• 76
  kontra'da ''fenerbahçe'nin bein tepkisi sonuna kadar haklı. bein'in tarafsız oluduğunu düşünmüyorum. ha güntekin onay, metin tekin ve önder özen dışında tabi.'' diyerek beşiktaşlılığını konuşturmuş insan. beşiktaş'lı olmayan herkes taraflı bu tinerciye göre.

  göztepe maçından önce* erol bulut direk güntekin'e salladı. bakalım yine haklı bulacak mısın yandaş efendi.
 • 120
  sosyal medyada ve ekşi sözlükteki paralı beşiktaş troll ordusunun başı olan kişi. sürücü kursu şeysi bülent uslu bunun yamağı falan sayılır.

  yıllar yılı fetö'ye yanlayanlardan biriydi. rüzgar terse dönünce kendini aklamaya çalışan binlerce benzeri gibi o da kurtuluşu birilerine fetö iması yapmakla buldu.

  bunu da gerek ekşi sözlük'te, gerek çeşitli sosyal medya mecralarında kulüp nezaretinde örgütlediği sürü üzerinden galatasaray'a aşağılık imalarda bulunarak yaptı. yapmaktan/yaptırmaktan da hiç vazgeçmedi...

  hala gazeteci ve benzeri ünvanlarla el üstünde tutulması bu ülkenin ve adalet sisteminin ayıbıdır.
 • 32
  zamanında fetö'nün kucağına oturup devran dönünce kendini aklama peşine düşen her karakter yoksunu gibi birilerine fetöcü damgası vurarak kendini aklamaya çalışan bir organizma çeşidi.

  15 temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrası ne yazık ki böyle bir kalabalık var artık ülkede. evde, okulda, işte, sokakta, market kuyruğunda, stadyumda, internette; kısacası heryerdeler. zamanında ülkedeki siyasal islam fetö ile omuz omuza yükselirken bu ılık arkadaş gibi onbinlerce karaktersiz ve çıkarcı insan bunların nimetlerinden bir şekile faydalanmıştı. kimisi bedava yurt, kimisi bedava yemek, kimisi bir kadro, kimisi bir gazete köşesi karşılığında kişiliklerini satmıştı. karşılıklı çıkar ilişkisinin gereği olarak üzerlerine düşen rolü gık çıkarmadan oynuyorlardı...

  15 temmuz 2016 gecesi harbi savaş baltaları ortaya çıkıp ümmet birbirine silah, top, tank hatta uçak çekince iki tarafa da dahil olamayacak kadar kişilik yoksunu olan bu onbinleri haklı bir korku aldı. yıllarca omuz omuza yükselen, beraber yürüdük biz bu yollarda diyen kesimlerin birbirine karşı döktüğü öfke ve şiddet sonrası foyaları ortaya çıkarsa kendi başlarına neler gelebileceğini düşündükçe korkudan kafayı yedi hepsi...

  son 2 yılda uçuk kaçık, siyasal islam ürünü beyanat veren hatta mecliste bir şekilde olay çıkaran vekillere, siyasilere, bürokratlara falan bir bakın. istisnasız hepsinin "muhterem hoca efendi" ile çekilmiş bir fotoğrafı falan vardır. bu göt korkusunu atlatabilmenin yegane yolu da gündemi bir şekilde değiştirerek rüzgarın estiği yöne bağlılıklarını göstermeleridir. gidip başka milletvekillerine sataşan vekillerin, saçma sapan icraatlar yapan belediye başkanlarının, akla hayale gelmeyecek vaaz veren diyanet adamlarının ortak noktası biryerlerde var olan "el etek öpme" fotoğraflarının ortaya saçılma ihtimalidir...

  bu durumun basın-yayın alanındaki yansımalarından biri de bu zavallı arkadaştır işte. her ne kadar kartvizitinde gazeteci yazsa da yıllar yılı fetönün götünü yalayarak, tetikçiliğini yaparak ulusal basının tirajlı gazetelerinden birinde köşe yazarlığı yapabilmiş bir parazittir kendisi aslında. 17-25 aralık sürecinde fetö himayesindeki televizyon kanallarında tescilli fetöcülerle yaptıkları yayınlar hala akıllarda... beşiktaş jimnastik kuübünde medya sorumlusu gibi bir görevi de var sanırım.

