• 3
  görevinin ilk bir ayında fena şekilde kıl olduğum, gs liseli. basketbolla ne alakası var çözemedim tabi.

  gelip ergin atamana yöneticilik taslamasından 15 gün sonra aradori, jawai katkı veremediği için gitmelerine göz yumduk diyor.

  e be adam. senin avrupda itibarın yok mu? hangi oyuncu teklifini kabul eder bu olaylardan sonra?

  gerekli takviyeleri yapacağız yarı final final bekliyoruz diye buyurmuş.

  atı alan üsküdarı geçtikten sonra, takım elendikten sonra, ligde kaybedeceği kadar maç kaybettikten sonra, transfer yapsan ne olur yapmasan ne olur.
 • 4
  19.01.2015 gününde oyuncuların idmana paralarını alamadıkları gerekçesiyle çıkmaması sonucu şu açıklamayı yapan yöneticimizdir:

  "bankada bir aksilik oldu. hata yaptılar. yarın ödeyeceğiz. yanlış anlama oldu. yarın herkes idmana gelecek. yarın akşam 5'te antrenman olacak ve antrenmana katılacaklar. oyuncular maaşlarını 2 ay geç alıyorlar ama bunu oyuncularla konuştuk. her ay ödeme yapıyoruz. takımla yarın arenada 10.30'ta randevumuz var. temasa geçmemişler ayıp etmişler. çok üzüldüm ve kızdım. bu bizim için tam bir şok oldu. ama çözülmeyecek bir şey yok."

  neresinden tutarsan elinde kalıyor açıkçası. dünya üzerinde banka kullanan tek organizasyon galatasaray olduğundan normal tabi böyle aksilikler olması! allaha şükür çalıştığım kurum hiç banka ile sorun yaşamıyor. her ayın 14ü, hatta 14ü hafta sonuna geliyorsa bir önceki en yakın iş günü maaşım yatıyor, yani durduk yere yalan bari söyleme! oyuncular zaten paralarını 2 ay geç alıyorlar, üstüne paraları da düzgün yatmıyor ve beyimiz temasa geçmelerini istiyor. sen ve daha niceleri ne işe yararsınız, nasıl emin olmazsınız paraların yatıp yatmadığından? hadi diyelim bir sebepten bugün ödeme yapamayacaksınız niye siz adamlarla temasa geçip antremana çıkın paranız yarın hesapta demiyorsonuz? yoksa daha önce söylediğiniz boş sözlerden ötürü yüzünüz mü kalmadı? bir de kendisi çok üzülmüş ve kızmış. beyim kusura bakma sen yöneticiliğin ne olduğunu hiç anlamamışsın. üzülmen normal, kızacağın kişiler ise başta kendin olmak üzere oyuncularla temasa geçip idmana çıkmalarını sağlayamayan ne kadar adam varsa onlar; ama oyuncular değil! şaka gibi bir de diyor ki tam bir şok oldu! allah aşkına bu kadar mı kopuksunuz oyunculardan, bu kadar mı uzaksınız? endere, sinana bile bir telefon açıp arkadaşlarla konuş idmana çıkın demekten de mi acizsiniz? böyle bir tepki gelebileceğini de mi sezemiyorsunuz? size falan şok olmuyor, taraftar olarak bize şok oluyor, biz üzülüyoruz, biz kızıyoruz! size bir halt olduğu yok!!!!
 • 5
  canı sıkılan taraftarların bugün kime sallasam diye düşünürken akıllarına gelen yönetici. istifa etmesi gerektiğini düşündüğüm murat özyer'e sallama faslı bitti şimdi sıra can topsakal'da. basketbolda bir yönetim zaafiyeti var bu doğru. oyuncuların maaşları gecikmeli ödeniyor. kulüpte mali bir sıkıntı var. bunlar da doğru. ama bugünkü olay hakkında en ufak bilgisi olmayan, olayın iç detaylarını bilmeyen taraftar tarafından yalan söylemekle itham ediliyor kendisi. üstelik itham eden de bu olaya çalıştığı kurumdan aldığı maaşın zamanında yatırılmasını örnek gösteriyor. hadi bu işler bu kadar kolaysa, yarın bir gün maaşın geç yatırıldığında patronuna çıkıp "ben işe gelmiyorum" de. bak bakalım patronun, can topsakal gibi sadece kızmakla mı kalıyor? sadece para için çalışanlar böyle düşünür işte. insanın çalıştığı kuruma karşı bir aidiyet duygusu olmalı. 1-2 ay evvel fenerbahçe maçı öncesi kerem ve ender kulübe icra takibi başlatmışlardı, sonra bizim haberimiz yok avukatlarımız yapmış diyerek özür dilemişlerdi. oyuncuların bugünkü antremana çıkmama olayı da buna benziyor. medyanın bunu kullanacağını bildikleri için fırsatçılık yapıyorlar. nedir bu oyuncuların zırt pırt suni kriz yaratma çabaları? belli bir ödeme planı verilmiş. herkes kabul etmiş. 1-2 gün gecikme olunca evinize "ekmek parası(!)" götüremiyor musunuz? "yok arkadaş ben profesyonel sporcuyum, bunu kabul etmem" diyorsan çıkıp gideceksin. paranı da mahkeme sonuçlanınca alırsın. bize iş adamı değil, aidiyet bilinci olan sporcu lazım. aklı fikri banka hesabına yatırılan parada olan oyuncudan hayır gelmez. nasıl ki sporcular her zaman yüksek performans gösteremeyebiliyorsa, kulüpler de zaman içinde mali sıkıntılar yaşayabilir. bunlar hoşgörü ve karşılıklı anlayışla çözülür. her dakika antremana çıkmama tehdidi ile değil.
 • 6
  olayla ilgili bilgiyi kulüp içerisindeki gizli bağlantılarımızdan(?) alamadığımız, yöneticimizin medyaya yaptığı açıklamaya istinaden yorumlarımızı paylaştığımız için eleştirildiğimiz yöneticimizdir. yöneticiler çıkıp adam gibi işin eğrisini doğrusunu anlatmazsa kusura bakmayın da taraftar olarak biz "en ufak bilgiyi, olayın iç detayını" nasıl alacağız gerçekten çok merak ediyorum. herkesin kulüp içerisinde olan biteni ilk ağızdan öğrendiği köstebekleri mi var cidden anlamıyorum.

