• 1
  ikili mücadelerde eksik kalan ikilidir. her iki oyuncu da fiziki güç olarak dezavantajlara sahiptir ve ikisi beraber oynadığı zaman bu sıkıntı ayyuka çıkmaktadır.

  ancak çabuk olmalarından dolayı bu açıklarını bir nebze kapatabilmektedirler. güç problemini hallettikleri takdirde uzun yıllar bu ikili armamızı taşıyacaktır.

  zorunlu olan durumlar hariç; bu sene ikisinden birisi ujfalusinin yanında yer alacaktır. bu ismin ise semih olacağını düşünüyorum.
 • 2
  bu iki aslanın iyi performans göstermesinden başka çare yoktur.. özellikle şampiyonlar ligi için zira ikisinden birine birşey olduğu takdirde alternatifleri gökhan zandır ( cris midir ne karın ağrısıysa onu saymıyorum, eğer fatih terim istediyse sorun yok diyecekseniz, fatih terim zamanında sergio almaguer'i de istemişti )
 • 4
  bu sene iyi oynamaları galatasarayın önümüzdeki 3-4 yılı için cok cok önemli olan ikilidir.

  dany onu ilk izlediğim maclarda genel olarak salaş bir tavır içerisindeydi ve zaman zaman mevkiini bırakıp acık verdiriyordu*. ancak son izlediğim 2 eylül 2012 galatasaray bursaspor maçında beklediğimin cok üstünde bir performans sergiledi. cok hızlı ve cok guclu olmasının yanı sıra bu macta bir pozisyon hatası da yapmadı, cok iyiydi.

  semihle ilgili bir şey söylemeye zaten gerek yok ona güvenim tam.

  geriye kalan tek şey uyum. umarım birbirlerini iyi tamamlarlar, önümüzdeki yıllar için güven veren gencecik bir stoper ikilisine sahip oluruz.
 • 5
  ceza alanına yapılan ortalarda ilk müdaheleyi ikisinden birinin mutlaka yapması gereken ikili. 2 eyllül 2012 galatasaray bursaspor maçında en çok bunun sıkıntısını yaşadık. cezaalanına yapılan hemen her ortada müdahele edemedikleri için bir çok karambol yaşandı bu çok tehlikeli bir durum. hele ki şampiyonlar liginde oynuyorsanız çok tehlikeli. karambol pozisyon bırakma gibi bir lüksünüz olamaz orada o an topu tavan asabilecek (bkz: robin van persie), (bkz: wayne rooney) gibi tehlikeli isimlerle mücadele edeceksiniz o yüzden çok daha dikkatli ve ilk müdaheleyi kesinlikle onlar yapmalı tabi kaç maç olur bilemem ama birlikte oynama şansı bulurlarsa..
 • 6
  ilerleyen senelerde takımın ayrılmaz bir parçası olacaklarını umduğum ikili. ancak bu sene ikisinin de şampiyonlar ligi tecrübesini ilk defa yaşayacağını da düşünürsek birinin kulübede oturmasını tercih ederim. bu sene avrupada büyük düşünüyorsak şampiyonlar liginde oynayacak stoperlerden biri mutlaka avrupa tecrübesine sahip olmalıdır. ben bu senelik cris-semih ikilisini tercih ederim.
 • 9
  ayrı ayrı çok iyi oyuncular olamalarına rağmen ikisininde hareketli stoper olması bize sıkıntı yaratabilir. geçen sezon tandemin başarılı olmasının nedeni ujfalusi'nin semih'i piyon gibi kullanıp kendisini geride tutmasıydı. ancak hem dany hemde semih biraz benzer özelliklere sahipler. ancak semih ujfalusi'den kapacağını kapmış. harika bir defans anlayışı var şu anda. semih'in ujfalusi'nin geçen sezon oynadığı rolü oynama ihimali mevcut ama bu durumda ne kadar başarılı olabilir bilemiyorum. kısa vadede iş yapabilir ancak kuvvetli ve hareketli forvetler karşısında bu tandem bize sıkıntı yaşatır.
 • 10
  ikisinin iyi performans göstermeleri biraz olsun birarada oynamalarına ve önlerindeki hamit ve melo'nun formlarını bulmasına ciddi biçimde bağlı olan futbolcu ikilisidir. hamit'in henüz hazır olmayışı ve bunun özgüven eksikliği biçiminde tezahürü ve melo'nun bildiğimiz melo kıvamına henüz gelmeyişi tüm takımı etkiliyor. kanaatim odur ki ikisi oturmaya başladığında dany ve semih ikilisi de daha iyi oynayacak.
 • 17
  sezon başında olmaz dediğim ikiliydi ancak 19 eylül 2012 manchester united galatasaray maçı gösterdi ki yeni defans ikilimizi bu isimlerden kurmalıyız ve onların uyumu üzerine çalışmalıyız. dany'nin pozisyonunu kaybetmek, savruk oynamak, bazen semih'in toplarına atlamak, defanstan çıkarken topu ayağında çok tutmak gibi sıkıntıları var. ancak bunların hiç biri giderilemeyecek problemler değil aksine ikisinin birlikte daha sık oynamasıyla, uyum yakalamasıyla kolayca aşılacak durumlar. cris de bir yandan onlara tecrübesiyle destek olsun bir yandan da onları yedeklesin.
 • 18
  19 eylül 2012 manchester united galatasaray maçı'nda bu ikiliyle ilgili bir tek ben mi sıkıntıya girdim anlamadım.

