursun özbek bizzat feridun tankut'u aradı. ancak çalan telefonu açılmadı. bir süre sonra da tamamen kapandı telefon. varılan son karar zaman kaybetme lüksü olmadığından hocanın bir an önce takıma kazandırılması olduğundan igor tudor florya'ya davet edildi. transfer süreci kısaca böyle. (arada eksik yazdığım olduysa affola.) haberci arkadaşlar burayı takip ettiğinden yarınki haberlerini bu doğrultuda hazırlayabilir.
 • 1077
  ortalık toz duman gözükürken tabloyu biraz olsun netleştirmek faydalı olacaktır.

  öncelikle dün yaşananları anlayabilmek için daha öncesine göz atmak gerekiyor. evvelce yönetimin içinde yaşanan sıkıntıları yazmıştım. (bkz: #2284884) (bkz: #2293989) galatasaraylı dahi olmayan bir iki yönetici sistemi tamamen tıkamıştı. kişisel çıkarları uğruna galatasaray'ın gelişiminin önüne set çekmişti.

  "topal ördek" durumundaki dursun özbek için bu noktadan çıkış için tek yol yeni bir yönetim ile daha kuvvetli bir şekilde yoluna devam etmekti. ancak bunun için mayıs'ı bekler ise başta futbol olmak üzere diğer branşlarda yaşanabilecek olumsuz bir tablodan ötürü seçilemeyeceğinden endişe ediyordu.

  bu şartlar altında erken seçim ile hem seçilme ihtimalini artırmak hem de yeni yönetim ile icraatlerine sorunsuz devam etmek niyetindeydi. geçtiğimiz haftalarda kulüp avukatlarından m.ü. ile yaptıkları toplantı sonucunda tüzüğe göre ocak ayında yapılacak bir seçim sonucunda 3 yıl daha görev alabileceği kendisine aktarıldı.

  gelelim düne.

  yaşanan puan kaybı ardından igor tudor'un gönderilmesi kararı hemen maç sonunda alındı. (ultraslan'ın bildirisinin bu karardan sonra olması tatlı bir tesadüf yani :) )

  18.12.2017 tarihli yönetim kurulu toplantısında igor tudor'un görevinden alınması konusunda yönetim hem fikir olarak karar verdi. ancak yeni teknik direktörün kim olacağı konusunda beklendiği üzere kargaşa çıktı.

  (kişisel görüş)dursun özbek'in fatih terim ismini ortaya attı ve daha önceden üstünü örttüğü fikir ayrışmalarının kişisel çatışmalara dönüşmesini sağladı.

  yönetim içindeki muhalifler bu blöfü göremedi ve alternatif isimleri ön plana çıkardı. yönetici adayları igor tudor'un akıbetinden haberdar olduğu için her biri kendi teknik adam ismini önden hazırlamıştı. ancak laurent blanc, thomas tuchel ve bülent korkmaz isimleri üzerinde tıpkı fatih terim isminde olduğu gibi uzlaşma sağlanamadı. neticesinde erken seçim kararı alındı.

  bundan sonra yaşanacakları ise :

  24 aralık 2017 galatasaray göztepe maçına takımı emrah bayraktar hazırlayacak ve ilk yarı tamamlanacak.

  transfer çalışmaları cenk ergün tarafından devam ettirilecek. bir sol bek ve bir sol açık öncelikli bölgeler.

  kim gelir ise gelsin erman kunter ile yollar ayrılacak.

  yeni teknik direktör için ise seçilecek yönetim belirleyici olur.

  dursun özbek'in seçimi kazanması durumunda yönetiminde olacak kişiler gelecek için önemli. yönetime girmesi için teklif gidecek kişilerin yapacağı pazarlıklar dahi oldukça önemli. bundan ötürü teknik adamlar için şimdiden konuşmak doğru olmaz. ancak isimleri kesin olmamakla birlikte cenk ergün'ün yabancı 2-3 hoca ile irtibata geçeceği muhakkak.

