• 5
  guldururken dusundurmeyen sakali onermedir.

  bir bakalim;

  federasyon yaninizda,
  pfdk yaninizda,
  medya yaninizda,
  yesil sermaye sirketler yaninizda,
  basbakan bile yaninizda.. burda bir parantez acmak istiyorum. aslantepenin acilisinda basbakan protest edildi diye yeri oynattiniz, "adam size stad verdi siz yuhaladiniz" bile dediniz ki konudan ne kadar uzak oldugunuz buradan belli. basbakan siz dusmeyin diye ulke futbolu yansa da olur diyince iyi de, hakkimizi hakkimiz olan yerde almamizi soyleyince mi tu kaka oldu? ben size ne diyim? bu kadar calisiyor iste beyniniz.

  bu ulkede ilk kez biber gazi kullanilmadi, ilk kez masum insanlarin cani yanmadi. biber gazi igrenc bir seydir iyi bilirim. maruz kalanlara gecmis olsun. hazir biber gazi demisken nerede tanistigimizi da anlatayim. cassio lincoln'u karsilamaya havalimanina gittik ortagimla. kimisi 3 kimisi 5 bin kisi oldugunu soyluyor, ozeti cok kalabalikti. polis minibusunun caminda gorebildik zaten lincoln'u da. daha arac hareket etmeden polis bize dondu ve dagilin dedi. ardindan su anki cumleyi okudugunuz sure kadar bekleyip uzerimizi biber gazi sikti. olay yok, mesale yok, polise saldirmayi birak, itiraz eden bile yok. yedik agzimiza burnumuza bir guzel kacarak donduk.ş

  tum dunya isini gucunu birakti sizin sikimsonik cumhuriyetinize takti kafayi. gercekten baska bir buyuklugunuz var sizin. kendi duunyanizda, kendi ruyanizda mutluluklar. bizim evimizde sampiyonluk kupasini alana kadar ezeli rakibim filan da degilsiniz artik. neyleyim aglak rakibi.
 • 6
  tam bir fenerbahçeli mal beyanı. şimdi hep beraber google'a "cemaat fenerbahçe" yazıp 2 dakika okuyoruz..

  ali şen: "ben kulüp başkanıyken, fetullah gülen hoca'nın vermiş olduğu iftar davetlerine katılmıştım. kendisini dinlemişliğim vardır, çok da güzel şeyler anlatmıştı. o kişilerin, cemaatin, neden fenerbahçe kulübü'nü ele geçirme çabaları olsun?

  hakan bilal kutlualp: “erdoğan siirt’ten milletvekili seçildi biliyorsun. ben de aslen siirtliyim. mazbatasını kendim götürdüm. sayın hayati yazıcı’yla beraber mazbatayı aldık, özel uçakla hemen tayyip bey’e getirdik, böyle bir şerefi allah nasip etti.”

  nihat özdemir: "sol açık" ve “vamos bien” gibi sol görüşlü fenerbahçelilerden oluşan grupların slogan ve pankartlarında akp ve gülen cemaatini eleştirmesi üzerine, nihat özdemir cemaatin gazetesi zaman'a “durumun farkına varır varmaz gerekli işlemleri yaptırdık, fenerbahçe, marjinallerin provokasyon yeri değildir” dedi.

  cihan kamer: cihan kamer, akp’nin ‘altın’ adamı... kamuoyunun başbakan erdoğan’ın altınlarını paraya çeviren adam olarak tanıdığı kamer, bazen danışmanlarının bile ulaşamadığı başbakan erdoğan’ı florya’daki konutunda sık sık ailece ağırlıyor. erdoğan’ın annesi adına rize’de sağlık merkezi kurdu, hemşehrilik beratını aldı. başbakan erdoğan’ın oğlu ve geliniyle atagold’da ortaklığı olduğu ortaya çıkan atasay kuyumculuk’un sahibi iş adamı cihan kamer’in, akp’yle bağlantıları dudak uçuklattı

  ferit şahenk: sayın başbakan’a zaman zaman ziyaretlerimiz oluyor. yabancı ortaklarımız geliyor onlarla birlikte ziyarete gidiyoruz. başbakanımız, ‘taş taş üstüne koyanı, biz omzumuzda taşırız’ der. biz de yaptığımız yatırımların açılışına davet ediyoruz. kendisi de kırmıyor ve geliyor. biz türkiye’de iş yapan her grup kadar yakınız , ne eksiği var ne fazlası. bu işin tabiatı bu. son 8 yıldır türkiye’nin yaptığı aşamaları ve açılımları takdir ediyorum. iktidarla, cemaatle yakın olduğumuz yönünde böyle bir algılama olduğunun ben de farkındayım. ama yapılacak bir şey yok.

