• 6
  (bkz: #1922583 ), (bkz: #1923116 )

  al burdan yak! niye yapıyosun kardeşim şimdi sen bunu. herkesin canı yanmış, milletin siniri tepesinde şu girilerine bak. belli bir kesime laf attın şimdi onlar da sana uzun uzun cvp yazıp ortalık toz duman mı olsun? yahu bi sabırlı olun arkadaş neyi savunacaksanız savunun umrumda değil de şöyle bir günde bari kutuplaşma, çatışma çıkarmayın.
 • 7
  (bkz: #1922583)

  girdiği entry ile nasıl bir kafa yapısı olduğunu göstermiş yazar. neymiş terör örgütü en büyük kayıplarını yaşıyormuş. adama derler eyvallah yaşıyorda senden giden canlar türkiye tarihinin en fazla noktasına geldi. her gün şehir haberi her ay bombalama var bunlara ne dicen. 8 ayda 300e yakın asker olarak şehit vermişsin. yiten bombalı saldırılarda ki canları saymıyorum. hepsini geçtim hükümet şöyle iyi böyle iyi. hükümet demedi mi çözüm sürecinde yollara bomba yerleştirmişler 10 ton 20 ton bomba girdi ülkeye. bunları bilen hükümet 800 900 operasyondan niye 6sına izin verdi. 2-3 yıllık yolların altından bomba çıkıyor bunları görmüyorlar mı ?

  kısaca bir yeri suçsuz göstermeye çalışabilirsin fakat mantıklı salla. 4-5tane şehrine hala halk giremiyor adam gelmiş en büyük kayıp diyor. sen kaç kere gördün 1 şehrinde 90 gün savaşı ? yemin ediyorum şöyle hiç okumadan bilmeden kafadan şu kadar öldürdük diyenleri göndericeksin savaşsınlar diye. amk paşam sanki rank maçı yapıyor ben 100 kere öldürdüm sen 10 kere diyor. git başka yerde yalakalık yapın.
 • 9
  (bkz: #1922583)

  muhtemelen ikinci dünya savaşı için sevinen yazardır. neticede faşist bir yönetim tarihin en büyük kayıplarını yaşadı değil mi? peki ya savaş sırasında ölen milyonlarca masum insan ne olacak?

  düşündüm de, ne diyorum ben yahu? totaliter, faşist bir yönetimin kayıplarına üzüleceğini de nereden çıkardım acaba? insan haklarının, basın özgürlüğünün ve güvenliğin en alt seviyeye indirildiği bir yönetimi destekleyen bir yazar kendisi. akp türkiyesi ile nazi almanyası'nın ortak özellikleri de bunlar değil mi zaten?
 • 10
  türk-kürt kalıcı barışını savunan yazardır. burada pkk terör örgütü'nün yaşadığı kayıpla ikinci dünya savaşı arasında bağ kuran yazarlarla muhatap oluyor. kardeşim, iyi dileklerle konuşuyorum. barış gelsin diyorum. her şeyi fesada yormaya ve saçma sapan sözcü gazetesi safsatalarıyla gelmeye gerek yok. bir kere 1999 yılında koalisyon hükümeti iktidardaydı, abdullah öcalan'ı sanki bir şeymiş gibi batının yardımıyla türkiye'ye getirdiler, sonra gene batının baskılarına maruz kalarak idam edemediler. açılım sürecinde pkk'lılar habur sınır kapısından geçti, evet. bir yöntem hatası oldu bitti gitti. şu an pkk tarihinin en büyük kayıplarıyla karşı karşıya.

