• eğer gerçekten galatasaray kültürüne sahipse 11 mart 2012 galatasaray fenerbahçe kadın basketbol maçı kupa töreninden sonra basın toplantısında istifasını açıklar. o zaman bizden en azından bir helal olsun alır.

  - augustus'la problemi vardı; daha iyisini getireceğim diye gönderdi. ki o augustus bizden gidip wnba finallerinin mvp'si oldu.
  - sezon başında dünyanın en iyi kadın basketbolcusu olarak kabul edilen diana taurasi'yi istemedi. şimdi ise dee ile problemi var. oyundan çıkarken eline bile vurmuyor hocanın dee. böylelikle dee'den tam performans alamıyoruz. demek ki mental sorunları var hocanın takım yönetimi konusunda.
  - en önemli konu; yerli oyuncuların özgüvenlerini tamamen tüketti. yerli oyuncular artık kafasını kaldırıp potaya bile bakamıyor. takımın tüm hücum gücünü yabancılar üzerine kurup yerlilere sadece savunma yaptırıyor. ki zaten yerlilere söylediği de bu; "- siz sadece savunma yapın"... sonuç top yerlilerin elinde kaldığı zaman bir maçta iki kere airball noktasına geldi artık.
  - yerli oyuncuların yetersizliğine rağmen elinde inanılmaz bir kadro kalitesi var. yerli oyunculardan az biraz verim alsa bu takım uçup gidecek ama bunun için geliştirdiği hiçbir şey yok. dahası yerli oyuncular bile eskiyi aratır hale geldiler.
  - lig'e hiç gelmiyorum bile. yine final serisi için saha avantajını fener'e verdik. fener sezon içinde saçma sapan 3 tane maç kaybetmişken, sen rakibine 2 maçı da kaybederek saha avantajını yine rakibine veriyorsun.
  - ceyhun hoca ne yazık ki sadece teknik olarak yetersiz değil. kendisinin takım yönetimi konusunda ciddi sıkıntıları var.
  - önümüzde lig playoff'u ve fiba kadınlar avrupa ligi sekizli finali var. bizim elimizde ise kaliteli yabancı yıldızlarımız dışında hiçbir kozumuz yok. kim takım olduğumuzu iddia edebilir ki?

  20 gün gibi bir süre var. ceyhun hoca istifa ederse, belki yeni hocayla beraber değişik bir hava yakalayarak euroleague'de final oynayabilir, ligte de şampiyon olabiliriz.

  benim ceyhun hoca'yla başarılı olabileceğimize dair inancım kalmadı artık ne yazık ki.
 • euroleague şampiyonu olan galatasaray takımının temellerini atan büyük hoca.

  fenerbahçe'nin bu seneki travmayı atlatıp üst üste euroleague şampiyonlukları kazanmasını sağlayabilecek tek isim.

  aziz yıldırım'ın 16 yıllık fenerbahçe başkanlığının en akıllı iki hamlesinden biri. diğeri tartışmasız bir şekilde zico çapsızını göndermesi ve yerine aragones gibi bir avrupa şampiyonunu getirmesiydi. bu hamlesiyle bir kere daha spordan ne kadar iyi anlayan biri olduğunu gösterdi atatürkçülüğün son kalesi aziz başkan. bizim ünal başkan ise spordan anlamadığını bu büyük efsaneyi takımdan gönderdiği gün göstermişti.

  şimdiden hayırlı olsun suyun karşı yakasına.

  (bkz: beyler bokunuzu yiyim çaktırmayın)
 • ışıl alben
  yasemen saylar
  ayşe cora
  ilayda tokmak
  diana taurasi
  ticha penicheiro
  epiphanny prince
  sariye kumral
  egle sulciute
  gülşah gümüşay
  şaziye ivegin
  alba torrens
  bahar çağlar
  melisa can (michelle campbell)
  tina charles
  sylvia fowles
  ivanka matiç
  melek bilge

  şu kadroyla kupa kaldıramamış adamı eleştirmek için basketbol terminolojisi kullanmaya gerek yok, illa kullanılacaksa o sezon ki neredeyse bütün maçları izlemiş biri olarak maç maç analizini yaparız derimde ortada analiz yapılacak bir durum yok, koca sezonu bir tek set hücumu oynayamadan bitirmiştik..
 • sende birazcık utanma olsa bırak istifayı falan geçtim, "taraftarın istifa tepkisine ne diyorsunuz" sorusuna ukalaca galatasaray'ın arkasına sığınıp, "onlar üzerinde galatasaray arması olan birisine bunları yapıyorlarsa bla bla bla.." diye cevap vermek yerine, "başarısızız, haklılar" derdin.. bir yanda olympiakos maçı sonrası bir peri masalı sonucunda bile "onları üzdüysek özür dileriz" diyen koç, bir yanda sen.. ne diyeyim sen de haklısın aslında, taraftar her şeyi görüyor..
 • 27 şubat tarihinde şubat maaşıyla ilgili bir entryim mevcuttu. bugün günlerden 28 mart. hadi yine iyisin hoca, mart maaşı da cepte.

  ulan şu şirkette aslan gibi işimi yapıyorum, emek veriyorum ama düşünüyorum ulan işsiz kalmayalım ne güzel işimiz var diyorum, biraz daha asılıyorum.

  diğer yandan düşünüyorum, kadınlar final 8 kombinesine verdiğim 42 liradan acaba ceyhun bey'in cebine 1 kuruş düşecekse ellerim kırılsaydı da almasaydım o biletleri diyorum. bir de utanmadan galatasaray taraftarlığı dersi veriyor.

  tanım: hak etmeden para kazanan insan.
 • “dışardaki insanlar beni eleştirebilirler, tepki verebilirler. bu benim için çok önemli değil. seyircimizin verdiği tepkiye gelince, onlar bizim içimizden insanlar. zaman zaman üzülüyorum ama içimizden insanların verdiği tepki beni pek fazla yıpratmaz”

  içeriden gelen eleştirile rde, dışarıdan gelen eleştiriler de, hiçbir eleştiri etkilemiyor adamı. napsak, övsek mi, sövsek mi gitmesi için?
 • öncelikle belirtmeliyim ki kendisi hakkında negatif görüşlerim bu sezon içinde oluşmadı. her ne kadar sözlüğe yazmasam da ceyhun yıldızoğlu'nun bu takımın koçu olacak seviyede olmadığı fikrini geçen seneden beridir taşıyorum. bu yüzden uzun süredir yazmak istediğim ceyhun yıldızoğlu eleştirisini geçen sezondan başlayarak yapmak istiyorum.

