• 1
  2.5 yıldır galatasaray'ın başında bulunan ve bu süreçte yalnızca futbolda değil hemen her branşta başarısız olan ama bundan çok daha önemlisi riva ve florya gibi galatasaray'ın geleceği olan çok kıymetli arazileri değerinin çok çok altında paralara hiç eden, galatasaray başkanlık makamını dolduramayan, galatasaray'ın haklarını savunamayan belki de tarihin en yüz karası başkanının medyada, siyasette, sosyal medyada ve hatta galatasaray sözlük'te dahi organize şekilde görülen şekilde sempatik, başarılı ve umut vaat eder gösterilmesi çabasıdır.

  bunun için de dursun özbek'in şubelerdeki başarısızlıklarını yöneticilerinden can topsakal'a yıkma çabası, idari ve maddi başarısızlıklarını eski başkanlara yıkma çabası, sportif başarısızlıkları bizzat kendi görevlendirdiği eski teknik direktörlere yıkma çabası en son ve acınası örnekleridir.

  20 ocak 2018 galatasaray olağanüstü seçim genel kurulu öncesinde genel kurul üyelerinin bu durumun farkında olması ve tercihlerini buna göre belirlemesi bir galatasaraylı zorunluluğu haline gelmiştir.

  galatasaray spor kulübü'nde neyin ne olduğunu bilip, bunlara kanmayacak gerçek galatasaray neferleri olduğuna inancım ise sonsuzdur.
 • 2
  ülkedeki galatasaray düşmanları tarafından büyük bir keyifle izlenmektedir.
  bu algı operasyonunun önemli bir ayağı da zaten bu kişilerdir.

  fikret orman'la, aziz yıldırım'la, yıldırım demirören'le ve hükümetle her konuda mutabık olabilen bir canlının galatasaray çıkarlarına hizmet etmesi mümkün değildir.

  istanbul büyükşehir belediyesi riva'daki ihaleden sonra imarı düşürüp, en yüksek teklifi veren firmaya sopayı göstererek kaçırınca kazancımız %50 düştü. biz de aslan gibi kükreyen bir başkan değil, bu kazanç da iyi buna da şükür diyen bir dursun aydın özbek izledik.

  böyle başkan lehine algı operasyonu yapılmaz da ne yapılır acaba?
 • 4
  galatasaray spor kulübü'nde neyin ne olduğunu bilip, bunlara kanmayacak gerçek galatasaray neferleri olduğuna dair inancim yok denecek kadar azdır.

  algi operasyonu yapilan bizleriz. herkes, herseyin farkinda ama buna ses cikaracak yurekleri yok. koca camiada 1 tane rakip baskan adayi cikiyorsa ve o da sesini duyuramıyorsa, biz coktan bitmisizdir. hani derler ya bitmis, okeye dönüyor diye. tam anlamiyla bu durumdayiz.
 • 5
  medyanın her kesiminde inanılmaz şekilde yüksek notalardan ve algı operasyonu piri tipler tarafından ustaca yapılmaktadır, verilmek istenen imaj "zorluklarla savaşan başkan" imajı.

  bunun karşılığında ise görünen elimizden hiç fiyatına riva ve florya gidiyor, asıl ne gidecek o kısmı muallak.
 • 7
  "%38'lik teklif iptal edildi ama %25'lik teklif de iyi."

  diyecek bir başkan, galatasaray düşmanları için

  "riva ve florya için emlak konut'la tekrar masaya oturacağız. bedeli en az 600 m $ seviyesine çıkarmak için devletimizle oturup konuşacağız. bu bedellere veremeyiz. yazık, günah."

  diyecek bir başkana her türlü yeğ olduğundan yapılan algı operasyonudur.
 • 8
  sadece seçim olacağının açıklandığında duyulan sevinç ve bugünkü umutsuzluk ile rahatça fark edilebilecek algıdır. "%99.999 seçilecek boşuna direnmeyin zevk alın, çöpleri temizleyecek, borçları silecek, zaten diğerleri çok ahlaksız dursun ağabey sevimli mi sevimli. kötü sonuçların hepsi o branştakilerin suçu." şeklinde argümanlarla sosyal medyada yapılmıştır.
 • 9
  böyle bir operasyon var ise de operasyonu yapanlarca el ele verilerek, nihayete erdirilip galatasaray şampiyon yapılmalıdır. böylelikle taraftarı da yanınıza alarak güçlü bir dursun özbek propagandası yapabilirsiniz. zira yönetim istifa başlığı sabitlendiğinde, ufak tefek başarılar sonucu bu başlığı tepeden indirme vakti geldi diyerek moderasyona baskı yapıldı. sonunda istediğimizi elde ettik, hamdolsun. yetmedi. bu yaz başı art arda "bomba" transferleri patlatan başkan için, "aslında sempatik" algısı taraftarda hasıl oldu, çok şükür.