  bakın semih ve dany iyi ve gelecek vaadeden oyuncular. özellikle semih'in bu soğukkanlılıkla uzun yıllar takımımızda değişilmez adam olacağını da düşünüyorum. fakat dünkü maçta inanılmaz uyumsuzdular. mesela ikinci yarıda bir adama ikisi birden bastı ve arkada inanılmaz bir boşluk oluştu ve manu'lu oyuncu muslera ile karşı karşıya kaldı. bu sadece bahsettiğim bir pozisyon. kesinlikle çok riskli oynuyorlar. iyiniyetle adam kovalayıp basmaya çalışıyorlar ama yerlerini kaybedip defansın boşluklar vermesine neden oluyorlar.

  manu'ya baktığımızda adamlar sakin. saldırıp boşluk vermiyorlar. başarılı bir alan savunması. biz habire top çeviriyoruz ama boşluk bulamıyoruz. dediğim gibi ben çok ümitlenmedim defansımızdan. bence bu takıma defans yapmayı bilen bir taktisyen gerekiyor. tüm defans oyuncularına nerde nasıl oynayacaklarını, nerede hamle yapıp nerede bekleyeceklerini öğretebilecek, defansif bir sistem oluşturabilecek dünyaca ünlü eski bir defans oyuncusu çok iyi olurdu. çünkü elit takım olmamızın yapacağımız defans anlayışına bağlı olduğunu düşünüyorum. alanları kapatmamız lazım, rakibin boş alan bulmakta zorlanması lazım. şu an öyle olmaktan uzağız. çok boşluk veriyoruz. bu maçta 4 gol yeseydik şaşırır mıydınız?
 • 19
  bu ikilinin yan yana oynaması pek verimli olmayacaktır çünkü ikisi de hemen hemen benzer özelliklere sahip oyuncular yani atletik, kora kor mücadele eden, ilk müdahalelerde genelde başarılılar ama kalbur üstü takımların hızlı ve değişken hücum organizasyonlarında pozisyon almayı pek beceremiyorlar , defansif anlamda oyunu pek okuyamıyorlar . bu anlamda bir tecrübe eksikliği yaşanıyor açık şekilde. bu ikiliden birine özellikle şampiyonlar ligi maçlarında mutlaka cris eşlik etmeli.
 • 21
  " bana göre " önümüzdeki en az 8 seneyi kurtardığımız ikilidir defans hattındaki. tamam adam kaçırdılar; fakat bahsettiğimiz adam kaçırma olayını yine " bana göre " dünyada en iyi yapan ilk 3 takım arasına girebilecek bir takıma karşı yaptılar, o da yine " bana göre " net bir şekilde bir kere hernandez ki onun şutunu dany kesti, evra' yı kaçırdılar o pozisyonuda sağolsun muslera kornere çeldi ki açı bana göre de dardı leobeast' ın da dediği gibi.

  inşallah bu ikiliden birini transfer, sakatlık* gibi sebeplerden dolayı kaybetmeyiz diyorum en son olarak.
 • 23
  bak ne dediğimin farkında olarak söylüyorum iyi oku;

  dünyanın en hızlı stoper ikililerinden biridir bu gençler, hani birini sol diğerini sağ açığa koysan sırıtmaz, o derece yani, zaten ben imparator'un yerinde olsam, dany'yi ufak ufak sol-bekte denerim, bakarsın yardırır. tek eksikleri tecrübe ile giderilebilecek zamanlama ve ilk müdahele hataları, arada halısaha da hareketi yedikten sonra deli gibi sağa sola basan gaza stoper misali alan boşaltıp eleman kovalıyorlar, bu eksikliklerini yerine getirdiklerinde seyreyle cümbüşü, ofsaytın bozulsa dahi yetişebilen adamlar bunlar, elimizde tutarsak ve allah muhafaza sakatlık filan olmazsa rahat 6-7 sene sırtımızı dayayacağız bu gençlere,

  not: danny 26 yaşında ne genci demeyin, yaşıtım eleman, kalbinizi kırarım. çok genç dany !!