• 76
  burada çok fazla yorumcu için izlemeye tahammül edemediğini söyleyen yazar gördüm. emre bol, turgay demir gibi. ben hep “sevmezsin, nefret edersin anlarım da, tahammül edememek nasıl oluyor?” diye düşünürdüm.

  işte bu kadın bana o duyguyu yaşattı. resmen dinlemeye görmeye tahammül edemiyorum. televizyonda gördüğüm anda kanalı değiştiriyorum. bir insan bu kadar bilgisiz olup nasıl bu kadar kendinden emin konuşur aklım almıyor.
 • 78
  son 10 yıldir, yayıncı kuruluş dahil tüm kanalların futbol programları, göze kulağa daha hoş gelmesi açısından bayan spiker ve spor yorumcusu istihdam etmekteler. ilk sahne aldığı yıl, acemiliği her halinden belli olan bayan spikerler ve yorumcular zamanla kendilerini geliştirdiler. hatta daha önce yarışma programı sunan hande sarıoğlunu, fatih altaylı ve emin çağlar ile birlikte görev aldığı programda, hiç beklemediğim kadar çok hazır ve bilgili buldum. fakat didem dilmen hiçbir şekilde izleyici kendine çekemiyor, ve izleyiciye hiçbir katkı sağlamayan çok sığ ve düz yorumlar yapıyor. buna ragmen hala programlarda görev almasını açıkçası anlayabilmiş değilim.
 • 80
  dayımın iş yerinde sürekli açık olan aspor'da kendisini bir kere izleme gafletinde bulundum. çok net söylüyorum hayatımda bu kadar ruhumu emen , canımı sıkan , tadımı kaçıran bir etkinlikte bulunmadım.

  yahu reyting odaklı çalışan televizyon sektöründe ve hele ki bu futbol ağırlıklı bir kanalsa didem dilmen bize ne vaad edebilir?
  ne bir mimik , ne bir işve ne bir cilve. sanki futbol programı izlemedim de ölü evine taziyeye geldim. navigasyon cihazında konuşan kadın kendisinden daha eğlencelidir.

  ben senin blog yazarlarından aşırdığın ezber , klişe cümleleri , vasat futbolcu hikayelerini , değersiz anekdotlarını dinlemek zorunda mıyım ? değilim tabi. o yüzden aspor'u hayatımdan çıkardım. size de tavsiye ederim.

  ama bi merve toy , bi valderrama saçlı ceyda , bi deniz satar. işte bunlar satar. bunlar erkek ağırlıklı izleyici kitlesini çeker. şahsen bu 3'ü hiç konuşmasalar sadece bana baksalar karşılarında 2 rakı deviririm. net.
 • 82
  çalışma şekli diğer aspor, trtspor ve beinsport yorumcularından farklı değildir. levent tüzemen, erman toroğlu, ilgaz çınar gibi bir kaçı dışında tamamı şöyle çalışır;

  1: açılış, saygı töreni, istiklal marşı.

  2: konu veya futbolcu başlıkları moderatör tarafından belirlenir, mesaj olarak atılır,

  3: dış basın, sosyal medya ve google arşivi taranır,

  4: “kampamge kumpanga” transferi hakkında soru sorulduğunda önündeki tabletten “kampamge kumpanga sezona sol bek olarak başladı, hocası çükettino onu sol açıkta denedi ve verimi arttı, u 14 milli takımından beridir de stoper oynuyor” gibi muhteşem yorumlar yapılır, twitter’dan “x abiye/ablaya sorar mısınız cagne gidecek mi, falcao gelecek mi” tarzı kazık sorular cevaplanır.

  5: program sonunda etiler kolpakie kafede paralar ezilir, 90’ların manchester’i ile 80’lerin liverpool’u karşılaştırılır, mehmet ayan da gelirse sohbette mutlaka italya milli takımının 82 kadrosu ezbere sayılır.

  6: yatmadan önce ve sçarken sözlükler, bloglar, youtube’lar karıştırılır ve kazanılan para için tanrı’ya şükredilir.

  7: teşekkürler, kapanış.