  siz bir de şampiyon yapın bizi, bakın nasıl dursun özbek omuzlarda taşınıyor. biz ortalamanın üzerinde balık tüketen bir memleket olsak bile, hafızamız o kadar da kuvvetli değil.

  elbette çıkarının olduğu yeri çok deşmeyeceksin, fazla kurcalamayacaksın. medya, siyaset kanadı falan operasyon yapıyorsa "düzeni" bozmamak adına yapıyor. bize de çanak tutmak kalıyor, yarabbi şükür...
 • 10
  çok başarısız bir operasyondur.

  yapılan operasyon sonucu adamın bir tek katran ve tüye bulanmadığı kaldı. nasıl bir operasyon ise tüm taraftar platformlarında, sosyal medyada yemediği küfür kalmadı. tribünler istifa diye bağırdı. erken seçime gitsin diye imzalar toplandı. gidince de niye seçime gidiyorsun denildi. yani nasıl yapılmışsa bu operasyon tam bir fiyaskodur.

  bir başka fiyasko ise bu kadar eleştiriye ve hakarete rağmen adamın orda kalmasını bir başka sebebe dayandığına inanmaktır. hiç algı operasyonu, derin galatasaray filan diye kendimizi kandırmayalım. dursun özbek'i başkan olarak görevinde tutan beceriksiz ve kalitesiz muhalefettir. diğer kulüplerde taraftarın tepkisi başkan değiştirebilir belki ancak galatasaray'da başkanı ve yönetimleri genel kurul seçer. taraftar söylemlerinin ve taraftara oynayanların genel kurula etkisini son imza olayında hala göremediyseniz daha da bişey demiyorum.

  asıl algı operasyonu galatasaray taraftarını kendi kulübünden uzaklaştırmak için yapılmış ve başarılı olmuştur. illa bir algı operasyonu arıyorsanız oraya bakacaksınız. bunu algıyı kıran da yine çok eleştirilen dursun özbek olmuştur hakkını verelim. ben dahil herkes fatih terim'in dursun özbek ile çalışmayacağını söylemiştir. ancak fatih terim'in takımın başına gelmesi taraftarı yeniden takıma bağlamış, yeniden sinerji oluşmuştur.

  şimdi bu yazdıklarımı okurken, aklından "vay şerefsiz dursuncu" diye geçirdiysen dursun özbek lehine algı operasyonundan bahsedemezsin. en fazla basarsın ofsaytı bu da beni sevindirir çünkü "en ofsayt entry"lerim şeref madalyalarımdır.
 • 11
  fatih terim'in gelişiyle birlikte sözlükte de başlamış operasyondur.

  dursun aydın özbek kulübün başında olduğu iki sezon boyunca şampiyon devraldığı futbol takımımızı bir sezon 6. diğer sezon 4. yapabilmiştir. 2014'e kadar avrupa'da başarılı olan futbol takımımız dursun aydın özbek geldikten sonra hiçbir başarı sergileyememiş, gelenden gidenden 4 yemiş hatta bir sezon da mali problemler yüzünden avrupa'dan men edilmiştir.

  kadın ve erkek basketbol takımlarımızın başarılı gidişatını kademeli olarak bitmiştir. iki efsane koçumuz takımdan ayrılmak zorunda bırakılmıştır.

  her sezon sonunda istifası istenen bu başkan sezon başlangıçlarında sırf transfer yaptığı için buradaki arkadaşlar tarafından ince ince korunmuştur. geçmişte sözlük yönetiminin başlattığı #yönetimistifa tepkisinin başta nasıl desteklenip sonradan dursun aydın özbek transfer yaptıkça nasıl kösteklendiğini ilgili başlıktan inceleyebilirsiniz.

  (bkz: #yönetimistifa)

  şimdi de ''fatih terim geri geldiğine göre kenetlenmeliyiz.'' tadında bir fikir yürüyor ortalıkta. kenetleneceksek önce kulübü sağa sola peşkeş çeken başkanı değiştirelim. kendi ellerimizle bir yıldırım demirören yaratıyoruz.