• 51
  galatasaray'ın yeni forma sponsoru.

  forma göğüs reklamı dışında sponsorluk anlaşmasının diğer şartları nedir, florya riva konusu nedir bunları öğrenmek için kapsamlı ve resmi bir açıklama beklemek lazım diye düşünüyorum. bence kulübü borç batağından çıkaracak her hamlenin üzerinde durulmalı. çünkü borç harç içindeyken ne sağlıklı plan program yapabilirsiniz, ne de geleceğe yönelik faaliyetleri yerine geitrebilirsiniz.
 • 53
  (bkz: #1833353)

  şunu yazmıştım ama o yazıda unuttuğum bir faktör var. dumankaya cemaate yakınlığı bilinen bir şirket. bu yüzden a*p'li belediyelerin olduğu bölgelerde iş yaptıklarında şantiyelerinde oldukça fazla durdurma kararı çıkıyor. eğer sponspor olurlarsa -ki sanırım öyle olmuş- hem emek sömüren hem de konjoktür olarak sıkıntılı firmayla sponsporluk anlaşması yapmak çok doğru değil bence. hadi konjoktörü boşver sonuçta amaç emek sömürmek olunca herkes el ele verebiliyor ama emek mevzusu bir hayli kritik ve önemli.
 • 54
  dursun özbek'in genel kurulda ilk konuşmasını hatırlıyorum.

  konuşma kabiliyeti olmayan bir adam gibiydi. heyecan içinde idi ve ilk kez böyle bir topluluğa konuşuyorum cümlesini sarfetmişti. o gün oluşturduğu izlenim ile bugüne kadar yaptıkları açık ve nettir. bu adam galatasaray'ı i sevk ve idare edebilecek kabiliyette bi adam değildir.

  seçilmesinin iki sebebi vardı. ilki otel projesi sebebiyle sen başkan ol, yap bunu, dediler. güya jest yaptılar.

  diğer sebebi, camia içindeki hükümet yancıları. malumunuz olduğu üzere birilerine peşkeş çekilmesi lazımdı tüm bu değerli arazilerin.

  açıkçası konuşulan hep riva'ydı. benim aklımın ucundan geçmedi florya. demek ki galatasaray'a yönelik olan hırs o kadar fazla ki, elindeki tüm kıymetlere göz dikilmiş.

  nasıl olsa başında dursun özbek gibi bi adam var. yetkiler de verildi.

  fırsat bu fırsat.

  bu anlaşma yeterli değildir.

  eğer galatasaray bir işten kar etmek niyetinde ise gitsin yabancı bir şirketle anlaşsın, versin araziyi yapsın adamlar, hem adamlar kar etsin hem biz. seyrantepe yapılırken kredi sorunu yarattılar ve işi alan firmaya işten el çektirildi. kim yüzünden malum şahısın yardakçıları yüzünden.

  (bkz: damat)

  umarım sadece forma sponsorluğudur.
 • 55
  kapitalizmin dünyaya gelmiş en büyük bela olduğunu düşünen biri olarak, emek sömüren bir firmayı sponsor olarak görmek istemem zihniyetini enteresan ve samimiyetsiz buluyorum.
  neden diyecek olursanız adı formamızda geçmiş firmalara bakalım, başımıza iş açmayalım isim vermeyelim.

  -x cep telefonu ve teknoloji firması : herifler çin'de 10 m2'ye 15 insan koyarak günde 12 saat insan çalıştırılan, dünyanın en büyük taşeronu ...con tesislerinde üretim yaptırıyor (hemen hemen her büyük firma gibi) insanlar çalışma şartlarından dolayı intihar ediyor firma intiharları engellemek için getto tarzı 20-30 katlı binalarının altına ağ geriyor (çok insani bir çözüm) ürettikleri cihazların (sadece akıllı telefon değil) "arka kapıları" ayrı bir hikaye.
  - havayolu firması : çalışanlarının iş yavaşlatma eylemi ile protesto ettiği, grev yasağı getiren düzenleme meclis'ten geçince 305 kişiyi işten çıkaran firma, sendikalı olmayın hakkınızı aramayın alın paranızı oturun yerinize...
  - içecek firması : kapitalizmin simgelerinden biri detaya girmek istemiyorum.
  - bir gsm firması : cidden sahibi kim bunların ? call center'larında taşeron olarak çalıştırılan günde x arama baskısı ile bezdirilip psikoloji bozulan kaç çalışanı vardır ?
  - telekom firması : gsm firmasından farkı var mı ?
  küresel püskevit firması : islami sermayenin göz bebeği, taşeron püskevit ürettiren firmalardan biri, peki o taşeron küçük firmalar nasıl satın alınıverdi ve piyasadan silindi ?ayrı bir tartışma konusu.