  2010-2011 sezonuna başlarken her şey fenerbahçe lehineydi. doğruya doğru burada ceyhun hoca'nın hakkını yememek lazım. ezeli rakip, kadın basketbolunda dünyanın en iyisi olarak kabul edilen taurasi'yi ve sevgilisi olduğu söylenen penny taylor'u alarak zaten oturmuş ve kaliteli yerlilere sahip olan kadrosunu iyice güçlendirmişti. ancak bu durum çok da uzun sürmeyecekti. galatasaray'ın istediği şartlar yavaş yavaş oluşmaya başladı. diana taurasi'nin doping skandalı sonrası penny taylor'u da alarak ülkesine dönmesi fenerbahçe adına çok büyük kayıp oldu. fenerbahçe her ne kadar taurasi'nin yerine angel'i getirse de galatasaray bu hamleye tamika catchings ile cevap verdi. durumu eşitleyen ve hatta rüzgarı tersine çeviren galatasaray, aldığı gazla ligde feneri yenerek liderliği aldı ve türkiye kupasının da sahibi oldu. ancak play off serisinde ceyhun yıldızoğlu faktörü kendisini gösterdi ve saha avantajını elinde bulunduran galatasaray bu avantajı kullanamadı.

  caferağa'daki son maçta takım öndeyken fenerli horakova'nın son salisede bariz şekilde steps yaparak attığı basketle maç uzatmaya gitti ve bu moral bozukluğuyla maçı dolayısıyla şampiyonluğu kaybettik. maç sonunda gstv'nin hocaya steps pozisyonunu sorması ve hocanın verdiği ''bunlar hakkında konuşmak istemiyorum'' sözü zaten kendisinin nasıl birisi olduğunu yeterince ortaya koymuştu. taraftar olarak sakin kaldık ve yine de dedik ki ''fowles tek kalıyordu, yerliler yeterli katkıyı veremedi, hakemler önümüzü kesti vs.''

  yeni sezona yani 2011-2012 sezonuna başlarken büyük bir transfer bombası patlattık. taurasi'yi alarak hem fenere psikolojik olarak darbe vurduk hem de dünyanın en iyi kadın basketbolcusunu takıma kattık. ayrıca fowles'ın yalnız kalmaması için tina charles'ı aldık. bu da yetmedi ve wnba'nin en iyi oyun kurucularından biri olan epiphanny prince'i de kadroya kattık. artık her şey hazırdı. o sene bu seneydi. ilk olarak cumhurbaşkanlığı kupasını alarak işe başladık. hatırlayacağınız üzere son derece rahat bir oyunla feneri yenip sezonu kupayla açtık.

  ancak ceyhun yıldızoğlu boş durmadı. fenerle yaptığımız ilk lig maçında farklı kaybettik daha sonra ceyhan belediye'ye de leş bir şekilde kaybederek ligdeki avantajımızı kaybettik. ayrıca euroleague'de oynadığımız tüm kritik maçları da kaybettik. ros casares ve ekaterinburg gibi takımlara gücümüz yetmedi.

  yeni yıla girdiğimizde durum değişmedi. ev sahibi olduğumuz euroleague final 8'de elendik. ligde fenerbahçe'ye yine kaybettik. arada dandirikten bir türkiye kupası alsak da play offlarda yine aynı terane oldu ve gölge adam ceyhun yıldızoğlu sayesinde şampiyonluğu fenere hediye ettik.

  çok merak ediyorum acaba hocanın savunucularının bahanesi bu sefer ne olacak? abdliler takımı sabote ettiler mi diyecekler. hocanın istediği transferler yapılmadı mı diyecekler. gerçi hocanın yaptığı transferlerden de ne kadar verim aldığı ortada. penicheiro, suilcute, matic vs...

  artık bunca şeyden sonra ceyhun yıldızoğlu için ne denir bilemiyorum. yeteneksizmi dersiniz art niyetlimi dersiniz bilemem ama bildiğim tek bir şey var o da ceyhun hoca istifa falan etmeyecek. gül gibi tazminatı bırakıp asla gitmez. yönetim de salak değil ve bizim gördüğümüz her şeyi görüyor. görüyor fakat büyük ihtimalle tazminat ödememek adına hocaya dokunmuyor diye düşünüyorum.

  edit: tourismo uyardı. alba'yı unuttuk. bu takımın bir de alba torrens'i vardı.
 • dosta korku düşmana güven vermek tabirini literatüre sokmuş olan zat-ı armut. salonları bok eden futbol holiganı türkçemle anlatmak gerekirse; kadın basketbol değil de futbol takımının hocası olsa idi florya'yı basmayı geçtim, doğrudan bir maç sonunda tribünlerin sahaya inip kovalayarak görevinden alacağı türden bir adamdır kendisi.

  ekrem memnun taffarel, marina maljkovic muslera, kendisi de olsa olsa yarım porsiyon volkan kilimci falan...