  2016 sonrası kendi götünü kurtarıp aklanabilmek adına yırtınıyordu. şu sıralar ekşi sözlükteki meczup beşiktaşlı itleri besleyip örgüteyip her başlıkta organize şekilde galatasaray-fetö muhabbeti döndürtüyormuş. kendisi gibi karaktersiz ve omurgasız bir adamdan* beklenecek nitelikte bir hareket olduğu için insan açıkçası tereddüt bile etmiyor bu iddialar karşısında...

  umarım o devran gerçekten döner de kişisel çıkarları uğruna bu pisliğin tüm ülkenin ırzına geçmesine yardım-yataklık yapan onbinlerce insan da hakettikleri cezayı alır...
 • 89
  nihat sırdar, güçlü mete, zeki kayahan coşkun gibi isimler sayesinde türkiye'nin en çok dinlenen radyosunun sahibi olan kişidir. sabah işe arabayla giden, akşam da işten arabayla dönenler çok yakından bilirler ki bu yüksek reytingli programların tamamı "opet'in sunduğu .... başlıyor" diye başlar. sanırım konu net olarak anlaşılmıştır.* * * *
 • 38
  posta döneminde köşe yazılarının tamamını twitter ve ekşi sözlük'ten araklayan, rıfat ababay ve bazı oluşumlar olmasa, bu ülkede cacığa ancak malzeme olacak kişi.

  çanak anten ve porno ilişkisi üzerinden kürtler için yazdığı köşe yazısına benzer iğrenç ifadeler nedeniyle, gazete basılmış, uzun dönem koruma ordusuyla takılmıştır. bazı hdp'li siyasetçilere yalvar yakar konu kapatılmıştır.

  ali ağaoğlu'nun bizzat beslemesidir. hatta durum öyle bir haldedir ki, 2010 senesinde gediktepe'de 11 askerin şehit olduğu saldırının ikinci gününde ali ağaoğlu, posta gazetesi'ni arayıp, "bu olayı manşet yaparsanız, bir daha reklam vermeyiz" diye tehdit etmiştir ve istediğini de almıştır.

  hiçbir yeteneği, kabiliyeti yoktur. birilerinin verdiği omuz sayesinde bir yerlere gelmiştir. yoksa gazetecilikle, en ufak bir ilgisi bile yoktur. ama işte memleketin basın manzarası çok parlak değil, bu adamlar da ortalarda 'gazeteci' sıfatıyla dolanıyor.
 • 5
  son iki yıldır sosyal medyada ortaya çıkan ve ona buna ana avrat küfür eden beşiktaşlı sikko hesapların arkasındaki kişi. beşiktaş sosyal medyadan sorumlu yönetim kurulu üyesi. özellikle twitter'dan galatasaray'a yapılan saldırıların arkasında bu adam var. öyle fenerlilerin bize, bizim onlara, onların beşiktaşlılara sataşması gibi değil bu dediğim. yürütülen çalışmada direkt olarak galatasaray hedef alınıp marka değerine ve imajına zarar verme amacı güdülüyor. bu çok açık. bunu da öyle 12 numara gibi saçma sapan sonra silinecek tweetler şeklinde yapmıyorlar. yüzlerce feyk hesapla oluşan bir troll ağı kurulmuş vaziyette ve bu piçler deli gibi galatasaray ile ilgili ne varsa anında oraya damlayıp saldırıya geçiyor. bir galatasaray hesabında fatih terim paylaşımı yapılıyorsa 5 dakika geçmeden altına biri gelip alakasız ve provoke edici postlar atıyor. biri tarafından cevap verilirse diğerleri gelmeye başlıyor. twitter'ı aktif kullanan varsa ne dediğimi anlayacaktır.

  mesela şu olay benim dediklerimin hikaye olmadığına bir kanıttır.

  https://twitter.com/...s/943433226785382400

  ekşi'de olanları saymıyorum bile. alın mesela bir örnek. sözlükten harvey dent yakalamış.