  daha da geriye giderimde gerek yok demek istediğim şu, bu çapta sponsorluk yapacak firmalardan para haricinde bir şey beklemek anlamsız.
  keşke hiçbiri olmasa.
  ebue örneğini hatırlatayım, bu ülkede herkes anti kapitalisttir ama konu futbolcuların hakkı söz konusu olduğunda birden patron sevici oluverir, ebue, galatasaray'a o sözleşmeyi silah zoruyla imzalattırmadı gelsin diye eflak'la boğdan'ı vermediğimiz kaldı ama adam sözleşmesinin karşılığını isteyince "bedavadan para kazana insan" damgası yedi oysa yaptığı "etik olmasa da" sözleşmesinin karşılığını istemekti...

  bu işlere tek taraflı bakınca dünya çok güzelde, kazın ayağı öyle değil.

  dumankaya parasını versin, reklamını yapsın, yabancı firmalar ne kadar temizse onlarda o kadar temiz.
 • 56
  --- alıntı ---

  galatasaray futbol takımı'nın süper lig maçları için forma göğüs sponsoru türkiye’nin öncü gayrimenkul şirketi dumankaya inşaat oldu.

  galatasaray spor kulübü başkanı sn. dursun aydın özbek ve dumankaya inşaat yönetim kurulu başkanı sn. uğur dumankaya’nın katılımıyla gerçekleştirilecek imza töreni ve basın toplantısında sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

  tarih : 30 ekim 2015 cuma
  yer : türk telekom arena
  program : 10.00 – 11.00 kayıt ve karşılama (kahvaltı)

  11.00 başlangıç
  11.05 galatasaray spor kulübü başkanı dursun aydın özbek’in konuşması
  11.10 dumankaya inşaat yön. kurulu başkanı uğur dumankaya’nın konuşması
  11.15 soru - cevap
  11.40 dursun aydın özbek ve uğur dumankaya tarafından imzaların atılması
  11.45 fotoğraf çekimi
  11.50 bitiş

  imza törenine katılmak isteyen basın mensuplarının, akreditasyon için 29 ekim 2015 perşembe günü saat 17:00’ye kadar gsmedia@galatasaray.org’a mail atmaları rica olunur.

  --- alıntı ---
 • 57
  isim olarak ofsayt olduğundan şöyle "donna karan new york - dkny" tarzı kısaltsınlar "dnky" şeklinde falan, logo mogo bişeylere benzetelim madem...

  şakası bir tarafa, 3 yıl için 55 milyon tl + riva gmyo + florya gmyo projeleri üzerinde mutabakat yapılmış şeklinde söylentiler var.

  3 yıl için 55 milyon tl, yani 17-18 milyon euro gibi bir rakam, bu da yıllık 5,5-6 milyon euro eder ki fena bir anlaşma gibi durmuyor.
  öte yandan, galatasaray'ın borç batağından kurtulmak adına en önemli hamlesi olan gayrimenkul yatırım ortaklığı projesini de hayata geçirmeye niyetlilerse buna itiraz edecek kimse çıkmaz sanırım.

  edit: sanırım logo aşağıdaki gibi olacak, en azından olmalı... fena durmuyor...

  http://www.emlakcasusu.com/.../dky_insaat_logo.jpg
 • 60
  kendileriyle yaptigimiz anlasma kap'a bildirildi hala "soylentiler" uzerinden yorum yapiliyor birazcik arastirma yapsak?