  http://www.sabah.com.tr/...-agir-kayiplar-verdi

  http://www.sabah.com.tr/...2/07/pkkya-dev-darbe

  http://www.sabah.com.tr/...kayip-bakan-acikladi

  bunlar yalan haberler ya da şişirme haberler değil. sadece halk tv ve imc tv izleyenler bunları anlayamaz. ya da işlerine gelmez. siz türk-kürt barışının gelmesini mi istiyorsunuz, yoksa sekülerlik uğruna pkk'nın müttefiki mi olmak istiyorsunuz. asıl soru budur. herkese iyi geceler.
 • 11
  türk askeri ve iç siyasi tarihinin belki de en büyük fakat bağıra bağıra gelen taktik ve stratejik hatalarından birini basit ve "bitmiş gitmiş" bir "yöntem hatası" olarak değerlendirmesi yorumuna bir yazar olarak şahsen katılmadığım kardeşimiz. pkk'ya tarihinin en ağır kayıpları madem verilecekti, neden "açılım süreci" adı altında onca taviz verildi ve pkk'nın kene gibi o bölgeye yapışmasına göz yumuldu? bu öngörü ve vizyon eksikliği gerçekten bu kadar hesap edilemeyecek düzeyde mi şaşırtıcı oldu? bunlar önemli sorular ama cevap aramıyorum elbette...

  bu kadar kolay sümen altı edilecek yanlışlar değildi sadece, şu an da bunların bedeli misliyle ödeniyor. kendisi fikirlerini değiştirecek yönde bir eğilim göstermiyor, zaten amacım da bu değil, sadece ben de bu vesileyle fikrimi belirtmek istedim.
 • 12
  sekülerlikle kafayı bozmuş. nasıl bir derdi varsa her konuyu bir şekilde oraya bağlamayı başarıyor. bir de insanların haber aldıkları kaynakları eleştirmeye çalışırken argümanlarını sabah isimli iktidar borozanıyla desteklemiş, kendi kendisiyle 3 cümle içinde çelişmeyi başarmış. dün de patlamadan hemen sonra burda hükümeti aklamaya çalışıyordu. sekülerlikle pkk'yı bir falan tutmaya çalışarak dolaylı yoldan gene aklınca cehape zihniyetine falan bağlıyor bir de. diyecek bir şey yok, sizin gibiler insana acısını yaşamaya bile fırsat vermiyor.
 • 13
  malum entrylerinden anladığım kadarıyla habur rezaletini ve rezaletin gerçekleştiği mahalde teröristlerin talebiyle kurulan seyyar mahkemeleri çabuk unutan yazar kardeşimiz.

  geçmişi unutmayalım ki bugünü, yarını doğru yorumlayabilelim. birileri bugün kötü dediğine dün iyi demişse bunu iyice düşünmek lazım. bu sadece terör meselesiyle alakalı da değil. iflas etmiş dış politika, can çekişen ekonomi ve ülkenin yaşadığı tüm diğer sorunlar için geçerli. ülkemizin içinde bulunduğu durumu anlayabilmek için kimler geçmişte ne demişler, ne yapmışlar ve bunların bugüne yansıması nedir, bugün ne diyorlar gibi soruları göz ardı etmemek lazım.
 • 16
  incirlikten kalkan uçağın filistini vurmasına, israil konsolosluğu önünde eylem yapan saf arkadaşlardan yalnızca birisi. incirlik amerikanın sınırları içinde, sen de slovenya vatandaşısın. çok belli güzel kardeşim. aynen katılıyorum, sabah gazetesi, halifeliğimizi yazdı, dünyayı dize getirdik fakat başkentimizde bomba patlıyor. yine de sorumlular hükümet içinde değil. aynı hükümet dünyaya hükmediyor. aynen kardeşim aynen. bırakalım dünyasında mutlu mesut yaşasın, milyonlarcası gibi.
 • 19
  (bkz: #1922583)

  doğru laflar etmiş. kendisine bu kadar çok tepki gelmesinin nedeni de belli. kendi siyasi fikirlerine uygun bır pozisyona sokmak istiyorlar terör olaylarını. gezi yaptı tutmadı onu yaptı tutmadı paralele yanaştı olmadı e napacak mecbur başka yerden vuracak. arada yok ben böyle düşünmüyorum diyene de pat küt giriyorlar. sorsan düşünce özgürlüğü çok önemli, bunalıyoruz, yaşamımız kısıtlanıyor derler. kim kimi kısıtlıyor acaba?