  (bkz: #2300748)

  ot, bok tarzı güya edebiyat dergilerinden birinin de sahibi olan bu adama kontra yapacak bir tane profesyonelimiz bulunmamakta. mesela ne yapılabilirdi? bu adamın piçleri twitter'da galatasaray'a fetöcü dediği dönem bunun cemaatin kanalı olan bugün tv'de program yaptığı capslar paylaşılabilirdi. en basitinden bir örnek şu. sağolsun, bizim 50 milyar maaş alan iletişim koordinatörümüz cevap olarak uefa kupası fotoğrafı attırıyordu elendikleri günün ertesi. çap bu, zihniyet bu.

  yeni bir yönetimle sağlam bir iletişim departmanı kurup bu ve bunun gibilere haddini bildirip çıktıkları yere geri sokmak şart.

  önemli ekleme: dream big and dare to fail uyardı. 2016-17 sezonu başında galatasaray lehine hakem hataları isimli videoyu twitter ortamına salıp hakemlerin bizi biçmesine yol yapan da buydu. bizim profesyoneller de günaydın galatasaray ailesi diye uefa kupası fotosu paylaşıyordu.
 • 29
  ekşi sözlük'teki beşiktaş'lıların organizatörü ise eğer kendisi, sadece şunu sormak isterim. ekşi'deki trollerin sürekli galatasaray için fetö iftirası yapıyor. kanaltürk'te, fetö'cü akın ipek'in kanalında senelerce kim çalıştı program yaptı? sen mi çalıştın? ben öyle biliyorum da. o yüzden sen anca bu ülkede herşey olabilirsin ama rezil olamazsının bir tanımısın.

  bu kadarı yeter sana.
 • 158
  erden timur'un katıldığı programda sorduğu soruları sorması değil sormaması şaşırtıcı olurdu. youtube'da açın bakın kendi görüşünden olan ve dost olarak saydığı kişilerle yaptığı programlar farklı karşı görüşteki kişilerle yaptığı programlar farklıdır. şahsi kanaatim herhangi bir galatasaray yöneticisi veya üyesinin kendisinin programına katılmak yerine fatih altaylı'nın programına katılması daha yerinde olacaktır.
 • 183
  bilhassa 15 temmuz sonrası, beşiktaş yönetiminin icazeti ve kendisinin marifeti ile sivil hayatta etkisi batak yancısınsan ileri gitmeyen beşiktaş taraftarından, takımın da iyi gitmesinin etkisiyle sosyal medyada troll çetesi oluşturmuş, bu trollerle manipülasyon fırtınası estirmiş, ekşi sözlüğü, defalarca ayyuka çıktığı şekliyle hesap satın alma, yeni üyelikleri hızlıca aktif ettirme gibi yöntemlerle esir almış ve en çok da galatasaray’a saldırtarak fetö yaftasını bir daha silinmemek üzere üzerimize yapıştırmak ana hedefi olmuştur.
  (bkz: psikolojide yansıtma)

  fikret orman yönetimi patlayınca ve zannımca kendisinin de bir takım çevrelerce kuşağı çekilince bu işten -en azından şimdilik- el etek çekmiştir.

  o dönem twitter’ı, ekşi sözlüğü ve diğer sosyal mecraları hatırlayın. 2016 süper kupa finali öncesi -ki 15 temmuz kalkışmasının yaklaşık 1 ay sonrasıydı- “galatasaray kapatılsın” diyecek kadar ileriye gidip ortalığı salyalara boğarak dezenformasyon kasırgası estiriyorlardı. tabi muslera ve takım ellerine verdi* o ayrı. bu aklıma gelen sadece bir örnek. o troll örgütünün etki alanının bir anda bu kadar daralması sadece takımın kötüye gitmesiyle açıklanamaz. kendisinin de pasifize olmasıyla paraleldir.

  ayrıca son zamanlarda sports digitale ile başlamadan biten işbirliğine çok üzüldüm. halbuki çok yakışacaktı. şu aralar, kendisinin yaklaşık 6-7 sene evvel başarıyla yaptığı işleri büyük kardeşleri adına yapmaya pek hevesli olan fakat kendisi kadar mahir gözükmeyen yağız s. ile çok güzel işler yapabilirdi. hatta program bile yapabilirlerdi, neredeyse ismi, logosu bile hazırdı.

  (bkz: canyoldaş sabunları)
App Store'dan indirin Google Play'den alın