  http://kap.gov.tr/...etayi.aspx?id=475995

  yillik ortalama 3.1 m euro ediyor lig sponsorlugu icin. bu kadar bekledigimiz fiyat bu muydu diye sorgulatmistir. yine de garenta+coca cola+diger forma sponsorluklari ile gecen yilki rakamlarin uzerine cikildigi dogru.
 • 64
  kap'a yapılan açıklamada riva ve florya'yla ile ilgili herhangi bir açıklama olmadığına göre, sadece "al parayı ve formanın önünü" şeklinde bir anlaşma ile sponsor olduğunu anladığımız firma.

  para miktarı nispeten düşük olsa da florya ve riva ilgili söylentilerden ziyadesiyle ürkmüştüm. anlaşmayı görünce rahatladığımı söyleyebilirim. zira riva'yı daha karlı bir şekilde değerlendirmemizin mümkün olduğu söyleniyordu, umarım öyle de olur.
 • 67
  insan bir yandan, "hiç olmamasından daha iyi" diyor. bir yandan da "ulan 5 aydır bunun için mi bekledik" diyor.

  bu biraz neresinden baktığınıza bağlı. sonuçta takımın göğüs sponsoru yok. ekstra 1 euro'ya bile ihtiyacımız olduğunu düşünürsek gelecek paranın az da olsa katkısı olacaktır.

  öbür yandan çok büyük sponsorlar bulacağız derken dumankya'ya kalmak da üzüyor açıkcası. gerçi ben sanmıyorum ki yönetimin ilk hedefi dumankaya olsun.

  muhtemelen bir kaç sponsor ile görüşmüşlerdir. en sonunda da elde hiçbir şey kalmayınca dumankaya ile görüşmüşlerdir.

  başarılı bir anlaşma değil ama dediğim gibi şu an kulübün fazladan 1 euro'ya bile ihtiyacı varken "olmasaydı daha iyiydi" demek saçma olur. zira bunu reddetseydik muhtemelen başka bir şey de bulamayacaktık.

  sadece "keşke" 3 yıllık olmasaydı. 1.5 yıllık olsaydı. sonuçta daha iyi şartlarda bir sponsorluk anlaşması için ekstra çaba harcanabilirdi 1.5 yıl içinde. 3 yıl sanki biraz elimizi kolumuzu bağlamış olacak gibi geliyor.

  ne diyelim, hayırlı olsun.
 • 69
  sponsor firma adı ile pek ilgileniyorum açıkçası. ha çok sükseli bir dünya firması ha dumankaya. anlaşmanın içeriği daha önemli. en büyük başarılar marshall ile geldi mesela. yaklaşık 3 sene az değil. bir dönemimize damga vuracak. dumankayalı formamız falan diyeceğiz ilerde. başarılı olursak dumankayalı formaları iyi hatırlayacağız. sıçarsak; dumankayalı dönem ne kötüydü be abi falan diyeceğiz. enteresan bir sürece giriyoruz açıkçası. umarım hayırlı olur. benim garibime giden olaylardan bir tanesi, sponsor firma neden derbi öncesine bu anlaşmanın yetiştirilmesini istemedi. türkiye'de büyük bir nüfus bu maçı izledi, keza dünya kamuoyu da. parayı yıllık veriyor sonuçta adamlar. derbi öncesi başlamasını isterlerdi. para dışında bence başka ortaklıklar da sözkonusu olacak önümüzdeki süreçte diye düşünüyorum.
 • 70
  dursun özbek: yandex bize de geldi ama şampiyonlar liginde oynayan takıma fenerbahçe ile aynı parayı vermek istediler kabul etmedik
  fenerbahçe: yandex ile yıllık 4 milyon euro karşılığında anlaştık
  galatasaray: dumankaya ile 3 yıllık anlaşmaya vardık.
  ekonomi bilimi: galatasaray'ın bu yıl alacağı para yaklaşık 2.8 milyon euro, diğer seneler maksimum alacağı 3.4 milyon euro
  matematik: 3.4 milyon< 4 milyon
  ben: lol
 • 73
  4.yıldızı paraya çevirememek,yine bir galatasaray klasiği olan sportif sıçrayışı mali sıçrayışa çevirememek zaten başlı başına bir dertken şu zor zamanlarda özellikle de bu kadar deneyimsiz bir yönetim varken kulübün kasasına girecek her paraya razıyım. gönül isterdi sponsorluk 1-2 yıllık olsun zaten yönetimin de ömrü o kadar olacak gibi duruyor