  umudum muhalefetin iyi bir aday çıkarıp onun etrafında birleşip dursun özbek'i devirmeleri yönünde. yine de genel kurulu az çok biliyorsam dursun özbek yeniden seçilir. teknik adam için biraz daha beklemek ve basının yazacağı her isme inanmamak faydalı olacaktır.
 • 1262
  kulübün bütün taşınmazlarını peşkeş çekmeye çalışmış ve de çekmiş, kulübü devam etseydi inanılmaz cezalara maruz bırakacak, kulübün parasını hiç etmiş bir yönetimdir. burada yazılanlara sakın ha kanmayın. anlamıyorum başkalarını ön plana sürerek unutturmaya mı çalışıyorlar. galatasaray tarihinin gördüğü en berbat yönetimdir. beceriksizliklerinin yanında galatasaray’a ihanet etmiş, bilerek ve istiyerek zarar vermiş bir yönetimdir. daha kötüsünün gelebilmiş olması için beceriksizliklerden daha çok kulübün içerisini tamamen boşaltmaları, küme düşürmeleri falan gerekir.
 • 1384
  seçilmeden evvel ortalığa şu kadar para lazım bu kadar para lazım diye haberleri saldılar.
  yakın zamanda uefa’dan yüklü miktarda ödeme geldi, 15-16 milyon euro civarı.
  marcao’yu bonuslarla beraber 15’e sattılar, üstüne de kombinelerden 150-200 milyon tl gelir elde edildi.
  bunlar olurken kasa kolaylığı olamıyor diye haberler çıkartıp sonra da kriz aşıldı diye haberler yaptırdılar.
  hazırlıklıyız dediler ama takıma henüz 6 numara alamadılar.
  içeride kendilerinin yaşadıkları sorunlar zaten ufak ufak gün yüzüne çıkmaya başladı.
 • 1769
  --- alıntı ---

  dursun özbek: "deprem bölgesine 250 adet kalıcı konut yapacağız. milyonlar bizi takip ediyor. çok büyük sivil toplum örgütleriyiz. yardım için de yarışmalıyız. galatasaray ne yapıyorsa rakibim de bir fazlasını yapmalı. bu bir iyilik yarışıdır." (sabah)