  yandaş medya, yandaş medya yahu ne kadar hükümete yakın kanal varsa bir o kadar da muhalefete yakın kanal var. muhalefet etmek her olayda hükümete bel altı vurmak değildir. terör olaylarında ülkenin birlik olması gerekirken daha da ayrılık yaşıyoruz. iç siyasette farkılıklar olur ama dış siyasette beraber hareket edilmesi gerekir. ha bunu da kıçımdan uydurmuyorum bunu zamanında söyleyen dönemin chp genel başkanıdır. bilen bilir.

  ayrıca şunu eksik söylemiş onu da ben tamamlayayım, ülkemi çok seviyorum, hırsızlık yolsuzluk bitsin deyip pkk ya sarıldınız. hdp barajı geçsin diye kıçınızı yırttınız. atatürkçüyüm deyip terör örgütlerinin maşalarına oy toplayan insanlar olup çıktınız. bu hainliği yapıp hiç kendinizde sorumluluk hissetmeden bütün suçu hükümete attınız. atatürk'ü o kirli ağzınıza almayın. ülkede herşeyden önce devletin bekası önemlidir. devlet olmadan millet yaşayamaz. cumhuriyet kurulmadan önce atatürk'ün çatıştığı mandacılar gibisiniz ve bunun farkında değilsiniz. elbette hükümetin yanlışları var. konu terörle ilgili olduğu için diğer olaylara girmeyeceğim ancak ihmaller, istihbari ve güvenlik eksiklikleri var. yapılacak çok şey var ama öncelikle terör konusunda chp akp mhp nin birlik olup bu işi çözmesi gerekiyor. chp ben bu işe girmem, bütün suç sizin deyip geri planda kalırsa tarihi bir hata yapar.

  not : yazdığım metinde, bu olaylardan dolayı içi yanan, milletini vatanını seven, işid pkk ypg ne kadar terör örgütü ve uzantısı varsa onlara sempati beslemeyen, karşısında duran bütün insanları tenzih ederim. bu yazının gittiği yer bellidir.
 • 20
  (bkz: #1952832)

  buna başlık altı yazmazsam olmaz işte. hükümete destek verdiği için bombalanması normal değil. hükümetin suriye politikasına %65 ile onay verdikleri için bombalandılar. normal olup olmaması değil mevzu, neden sonuç. muhalefet alsaymış kilis'i. alamadı işte istikrar var bölgede. yakınlarımız bunların metropollere silah taşırken görmezden geldiği pkk yüzünden ankara'da bir otobüs durağında patlayabilir, bizim vatan toprağıyla işimiz yokmuş. istiklal'de bunların silah gönderdiği, beslediği örgüt bomba patlatınca bir tanıdığımıza bir şey oldu mu diye telefona sarılıyoruz. he amk işimiz yok vatan toprağında, ben şatomda oturuyorum bütün gün.

  bunlara takılmayıp o kürtçe konuşmuş, o kürtçe dövme yaptırmış; onlara takılırsınız. "çocuklar öldürülmesin" pankartını teröre destek falan sayarsınız. iki yüzlüsünüz kardeşim.
 • 23
  görüşlerine saygı duyulmayan yazar. herkes aynı şeyi düşünmek zorunda değil. bunu yazın kafanıza. bu yüzden sizin ideolojinizin temsilcileri 1. olamıyor. sıra size de gelmiyor. bu kıskançlığınız, hasetliğiniz sizi yakıyor haberiniz yok. bırakın konuşsun yahu. siz yazıyorsunuz manas destanı gibi entry'ler. o da yazsın bırakın.

  not: mevcut iktidardan 2011'den itibaren desteğini çekmiş sıradan bir vatandaş.

  şu türküyü de bırakayım buraya; https://www.youtube.com/watch?v=5P8tc4nko00
 • 24
  görüşlerine saygı duyulmayan yazar. çünkü herkes aynı şeyi düşünmek zorunda değil. benim ideolojimin temsilcilerinin birinci* olamamasının ise bu konuyla bir alakası yok. adamın konuşmasını engelleyen de yok zaten. fakat diyorsanız ki "hem desteksiz sallayayım hem de kimse cevap vermesin çünkü linç :(" bu olmaz.

  not: hangi partili olduğum önemsiz.

  şu şarkıyı da bırakayım buraya: https://www.youtube.com/watch?v=9-o0wBZBM9o