  ben bu adamı olayla ilgili eleştirmiyorum, yaptığı açıklamaya istinaden eleştiriyorum. böyle bir açıklama yapacağına hiç yapma. çünkü içerik olarak neresinden bakarsanız hiçbir doyuruculuğu olmayan, sadece kendini ve günü kurtarmak için edilmiş laflar. maaşımın düzgün yatması ile ilgili verdiğim örnek ise banka ile ilgili bir sıkıntı olmadığını ve olamayacağını göstermek içindi. yoksa bu ülkede maaşını gününde alamayan milyonlarca insan tabi ki var, allah göstermesin bizim de başımıza gelebilir; ama bundaki can alıcı nokta banka ile ilgili bir sıkıntı olamayacağı!!!! can bey var olan maddi sıkıntıyı olduğundan daha az göstermek için konuyu başka noktalara çekip bankaya sallayarak olayı kurtarmaya çalışıyor ama yaptığı açıklama anca çocukları kandırabilecek cinsten koca bir saçmalık. ne demek yahu koskoca galatasaray koskoca banka ile sıkıntı yaşıyor, nasıl profesyonellik bu!

  bu adamların zor şartlar altında çalıştığını herkes kabul ediyor. yöneticilik bu ortamlarda zorlukların üstesinden gelip bazı şeyleri olmadan engellemekle ilgili zaten. oyuncular zaten daha önce bazı arkadaşlara göre haksız bir şekilde paralarını alamadıkları için kulübe ihtar çekmişken söz verilenin aksine paralar yine yatmamış iken sen yönetici olarak takımın böyle bir aksiyon alabileceğini, başına buyruk hareket edebileceğini öngöremiyorsan ne iş yaparsın diye sormak da benim yerden göğe kadar hakkım. bir de üstüne şok olduk, kızdık diyor. belli ki oyuncuların sizlere güveni ve itimadı kalmamış. sen bu güveni; çıkıp yuvarlak laflar ortaya atarak, bankada sıkıntı, ona buna kızdım diyerek tekrar sağlayacağına inanıyorsan allah taraftar olarak en azından bana sabır versin ne diyeyim!

  bir ara ergin ataman'a salladığı bir gereksiz açıklaması da vardı da o zaman yazar değildim. şimdi eski defterleri açmayayım. işin özü bu şekilde olaylarla ilgili en ufak bilgi dahi veremeyen, olayın iç detayını benim gibi sade taraftara anlatamayan yöneticiler mümkünse böyle açıklama yapacaklarsa hiç yapmasınlar.
 • 11
  hahahahahahahahahahahahahahahah.

  bazı taraftarlara bakıyorum da, yani sanırım bu eleştirdiğimiz isimler sanırım sözlükte yazarlık yapıyor.

  vukuatları buradan (ankara, demetevler) marsı bulan murat özyer eleştirilir, niye ona sallıyosunuz denir. ilk açıklamalarında ergin ataman'a ntvspor üzerinden haddini bildirmeye(?) kalkar, branşta sürekli sıkıntı çıkar, niye buna sallıyorsunuz denir.

  birader adres verin de gidip ona sallayalım, bu adamlar bu işin yöneticisi değil mi yani biz mi yanlış biliyoruz. ne bileyim justin carter'a mı sallayalım niye geldin sen?? diye.

  hay allahım yarabbim.

  iş yürütemeyen yöneticidir. kimse ama sponsor :( demesin, yükümlülüklerini yerine getirmiyorsa, iptal et kardeşim, güüüya hukukçu geçici başkanımız var.

  yav neyse.
 • 12
  galatasaray yönetimi'nin genel karakterine çok uygun bir isimdir. hiç bir şey de suçu yoktur hep suçlular başka kişilerdir. şu takımı türlü zorluklara rağmen ayakta tutan koça televizyonlardan ayar vermeye çalış, para konusu hep sıkıntı olsun üstüne bir de saçma argümanlarla milleti salak yerine koy. ne güzel dünya.

  oyuncu dediğin işçidir, parasını zamanında ödeyeceksin. bir kaç gün geç ödeyince antrenmanı bırakıyorsa bir oyuncu ilk önce sorunu kendinde arayacaksın. adamlar demek ki sana güvenmiyor ki kendilerince böyle önlem alıyorlar. 2 gün geç alınca sanki ölecekler diyenlere de allah akıl fikir versin. tamam güzel para kazanıyorlar ama şöyle bir durum var. birincisi sen bu adama baştan bu parayı ödemeyi kabul etmişsin, silah zoruyla kimse imzalamadı bu anlaşmaları. ikincisi ise belki adam çok para harcayan biri yetiştiremiyor ay sonuna kadar, herkes kesesine göre harcar. neticede adama taahhüt etmişsin bu parayı, ödeyeceksin.

  şube koordinatörü sıfatını taşıyan isimle birbirlerini çok iyi tamamlıyorlar. bankada sorun varmış. peh...