  mehmet ali, aydınlar kimdir, konuşup da boşa zaman tüketmeyelim, kulüple ilişkisi yok falan diyeceklerdir. voleybol takımını avrupa şampiyonu yapan parayı bu adam bastırmamış gibi. yine eski başkan ömer çavuşoğlu hakkında da var bişeyler, ama sıkıntı şu ki adamı ciddiye alıp yazmaya değer görmüyorum.

  peki basketboldaki para kaynağı? o da cemaatçi be gülüm, eksik kalır mı.. islamcı sermayenin en büyüğü ülker gurubunun yönetim kurulu başkanı murat ülker
 • 8
  benim anlamadığım bir futbol kulübünü ele geçirmekle bir inanç grubunun nasıl bir fayda sağlayacağıdır. malumunuz ülkemizde dönem dönem suç örtme trendleri vardır. bir dönem atatürk olmuştur, sonrasında bayrağımız, ve en nihayetinde günümüzde cemaat. işleyiş basittir. her haltı yer, sıvamak için "cemaat bizi ele geçiriyor :/" söylemiyle tabanınızı sıcak tutarsınız.

  not: 4-5 sene öncesiydi yanılmıyorsam, taksim de bir banka* soyan hırsız yakalanacağını anlayınca türk bayrağı açmıştı bir anda.
 • 9
  şike soruşturmasından önce de var olan durum. lakin zorla ele geçirmek gibi birşey yok. fenerbahçe tarihi boyunca hep siyasi erkle içli dışlı olmuştur. hatırlarsanız 28 şubat sonrası hem yönetimde hem de kongre üyesi olarak çok sayıda asker kökenli üye alındı klübe. 2002'de akp geldikten sonra da 2005'e doğru bunlar tasfiye edilip cemaat kökenli kişileri ön planda görür olduk fenerbahçe'de.

  yani geçiniz.
 • 11
  --- alıntı ---

  fenerbahçe spor kulübü asbaşkanı şekip mosturoğlu, bir dönem aziz yıldırım'ın avukatlığını yaptığını belirterek, "aziz yıldırım, zekeriya öz'ü daha iyi tanır. yıldırım'ın ev sahipliğini yaptığı 3 maçlık bir futbol organizasyonu yapmıştık, zekeriya öz ve mehmet berk'in de oynadığı. bu maçlarda aykut kocaman ve rıdvan dilmen de oynadı. mehmet berk aynı zamanda fenerbahçe kongre üyesi de oldu" diye konuştu. mahkeme hakimi muharrem ballı'nın, savcı berk'in kongre üyesi olması durumuna ilişkin soruları üzerine mosturoğlu, "yanılmıyorsam mehmet berk, şike soruşturmasından önce kongre üyesi oldu. kendisinin talebi üzerine üyeliğini yaptık. tüzüğümüz gereğince devlet büyükleri, hakim ve savcılar 10 bin türk lirası aidattan muaf tutularak yönetim kurulu kararınca üye olur, berk de öyle oldu. yıldırım, mehmet berk'ten ziyade zekeriya öz ile sık sık telefonda konuşurdu" şeklinde ifade verdi. tanıklardan eski avukat veysi yaşar da savcılar ve yıldırım'ı eskiden beri tanıdığını ifade ederek, "zaman zaman tarafların yemek yiyip sohbet ettiklerini hatta zekeriya öz ile aziz yıldırım'ın beraber kağıt oynadıklarını da bilirim" dedi.

  --- alıntı ---

  mynet.com

  şu olay bir galatasaray başkanına gelse kulübe kayyım mı atanmamıştı, başkanı mı hapse düşmemişti, gelirlerine temlik mi konmamıştı? yapılmayan kalmamıştı anasını satayım.

  https://odatv.com/images/resimler/2_68_.jpg

  ayrıca sorarlarsa galatasaray kongre üyeleriydi dersiniz.

  görüldüğü gibi bayağı bayağı ele geçirilmişlerdir.* artık kim kimi ele geçirmişse.