  --- alıntı ---

  yani bir insan hakkında, bir yönetim hakkında fikirlerimiz ancak bu kadar değişebilir. bunun mutlaka futbol takımının aldığı sonuçlar ile ilgisi var. yok dersek kendimizce çelişiriz. yalnız 6 şubat 2023 gününden beri aldıkları tüm aksiyonlar oldukça yerinde ve doğru kendilerine teşekkürü bir borç biliyorum.
 • 1767
  6 şubat depremi sonrası müthiş bir acil durum yönetimi ortaya koyan yönetim. galatasaray'ın ben kendimi bildim bileli yaptığı en kusursuz en düzgün iş bile olabilir bu. hatta türkiye'de çok örneği görülmeyen bir acil durum eylem planı uyguluyoruz. statta yardımların toplanması, belli bir düzende kolilenmesi, yola çıkan tırların bizden çıksın da ne olursa lsun anlayışı yerine deprem olan illerde kiralanan depolara gitmesi ve yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştığından emin olunması. her şeyi bir yana koyuyorum; futbolcularımız bile bir sıraya koyulmuş. bu bile taraftara bu işin öyle 1-2 günlük bir olay olmadığını bir süre aynı disiplinle devam edeceği mesajı vermek açısından oldukça önemli bir detay. ilk 2 gün bütün futbolcularımız orada bulunsaydı ister istemez paketleme hızımız yavaşlayacaktı bir süre sonra. gerçekten takdiri hakediyorlar. bu talihsiz depremi olabilecek en doğru galatasaray yönetimi ile yaşamışız. emeği geçen herkese teşekkür ederim.
 • 1267
  transfer yapamayan, yaptığı transferle kulübe ceza aldırıp avrupa kupalarına gidememesine neden olan, yaptığı abartılı sözleşmelerle kulübün omzuna yük bindiren, sözleşmesinin bitimine 6 ay kalan adama 2 milyon euro para gömen, kulübün darboğazdan çıkışı olarak görülen arazileri peşken çeken, yönetimdeyken servetlerine servet katan, kulübe kendilerine borçlandırıp daha sonra faiziyle bu parayı isteyen, deplasman otobüsüne bile haciz konulmasına neden olan, bir otel inşaatı yapacağız diyip tarihin en saçma girişimine neden olan, kulüp tarihinin gelmiş geçmiş en basiretsiz, en ahlaksız en beceriksiz yönetimidir. ancak bu kulübü küme düşürüp bütün değerlerini yok eden bir yönetim gelmedikçe öyle kalacaklardır.
 • 1693
  masada da güçlü olduğu şu gün itibariyle ortaya çıkmış yönetim. adamlar bir konuştu "biz bu ligi bitirtmeyiz" diye hakem kıyımları bir anda kesildi. ortada maç yönetildiği için de kazanmaya başladık. hiçbir futbol ortamında hakemi yenemezsiniz. yenmek zorunda da değilsiniz. dün eleştiriliyorsa bugün de övülmelidir bu konu üzerinden.
 • 1785
  bildiriyi paylaşmaları yüzünden istifalarını istemek saçma. her şeyden önce karşımızdaki zihniyet etik duygusu olmayan bir zihniyet. paylaşmakta direndiğinde hem galatasaray’ın önüne her alanda taş koyacak hem yöneticilerin bir bir özel iş hayatına çökecek etik ve ahlak yoksunu zihniyet. bildiriyi en son paylaşmak dahi duruştur. fenerbahçe ve beşiktaş da duruş sergileseydi biz de sergilerdik ama onlar teslim olunca bizim de teslim olmaktan başka şansımız kalmadı. ha bu bildiriyi paylaştık diye onlarla aynı şeyleri düşüyor muyuz? elbette hayır. zaten önemli olan da bu.

  bu olayı talihsiz de olsa galatasaray’ın menfaatleri için verilen bir taviz olarak görüyorum. bugün finansal kurtuluşumuz için bu tavizi vereceğiz ki yarın finansal özgürlüğümüzü kazandığımız vakit kimseye eyvallahımız olmasın.
 • 1217
  döneminde dursun özbek'in yeğeni serhat özbek'in point otelde aralıksız 48 gün konaklaması kulübe fatura edilmiştir. galatasaray'ın en değerli mali varlıklarından riva arazisi üç kuruşa peşkeş çekilmiştir.

  uefa maksimum 30 milyon euro zarar edilmesine izin vermişken 147 milyon euro zarar edip kulübü uçurumun kıyısına göndermişlerdir. muhtemelen yapılan baskın seçimde kazansalardı birkaç yıl men cezası yememize sebep olacaklardı. nitekim 2 sene önce aldırdıkları men cezasında uefa'nın karşısına "bileklik kampanyasıyla" savunma yapmaya çıkmışlardı.

  görevde oldukları dönemde kanlarının son damlasına kadar fatih terim'i takımın başına getirmemek için uğraştılar. lucescu dahil her kapı çalındı. ancak ultraslan, medya ve amerikan başkanı devreye girince mecburen fatih terim'le anlaşıldı. sonuçta seçimi kaybedince fatih terim hamlesi ellerinde patladı. ne de güzel olmuştu.
 • 1726
  gerçekleştireceği projeleri tamamlamadan basınla paylaşmaması gereken yönetimdir. yani saklayabildiği kadar saklamalı. fenerli gazeteci kılığındaki holiganlardan tut, ali koç’a, galatasaray düşmanı bürokratlara kadar projeleri engellemek için fırsat kollayanlar var.

  işi bitirip sonra ilan edelim. serdar ali çakalının yazısını okumayan varsa okusun. galatasaray müthiş projeler yapıyor, hani fenerime diyor kısacası!

  spk’nın sermaye arttırımında yolumuza nasıl taş koyduğunu unutmayın.
App Store'dan indirin Google Play'den alın