• 1
  amerika birleşik devletleri'nin bugün itibariyle görevine başlayacak olan 45. başkanı. new york military academy formasıyla üniversiteler arası seviyede bir sezon top koşturmuşluğu vardır, bu sebeple futbola yakındır. geçtiğimiz aylarda arsène wenger hakkında "siktirsin gitsin" temalı bir konuşma yapmıştır. 1991-1992 sezonunda katıldığı ibretlik bir ingiltere lig kupası kura çekimi şuradan izlenebilir:

  https://youtu.be/RRMJ3ftUtnw?t=32s
 • 3
  özet geçmek gerekirse,
  3 kolej basketbolu oyuncusu çin'de hırsızlıktan tutuklanmış. bu ay başında.
  basketçilerden birinin babası sanırım ünlü bir koç. 'çok da önemli bir şey değil canım abartmayın' demiş.
  bu adama demişler ki, bir daha bu olayla ilgili yorum yapma.
  ve trump çin devlet başkanı şi'den bu olayla ilgili yardım ister. burada basketçilerden knuckleheads, 'şapşallar', 'gerizekalılar' olarak bahseder.
  ve oyuncuların çin'den ayrılmalarına izin verilir.
  trump der ki 'ben olmasan 10 yıl hapiste yatacaklardı. benden özür dileyecekler mi acaba???'
  oyuncular basın toplantısında trump'a teşekkür eder.
  baba koç, trump'ın bu işte yardımcı olduğunu sanmıyorum der. 'kim yardım etmiş? herkes o yardım etti gibi göstermeye çalışıyor ama öyle bir şey yok!'
  vee trump tweetler; keşke oyuncuları orada hapiste bıraksaydım. çok kaba bir hareketti bu, çin'de hırsızlığın çok büyük bir suç olduğunu bilmiyorlar.'
  baba koç bu arada devamlı tv'de boy gösterir yorumlar yapar olayla ilgili. cnn'de teşekkür etmeyi redderer trump'a.
  olay hala devam ediyor. koç en son benim bu olayda trump'tan daha çok yardımım dokundu demiş. bakalım neler olacak.
 • 4
  davet ettigi clemson universitesi * amerikan futbol takimina aksam yemegi olarak beyaz sarayda mcdonald's, burger king, ve wendy's ikram etmis abd baskani. bu ikramin sebebini de bir suredir meclisteki kriz ve hukumetin gecici olarak kapanmasi sonucu beyaz sarayda yeterli asci bulunmamasina baglamis.

  clemson universitesi gectigimiz hafta alabama'ya karsi universiteler arasi amerikan futbolunda galip gelip, ulusal sampiyon olmustu.

  ilgili haber icin

  https://www.bbc.com/...erler-dunya-46872594

  bu biraz suna benzemis; misal biz basketbolda sampiyon olmusuz ve rte bizi sarayina aksam yemegine davet etmis; dolarin yuksekligini bahane edip basketbolcularimiza durum-ayran ikram etmis.